* WAŻNE:

Dostępny asortyment oraz aktualności mogą różnić się w zależności od kraju. Dlatego wybór języka powiązany jest krajem pobytu przy wyborze strony producenta.

Jeśli wybieresz przeglądanie w języku polskim a przebywasz na terenie Rosji - asortyment podany na stronie może różnić się od dostępnego.

Квартира-студія - важливі засади облаштування

Квартира-студія - важливі засади облаштування
Квартиру-студію називали житлом для богеми, студентів і сімей без дітей. І зараз вона залишається популярним вибором серед молоді та молох пар, але тепер може бути як бюджетним варіантом помешкання, так і належати до розряду престижного сучасного житла, де з огляду на відкрите планування легко можна втілити найрізноманітніші дизайнерські рішення.

Адже, по суті, студія – єдиний простір без ділення його на кімнати. Тож відсутність стандартного планування дає достатню площу для втілення власного бачення того, який вигляд повинна мати ідеальна оселя. Ба більше, для облаштування студії не лише можна, але й потрібно мати в запасі декалька креативних ідей. У цій статті розповімо важливі засади облаштування квартири-студії.

Головною особливістю студії є її відкритість через відсутність жорстких внутрішніх перегородок. Тож якщо замкнутий простір вас пригнічує і ви не любите обмежувати себе рамками, то квартира-студія може стати для вас чудовим варіантом. Однак така відкритість у всьому і завжди передбачає й відсутність особистого простору, повноцінної можливості усамітнитися, що робить помешкання не надто комфортним для проживання навіть двох мешканців. У будь-якому разі для гармонійного проживання в такій квартирі доведеться зонувати простір, і зонувати багато.

Під час облаштування будь-якого помешкання велике значення відводиться зонуванню, але найбільшу роль воно відіграє у квартирі, планування якої має вигляд єдиного простору, тобто у студії. Залежно від потреб кожного окремого мешканця функціональні зони можуть бути різними: кухня, їдальня, вітальня, спальня, а інколи – домашній офіс або дитяча кімната.

Для розділення однієї площі на кілька зон у хід ідуть усі можливі способи: за допомогою освітлення; підлогового покриття різної фактури і рівня, зокрема подіумів; оформлення стелі; за допомогою архітектурних конструкцій – арок, барної стійки; меблів – дивану, стола, стелажа; декоративних елементів, наприклад килимів, рослин і акваріуму; пересувних і гіпсокартонних перегородок, ширм, штор тощо. Водночас перевага віддається легким і прозорим, напівпрозорим конструкціям, як-от скляним перегородкам, із метою не перевантажувати простір і не красти одну з головних переваг студії – візуально збільшений простір, що досягається завдяки проникненню світла в усі закутки.

Чи не найпростішим способом розділити простір на зони є, звісно, вміле використання колірної палітри. Оптимальним вибором є пастельна гама відтінків, яка візуально розширює простір. Головне – дотримуватись правила трьох кольорів з однієї палітри. Зокрема, не рекомендується, використовувати один колір для всіх зон: так може скластись важення, що весь час перебуваєш в одній кімнаті, а це може негативно позначитися на самопочутті. Водночас стіни і стелю зазвичай фарбують в один колір, переважно це білий.

Однак під час вибору фарби необхідно мати на увазі нюанси квартири-студії. Наприклад, таке помешкання частіше і більше піддається забрудненню, оскільки передпокою в традиційному розумінні немає, через що пил і бруд швидко розноситься квартирою.

Тож для фарбування стін і стелі рекомендуємо використовувати Śnieżka DESIGN LUX 3 – глибокоматову особливо стійку до миття латексну фарбу для інтер’єрів. Вона має низку переваг, зокрема, фарба містить інноваційний компонент Teflon™ surface protector, що забезпечує менший ступінь притягання забруднень. Вона створює покриття, з якого легко усуваються плями і забруднення. До того ж продукт володіє 1-м класом стійкості до мокрого стирання згідно з нормою ДСТУ EN 13300. Також фарба створює глибокоматове покриття, яке маскує незначні нерівності та дефекти основи.

Не меншим плюсом продукту є те, що він орієнтований на потенційних користувачів – молодих людей, які зможуть самостійно пофарбувати поверхні, оскільки фарба зручна в користуванні навіть для новачків: вона не розбризкується під час нанесення і рекомендована для декоративного покриття різних типів поверхонь. Водночас згідно з вимогами міжнародного стандарту ISO 14024 підтверджено екологічні переваги фарби.

Для відкритого планування студії підвладні чи не всі стилі, за винятком хіба що вигадливих стилів бароко й ампір, які передбачають використання класичних громіздких меблів, важких штор і гардин, скульптур як предметів декору тощо. Найвідповідніші стилі – мінімалізм, лофт, гай-тек, скандинавський та інші. Щоб інтер’єр був органічним, краще вибрати один із них.