Як правильно пофарбувати стелю?

Фарбування стель, як правило, не та тема, яка заслуговує на особливу увагу. Однак погано пофарбована стеля може зіпсувати кінцевий результат ремонту. Що ще гірше, її не можна закрити або приховати. Повторні виправлення на ній виконати дуже важко, тому що ремонт ми починаємо з фарбування стелі, і повернення до малярського виправлення стелі, коли інші поверхні вже пофарбовані, загрожує їх забризкуванням. Добре пофарбована стеля є основою, яка забезпечить інтер’єру красивий вигляд.

Щоб гарно пофарбувати стелю, слід приділити увагу двом факторам.

1) Композиційний фактор
Ми звикли до того, що стеля завжди біла. Дійсно, білий – це колір, що відбиває світло, візуально дає комфортне відчуття простору над головою, створює враження чистоти і підкреслює колір стін. Тому, коли мова заходить про стелю, найчастіше обирають білу фарбу. Проте іноді ми можемо спокуситися нетиповим рішенням і пофарбувати її кольоровою фарбою чи одним з відтінків білого. Цікаво пофарбована або оздоблена ліпниною стеля може стати важливим елементом дизайну інтер’єру. Колір над головою може також покращити пропорції приміщення. Однак важливо, щоб він був спланованим елементом всієї композиції.

2) Технічний фактор
Незалежно від того, білою чи кольоровою фарбою ми фарбуємо, стеля повинна бути пофарбована бездоганно. Ось кілька кроків, які потрібно виконати, щоб правильно пофарбувати стелю:

- Підготуйте інструменти. Будуть потрібні пензлі, валики, малярні стрічки, захисна плівка і відповідна фарба. Також слід пам’ятати про відповідний захисний одяг та драбину.
- Захистіть підлогу і стіни. Всі елементи, які можуть бути забризкані, необхідно затягнути плівкою та обклеїти стрічкою. Перед початком робіт також знімаємо або захищаємо люстри. У випадках, коли фарбуватиметься лише стеля, потрібно також закрити стіни. Завдяки належному захисту предметів прибирання після роботи буде швидким і легким.
- Фарбуйте! Фарбування стелі найкраще розпочати з кутків і важкодоступних місць (наприклад, навколо світильників, карнизів і ліпнини, вентиляційних решіток і т.п.). Виконуємо це з допомогою пензля. Решту рівної площини найкраще фарбувати валиком паралельними смугами. Другий шар слід наносити смугами, перпендикулярними до попередніх – це  гарантує, що стеля виглядатиме бездоганно пофарбованою і смуги на ній не будуть помітними. 

Якщо після висихання на стелі не виявляється місць, які потрібно було б поправити, можна починати прибирання або переходити для фарбування стін, яке часто є наступним етапом ремонту. Правильно пофарбована стеля довго буде радувати око і становитиме важливу для дизайну так звану "п’яту стіну".

Галерея:

Фарбування стелі
Як правильно пофарбувати стелю?
Основний
канал
Корпоративний
канал