Як обшити камін гіпсокартоном – покрокове виконання

Якщо ви хочете облицювати камін, для цього можна вибрати різні матеріали, однак саме обшивання каміна гіпсокартоном відкриває багато можливостей. Можна надати каміну нестандартної форми або оздобити його аркою, а потім пофарбувати корпус у будь-який колір. Дізнайтеся, як покроково зробити корпус каміна з гіпсокартонних плит.

Як обшити камін гіпсокартоном

З цієї статті ви дізнаєтеся

Заходи безпеки перед облаштуванням каміна з гіпсокартону

Під час використання камінна топка може нагріватися до 400°C. З огляду на це неправильно виконане облицювання каміна гіпсокартоном може становити пожежну небезпеку. Тому для виготовлення конструкції використовуйте вогнестійкі матеріали.

Не менш важлива й ефективна тепловіддача. Встановлюючи камінну топку та виготовляючи корпус каміна з гіпсокартону, не можна повністю перекривати приплив повітря до нижньої частини. У верхній частині камінного кожуха слід вирізати отвори і на різній висоті встановити решітки з негорючих матеріалів – латуні, алюмінію або сталі. Саме звідси частина теплого повітря, що виділяється, буде виводитися в приміщення.

Для термоізоляції тильної стінки і корпусу каміна можна використати плити з базальтової вати товщиною приблизно 25-30 мм. До вати стаціонарно кріпиться алюмінієвий екран, який спрямовує тепло всередину корпусу каміна.

 Для термоізоляції тильної стінки і корпусу каміна можна використати плити з базальтової вати

Покрокове виготовлення каміна з гіпсокартонних плит

Самостійне спорудження каміна – не найпростіше завдання, але відповідна підготовка та досвід будівельно-ремонтних робіт допоможуть вам створити міцну і красиву конструкцію. Ознайомтеся з нашою інструкцією з будівництва каміна.

1. Виконайте вимірювання та зробіть розмітку контурів конструкції. У разі використання гіпсокартону почніть з розмітки розташування алюмінієвих профілів UW на підлозі. Навколо камінної топки залиште пустий простір, який забезпечуватиме вільну циркуляцію повітря. Простежте, щоб лінії були розмічені рівно – якщо тут припуститися помилки, результатом можуть бути нерівно поставлені стінки корпусу.

2. Наріжте горизонтальні профілі UW і прикріпіть їх до підлоги. Монтаж виконуйте на металевих дюбелях. Для різання можна використати ножиці по металу.

3. Виконайте розмітку розташування горизонтальних профілів UW на стелі. Якщо ви зупинили свій вибір на конструкції простої форми, використовуйте нарізаний вертикальний профіль CW і рівень. Вставте вертикальні профілі CW в горизонтальні профілі UW у кількох місцях (зокрема в кутах конструкції) і встановіть їх вертикально до стелі. Прикладіть рівень і розмітьте розташування профілів на стелі.

4. Наріжте решту вертикальних профілів і теплоізоляційні плити. Вату необхідно нарізати так, щоб вона трималася між стиками профілю і щоб плити трималися одна на одній.

5. Насамперед прикріпіть тильні вертикальні профілі, а потім виконайте ізоляцію тильної стінки каміна. Встановіть на ній плити з базальтової вати, укладаючи їх фольгованою стороною всередину топки (стороною без фольги до стіни). Стики між плитами заклейте ізоляційною стрічкою з вогнетривкістю мінімум 350°C.

 Закінчіть вертикальну конструкцію за допомогою профілів CW

6. Закінчіть вертикальну конструкцію за допомогою профілів CW, але ще не прикручуйте їх остаточно. Прикріпіть горизонтальні профілі. Також виконайте ізоляцію дна паливної камери – у той самий спосіб, що й тильної стінки.

7. Навколо фасаду камінної топки змонтуйте вертикальні профілі CW і горизонтальні профілі UW. Тим самим ви визначите форму та контур конструкції цього фасаду. Залиште невелику відстань від фасаду камінної топки, необхідну для компенсації температурного розширення.

8. Виконайте ізоляцію бічних стінок корпусу каміна – у той самий спосіб, що й тильної стінки та підлоги.

9. Переходимо до ізоляції передньої стінки. Пам'ятайте, що на корпусі каміна повинні бути вхідні і вихідні решітки, про які згадувалося раніше. Їхнє розташування в корпусі необхідно запланувати.

10. Виконавши ізоляцію всіх сторін конструкції каміна, переходимо до нарізання гіпсокартонних плит. Виріжте також отвори для вхідної і вихідної решіток. Отвір для камінної топки слід вирізати в одній плиті, а не в двох з’єднаних плитах.

11. Спочатку встановіть бічні гіпсокартонні плити, а потім передні.

12. Зашпаклюйте саморізи та стики гіпсокартонних плит. Для шпаклювання стиків гіпсокартонних плит рекомендуємо еластичну масу для ремонту з вмістом скловолокна ACRYL-PUTZ® FX23 ФЛЕКС. Кути зміцніть кутниками. На завершення виконайте ретельне затирання висохлої шпаклівки. Робіть це акуратно, щоб кінцевий результат мав естетичний вигляд.

Після цього можна приступати до оздоблення корпусу каміна. Пам'ятайте, що споруджуючи камін з гіпсокартону, необхідно дотримуватись точності  і вибирати якісні, вогнестійкі матеріали.

Галерея:

1-yak-obshiti-kamin-gipsokartonom.webp
Як обшити камін гіпсокартоном – покрокове виконання
2-vigotovlennya-kamina-z-gipsokartonnih-plit.webp
Як обшити камін гіпсокартоном – покрокове виконання
3-samostiyne-sporudzhennya-kamina.webp
Як обшити камін гіпсокартоном – покрокове виконання
Основний
канал
Корпоративний
канал