Мінімалістичний стиль в інтерє’рі

ЗМІСТ:

Півстоліття тому група японських фахівців з дизайну інтер'єру, оглядаючи кімнати, переповнені декором та оздобами, одностайно вирішила, що настав час щось із цим робити. На допомогу прийшли принципи філософії дзен, згідно з якими дизайнери створили дещо цілковито просте – і назвали це мінімалістичним стилем.

Критики зловтішно порівнювали мінімалістичні інтер'єри з безрадісними лікарняними палатами. Це не завадило мінімалізму подолати кордони і дістатися Європи. Тут аскетичний простір першими вподобали скандинави, а через деякий час і решта європейських країн, зокрема й Україна. Нині це провідний стиль у дизайні та оформленні інтер'єрів. Які ж характерні риси мінімалістичного стилю та які кольори і декор слід вибирати для такого інтер'єру?

Мінімалістична вітальня пофарбована фарбою Śnieżka EKO Plus

Śnieżka EKO Plus - матова латексна фарба, якій властива підвищена стійкість до миття. Завдяки відбірним згущувачам та компонентам фарба не залишає смуг на поверхні і їй характерна відмінна покривна здатність й стійкість кольору. Фарбу легко наносити й вона екологічно безпечна.

Мінімалістичні інтер'єри – що їх характеризує?

Мінімалістичний стиль дотримується кількох простих правил, виконати які не так уже й просто. Насамперед потрібно позбутися зайвого декору, гаджетів, навіть книг, що лежать на видноті, чи … люстри. У мінімалістичному інтер'єрі всього має бути якомога менше. Прямі кути, зведені до мінімуму елементи обстановки та багато вільного простору – ось найважливіші риси. Однак не можна забувати про досконалість. Меблі і матеріали повинні бути найвищого ґатунку. У цьому стилі важлива не кількість, а якість.

Інтер'єри в мінімалістичному стилі обожнюють гармонію і порядок. Тому важливо правильно організувати простір і дуже ретельно відібрати аксесуари та меблі. Кожна річ повинна бути функціональною й обґрунтованою. Мінімалістичним інтер'єрам до душі прості форми та аскетичні рішення. Мінімалістичні меблі мають бути простими, без декору. Добре працюватимуть такі матеріали, як-от натуральна деревина, скло, сталь чи глянцеві лаковані фасади.

Простора вітальня стіни якої пофарбовані фарбою Śnieżka EKO Plus

Які кольори обрати для мінімалістичного інтер'єру?

Важливе значення в оформленні інтер'єру мають світлі кольори. Мінімалістичний інтер'єр повинен вирізнятися великою кількістю світла і відчуттям простору. У цьому разі варто також пам'ятати про правильний вибір фарби. Можна зробити ставку на холодний білий або кремовий колір. Також підійдуть будь-які відтінки бежевого, коричневого чи сірого. Вибираючи колір стін, пам'ятайте, що мінімалістичний стиль не любить перевантаженості, тому кольори повинні належати до однієї гами та гармоніювати між собою. Можна додати сильніший акцент, пофарбувавши одну стіну більш темним або насиченим відтінком. Пожвавити мінімалістичний інтер'єр допоможе червоний, темно-синій, гірчичний колір. Графітовий або чорний також матимуть гарний вигляд у монохромних композиціях.

Ніжна вітальня пофарбована фарбою Śnieżka EKO Plus

Декор для інтер'єру в мінімалістичному стилі

Мінімалістичний інтер'єр уникає великої кількості декоративних елементів, але це не означає, що він повністю від них відмовляється. Подібно до меблів, тут «менше означає краще». Зробіть ставку на одну велику картину на стіні або декор у вигляді геометричного триптиха з абстрактним мотивом. Чудово підійде також велике кришталеве дзеркало без рами. Одна ефектна ваза або сучасна скульптура нададуть інтер'єру дизайнерського вигляду і підкреслять його аскетичний характер.

Фінальним елементом дизайну є світло. Щоб інтер’єр, попри свою строгість, створював відчуття затишку і комфорту, він повинен бути гарно освітленим. Мінімалістичні інтер'єри із задоволенням приймуть замість люстри прості, високі торшери або великі хромовані світильники. Відмовтеся також від штор, щоб забезпечити в приміщенні якомога більше природного світла.

Мінімалістичний стиль – це позачасова пропозиція для тих, хто цінує простір, функціональність і простоту. Аскетичний та селективний підхід до обстановки тут врівноважується великою кількістю світла, ясними кольорами і натуральними матеріалами.

 

Галерея:

Використовуємо файли cookies, щоб полегшити використання нашого сервісу. Якщо не хочете, щоб файли cookies були записані на Вашому пристрої змініть налаштування вашого браузера. Ознайомтесь з нашою політикою конфіденційності..