Інструкція з приклеювання гіпсокартонних плит

 1. Основа, призначена для приклеювання, має бути міцною, із закінченими процесами зв’язування, сухою, очищеною від жирних плям, старих малярних покриттів, крихких компонентів штукатурки і пилу, не враженою біологічною корозією.
 2. Для уніфікації поглинальної здатності основи її поверхню потрібно повністю заґрунтувати, застосовуючи полімерну універсальну ґрунтовку ACRYL-PUTZ® або полімерну ґрунтовку глибокого проникнення ACRYL-PUTZ®, а в разі гладеньких бетонних основ – ґрунтувальну основу FOVEO TECH РА 10.
 3. Підготовку гіпсокартонних плит слід починати від підрізання їх до висоти стіни, зменшеної на 15 мм – для збереження належних зазорів між плитою та підлогою і стелею.
 4. Перед початком приклеювання плит необхідно виконати всі монтажні та встановлювальні роботи, зокрема, пов’язані з електропроводкою. У плитах потрібно також прорізати всі необхідні отвори, наприклад, для розеток або настінних ламп тощо.
 5. Приготувати гіпсовий клей ACRYL-PUTZ® відповідно до інструкції, розміщеної на упаковці. Слід звернути увагу, що приготовлену масу потрібно використати впродовж приблизно години, а приготування кожної порції варто виконувати, використовуючи чисті інструменти та ємності.
 6. Приклеювання слід проводити за температури від +5 0C до +30 0C з використанням нержавіючої гладилки, кельми або шпателя.
 7. На поверхню плити нанести клей у формі плям завтовшки 2 см і діаметром близько 10 см з інтервалами приблизно 30-40 см, а також декількох плям, розтягнутих уздовж її краю.
 8. Плиту прикласти до стіни і злегка притиснути, використовуючи будівельні рейки завдовжки 1 або 2 м. Потрібно залишити зазори між плитами близько 2 мм, між плитою та стелею – 5 мм, між плитою та підлогою – 10 мм. Вони дають змогу вільної циркуляції повітря і дозволять клею правильно прихопитися.
 9. Для правильного встановлення необхідно використовувати рівень, прикладаючи його до поверхні плити. Час, потрібний на виправлення положення, становить до 10 хв. Наступну плиту слід встановлювати щонайменше через 15 хвилин.
 10. Перед остаточним висиханням гіпсового клею потрібно за допомогою рівня виконати перевірку укладення плит на стіні.
 11. Безпосередньо близько до віконних прорізів, умивальників, труб тощо розчин потрібно наносити безперервним способом по всій поверхні плити.
 12. Якщо основи зі значними нерівностями, що перевищують 20 мм, рекомендовано попереднє нівелювання різниці шляхом приклеювання смужок з гіпсокартонної плити шириною 10 см. Смужки потрібно клеїти вертикально та горизонтально, з інтервалами 60 см.
 13. Після повного зв’язування клею можна приступити до розшивки гіпсокартонних плит, використовуючи відповідно:
  - для безстрічкового способу – шпаклювальну масу ACRYL-PUTZ® для безстрічкової розшивки гіпсокартонних плит,
  - для способу з використанням стрічки або флізеліну – шпаклювальну масу ACRYL-PUTZ® START.

Галерея:

1_4.jpg
Основний
канал
Корпоративний
канал