Фарбування фасаду – поради експерта

Зовнішні фарби, які використовуються для фарбування фасаду, виконують подвійну функцію – захисну і декоративну. Вони повинні бути дуже міцними і мати стійкий до УФ-випромінювання колір, щоб привабливо виглядати впродовж багатьох років.

Обираючи фасадну фарбу, зверніть увагу на те, щоб вона:
* була стійкою до стирання,
* мала стійкий колір,
* була стійкою до атмосферних факторів,
* дозволяла стінам “дихати”.
Готуючись до відновлення фасаду,  необхідно уважно обирати фарбу, правильно розрахувати її кількість і ретельно підготувати основу.

Магазини пропонують широкий асортимент виробів у різноманітних готових кольорах, а також тих, які можна забарвити у змішувальнику. Зупинивши свій вибір на виробі з високою надійністю та оптимальними витратами, можемо бути впевнені, що ремонт виявиться оптимальним з точки зору як якості покриття, так і витрат.
Підготовка поверхні фасаду залежить в першу чергу від його типу. Проте всі вони повинні бути міцними, щільними і заґрунтованими. В оцінці стану основи може допомогти простий для виконання тест. Достатньо наклеїти на стіну шматок малярної стрічки, а потім енергійно її відірвати. Якщо разом зі стрічкою відірвалися шматки основи, це означає, що вона є недостатньо міцною, і її параметри необхідно покращити. Штукатурки, які тріскаються та відшаровуються, необхідно відремонтувати або іноді навіть збити. Основи, що пиляться або мають занадто високу поглинальну здатність, слід заґрунтувати і зміцнити.
Якщо основа міцна, можна приступати до ґрунтування засобом, підібраним до типу фасадної фарби, найкраще тим, який рекомендується виробником.

Найбільш поширені типи фасаду:


Штукатурка:

Цементні або цементно-вапняні штукатурки найчастіше зустрічаються на старих будинках, вони є найбільш схильними до пошкоджень. Такі основи найкраще фарбувати неорганічними фарбами. У нових будинках стіни покриті тонкошаровими штукатурками – силіконовими, акриловими, мінеральними або силікатними. У такому випадку фасадна фарба підбирається за принципом “яка штукатурка, така і фарба”, наприклад, якщо штукатурка акрилова, то й фарба акрилова.


Стара фасадна фарба:

Іноді фарба по всьому фасаду є пошкодженою, і старе покриття необхідно усунути. Це можна зробити піскоструминним методом. Цим займаються професійні компанії. Пісок, розпилений під високим тиском, стирає пошкоджений шар фарби. Очищена таким чином поверхня далі ґрунтується і фарбується.


Бетон:

На бетонних поверхнях трапляються жирні плями від протиадгезійного засобу, яким обробляється опалубка. Такі забруднення усуваємо за допомогою очищеного бензину. Варто пам'ятати, що бетон сохне дуже довго, тому очищення ліпше запланувати за декілька місяців до фарбування.

Цегла:

Незахищені цегляні стіни краще не фарбувати безпосередньо, оскільки вони можуть містити солі, які пошкоджують поверхню фарби. На нештукатурені поверхні з силікатної цегли наносимо імпрегнат або непрозору фарбу після попереднього ґрунтування.
Відповідна підготовка і ґрунтування поверхні, а також правильний вибір виробу та водночас його висока якість є запорукою створення міцного і красивого впродовж багатьох років фасаду.

Галерея:

Використовуємо файли cookies, щоб полегшити використання нашого сервісу. Якщо не хочете, щоб файли cookies були записані на Вашому пристрої змініть налаштування вашого браузера. Ознайомтесь з нашою політикою конфіденційності..