Як колір впливає на інтер'єр

Барви, які оточують нас, не лише ті, котрі асоціюються з красивими інтер'єрами і ефектними меблями. Кольори навколо нас безпосередньо впливають на наше сприйняття простору. Правильно підібраний колір може оптично розширити чи зменшити приміщення, опустити стелю, зробити кімнату довшою або коротшою тощо.

Нині можливості вибору кольору неймовірні – ми маємо змогу обирати не лише з основних кольорів, але й з відтінків, маючи у своєму розпорядженні широку палітру легких, пастельних та яскравих, насичених тонів. Знаючи правила створення простору за допомогою різних барв, можна з легкістю впливати на наші приміщення. Нижче представляємо вашій увазі кілька основних принципів творення простору за допомогою різних кольорів.
Найпершим і одним з найважливіших є поділ кольорів на "теплі" і "холодні". Саме так ми відчуваємо і сприймаємо колір, коли входимо до пофарбованої кімнати.
– Теплими є наступні кольори: жовтий, рожевий, коричневий, бежевий, фіолетовий з переважанням червоного (бузковий або вересовий). Холодні кольори: синій, блакитний, фіолетовий з переважанням синього (ліловий), зелений і колір морської хвилі.
– Теплі кольори приязні, радісні, сонячні, в той час як холодні, незважаючи на те, що вони сприймаються як стримані, є більш ніжними, елегантними, стильними і вишуканими. Ось чому ванні кімнати, де зустрічається кахель та камінь, майже ніколи не фарбуються у холодні кольори.
Другий надзвичайно важливий поділ кольорів стосується їх інтенсивності. Яскраві відтінки відрізняються насиченістю на відміну від тих, що є світлими, тобто пастельними. Кімната пофарбована яскравим і насиченим кольором видається меншою, ніж приміщення того самого розміру, оформлене у тому ж кольорі, але з використанням пастельних тонів.

Інтенсивно насичені барви здаються нам ближчими, вони домінують над рештою кімнати. Знаючи це правило, можна дуже легко створювати простір. Для оптичного зниження занадто високої стелі варто всього лиш пофарбувати її, використовуючи темніший відтінок, при цьому стіни залишити у значно світліших тонах...

 

А для того, щоб розширити або зменшити занадто тісну чи широку кімнату, слід пофарбувати певні стіни у темніший колір.
Ця характерна риса насиченого кольору – здаватися ближчим і домінувати над рештою кімнати – дуже часто використовується при оформленні інтер’єрів. Одна стіна, архітектурний чи будь-який інший елемент (наприклад, ніша або виступаюча частина) фарбуються в насичений відтінок. Цей прийом надає інтер’єру сучасного та елегантного вигляду і насамперед ефективно впливає на простір.

 

Галерея:

Використовуємо файли cookies, щоб полегшити використання нашого сервісу. Якщо не хочете, щоб файли cookies були записані на Вашому пристрої змініть налаштування вашого браузера. Ознайомтесь з нашою політикою конфіденційності..