Інструкція з приклеювання гіпсокартонних плит
- Основа, призначена для приклеювання, має бути міцною, із закінченими процесами зв’язування, сухою, очищеною від жирних плям, старих малярних покриттів, крихких компонентів штукатурки і пилу, не враженою біологічною корозією.
- Для уніфікації поглинальної здатності основи її поверхню потрібно повністю заґрунтувати, застосовуючи полімерну універсальну ґрунтовку ACRYL-PUTZ® або полімерну ґрунтовку глибокого проникнення ACRYL-PUTZ®, а в разі гладеньких бетонних основ – ґрунтувальну основу FOVEO TECH РА 10.
- Підготовку гіпсокартонних плит слід починати від підрізання їх до висоти стіни, зменшеної на 15 мм – для збереження належних зазорів між плитою та підлогою і стелею.
- Перед початком приклеювання плит необхідно виконати всі монтажні та встановлювальні роботи, зокрема, пов’язані з електропроводкою. У плитах потрібно також прорізати всі необхідні отвори, наприклад, для розеток або настінних ламп тощо.
- Приготувати гіпсовий клей ACRYL-PUTZ® відповідно до інструкції, розміщеної на упаковці. Слід звернути увагу, що приготовлену масу потрібно використати впродовж приблизно години, а приготування кожної порції варто виконувати, використовуючи чисті інструменти та ємності.
- Приклеювання слід проводити за температури від +5 0C до +30 0C з використанням нержавіючої гладилки, кельми або шпателя.
- На поверхню плити нанести клей у формі плям завтовшки 2 см і діаметром близько 10 см з інтервалами приблизно 30-40 см, а також декількох плям, розтягнутих уздовж її краю.
- Плиту прикласти до стіни і злегка притиснути, використовуючи будівельні рейки завдовжки 1 або 2 м. Потрібно залишити зазори між плитами близько 2 мм, між плитою та стелею – 5 мм, між плитою та підлогою – 10 мм. Вони дають змогу вільної циркуляції повітря і дозволять клею правильно прихопитися.
- Для правильного встановлення необхідно використовувати рівень, прикладаючи його до поверхні плити. Час, потрібний на виправлення положення, становить до 10 хв. Наступну плиту слід встановлювати щонайменше через 15 хвилин.
- Перед остаточним висиханням гіпсового клею потрібно за допомогою рівня виконати перевірку укладення плит на стіні.
- Безпосередньо близько до віконних прорізів, умивальників, труб тощо розчин потрібно наносити безперервним способом по всій поверхні плити.
- Якщо основи зі значними нерівностями, що перевищують 20 мм, рекомендовано попереднє нівелювання різниці шляхом приклеювання смужок з гіпсокартонної плити шириною 10 см. Смужки потрібно клеїти вертикально та горизонтально, з інтервалами 60 см.
- Після повного зв’язування клею можна приступити до розшивки гіпсокартонних плит, використовуючи відповідно:
- для безстрічкового способу – шпаклювальну масу ACRYL-PUTZ® для безстрічкової розшивки гіпсокартонних плит,
- для способу з використанням стрічки або флізеліну – шпаклювальну масу ACRYL-PUTZ® START.