* WAŻNE:

Dostępny asortyment oraz aktualności mogą różnić się w zależności od kraju. Dlatego wybór języka powiązany jest krajem pobytu przy wyborze strony producenta.

Jeśli wybieresz przeglądanie w języku polskim a przebywasz na terenie Rosji - asortyment podany na stronie może różnić się od dostępnego.

Нотки затишку у спальні для міцного сну

Нотки затишку у спальні для міцного сну
Скаржитеся на поганий сон? Щоранку тяжкий підйом із ліжка? Увесь день позіхаєте на роботі? І з трепетом чекаєте на вихідні, щоб виспатись? А з понеділка – знову по колу?.. Знайомо? Тоді ця стаття буде вам саме до речі.

Часто причина відчуття невисипання навіть після повноцінного 8-годинного сну в нас перед очима. Це – ті умови, які ми самі собі створюємо. Фактично третину життя людина витрачає на сон, а отже, приблизно стільки ж проводить у спальні. Ми можемо про це довго навіть не здогадуватись, але дизайн і мікроклімат у спальні суттєво впливають на якість сну. Як облаштувати спальню, щоб із легкістю засинати, а прокидатись сповненим сил – далі у матеріалі.

М’яке освітлення перед сном

Якщо ви хочете легко засинати, виробіть звичку підготовляти організм до сну. Цьому як ніщо краще допомагає правильне штучне освітлення за годину до сну: воно має бути приглушене. Тому у спальні повинно бути декілька рівнів освітлення. Тим паче, якщо кімната використовується не лише для сну, але й як робочий кабінет чи вітальня. Саме додаткові рівні освітлення, перш за все, дадуть змогу ефективно розбити простір на окремі зони. Для цього використовуємо точкове освітлення, світильники чи торшери, а також настільні або настінні лампи (особливо згодяться, якщо ви полюбляєте почитати перед сном).

Головне – це колір?

Обираючи кольори для оформлення спальні, насамперед спирайтесь на власні вподобання, тобто віддавайте перевагу тій кольоровій гамі, в якій почуваєтесь комфортно та яка діє на вас заспокійливо. Тобто мода може диктувати, наприклад, багряну чи фіолетову спальню, але керуватись потрібно передусім своїми відчуттями та потребами.

Загалом, в оздобленні спальні варто уникати яскравих кольорів і таких, що за тривалого впливу можуть викликати відчуття тривоги, це, зокрема, той же фіолетовий. Як головні тони для спальні підходять синій, зелений, бежевий, білий, колір слонової кості, сірий, жовтий, оливковий, коричневий. Це повинні бути м’які пастельні відтінки, які сприяють релаксації. Зокрема, синій відомий своїм заспокійливим ефектом: він позбавляє непотрібних думок, знижує тиск і серцебиття. Такою ж релаксуючою здатністю володіють зелений, який знімає стрес, та інші перелічені кольори. А от на противагу динамічному фіолетовому підійде спокійний лавандовий. Однак використання більш жвавіших кольорів для декору ніхто не скасовував.

Важливо, не лише визначитись із кольоровою палітрою, але й підібрати для оздоблення стін і стелі якісну фарбу. Для декоративного покриття поверхонь у спальні радимо використовувати глибокоматову зносостійку латексну фарбу Śnieżka DESIGN LUX 3, яка має екологічний сертифікат та є безпечною для здоров’я людини і навколишнього середовища. Після фарбування стіни «дихають» і піддаються багаторазовому вологому прибиранню, оскільки фарба володіє 1-м класом стійкості до мокрого стирання. До того ж виріб містить Teflon™ surface protector, що полегшує очищувати поверхні стін від плям і забруднень. Тож Ви завжди зможете без зусиль підтримувати покриття стін у чистоті.  Фарбування стін за допомогою Śnieżka DESIGN LUX 3 відбувається легко і зручно: під час фарбування вона не розбризкується та забезпечує відмінне покриття й економний розхід. Для створення неперевершеного дизайнерського рішення у спальні фарбу можна затонувати у будь-яких колір з палітри каталогу Śnieżka NCS Cascade, яка налічує 518 відтінків барв. Тож вибирати є з чого – на будь-який смак.

Без шумоізоляції нікуди

Щоб сон не переривали сторонні звуки, необхідно подбати про добру шумоізоляцію: встановіть товсті двері та склопакети на вікна. Не забувайте і про так званий «білий шум» від техніки, який теж є перешкодою для повноцінного сну. Це ще один привід вимкнути на ніч у кімнаті всі електроприлади.

Прохолода і чисте повітря

Перевернути подушку холодною стороною і далі спати. Було таке, правда? Часто найважче заснути саме влітку, адже тоді доводиться спати в задушливому приміщенні. Та й під час опалювального сезону в помешканні теж може бути сухе гаряче повітря, що негативно впливає на сон і загальний стан здоров’я. Для того щоб сон був міцним, а зранку нічого не турбувало, у спальні повинні бути чисте повітря і температура 18-20 градусів. Найзручніше підтримувати комфортну для сну температуру в будь-яку пору року за допомогою встановленого в кімнаті термостата чи кондиціонера.

Нічого зайвого та чистота і порядок

Спальня – це те місце, де повинні панувати чистота і порядок, адже хаос із нагромадженого одягу на кріслі чи гора з документів на комоді вносять відчуття дискомфорту. Про який міцний сон може йтися, якщо наприкінці дня доводиться споглядати цей безлад, що нагадує про непочатий край роботи, який чекає завтра? Краще приберіть це, а натомість поставте аромалапму. Оточення себе приємними запахами, а не зайвими речами, куди більше посприяє безтурботному і міцному сну.