Вибираючи інтер'єрну фарбу, ми витрачаємо чимало часу на підбір кольорів, часто не враховуючи фактуру. Матові та глянцеві фарби для стін по-різному впливають на освітлення, сприйняття простору та кольорів. Саме фактура стін визначає, якою буде атмосфера в кімнаті: стриманою та затишною чи виразною і динамічною. У цій статті ми розповімо про особливості цих покриттів, як вони впливають на інтер'єр та як правильно їх поєднувати.
Стіни з шовковисто-гладкою поверхнею добре поглинають світло, тому на них не виникає відблисків навіть під прямими сонячними променями. Це важливо для приміщень, де багато природного світла, або встановлені потужні світильники. Якщо ви прагнете створити спокійну атмосферу у спальні чи дитячій кімнаті, вибирайте матову фарбу для інтер'єру. Наприклад, екологічну та стійку до миття Śnieżka EKO Plus, яка має відмінну покривну здатність.
Матова фарба для стін допомагає приховати дрібні нерівності та дефекти на шпаклівці чи старому покритті. Вона не підкреслює текстуру, як це робить блискуче покриття, тому найкраще підходить для відновлення старих поверхонь. Якщо ви не хочете витрачати час та кошти на ідеальну підготовку поверхонь перед фарбуванням, використовуйте матові фарби Śnieżka. Вони відмінно перекривають контрастний колір основи, створюючи однорідне, шовковисте покриття.
Матова фарба для інтер'єру має ще одну перевагу — вона не стомлює очі та не привертає увагу до стін. У поєднанні з пастельними кольорами ця фактура стає основою спокійного, глибокого інтер'єру, який допомагає розслабитись, відпочити та відновитись. Це найкраще рішення для робочого простору, де потрібна зосередженість, або ж затишної вітальні, де збирається родина та друзі.
Покриття з дзеркальним ефектом відбиває світло, роблячи кімнату світлішою, в кольори — виразнішими. Цей ефект особливо помітний у приміщеннях з хорошим природним освітленням, де відблиски на стінах ніби розширюють простір та додають динамічності. Це чудовий інструмент, щоб візуально збільшити площу вузького коридору, або ж — "оживити" ванну чи кухню.
Глянцева фарба для стін виразно підкреслює текстуру поверхні, тому її можна застосовувати для оздоблення декоративної штукатурки та зонування приміщень. Вона допоможе виділити декоративні ефекти чи архітектурні елементи: ніші, молдинги чи рельєфні панелі. Використовуйте глянець дозовано, щоб підкреслити особливості вашого інтер'єру. Наприклад, для акцентної стіни у вітальні чи фактурного панно в передпокої.
Загалом інтер'єр з глянцевими акцентами виглядає свіжим та сучасним. Але надлишок дзеркальних покриттів може втомлювати очі та відвертати увагу. Таке оздоблення — не найкраще рішення для дитячої чи спальні. Воно більше підійде для санвузла чи кухні, адже глянець більш стійкий до вологи та забруднень. Головне — ретельно підготувати основу до фарбування, адже глянець підкреслить всі дефекти.
Зазвичай матеріали з шовковистою текстурою використовують для оздоблення стель та стін у житлових кімнатах. Вони рівномірно розсіюють світло, додають простору глибини та м'якості. А ще — добре маскують мікротріщини, подряпини та незначні нерівності основи.
Для оздоблення стелі радимо використовувати акрилову фарбу Śnieżka EKO. Вона безпечна для дорослих та дітей, має добру покривну здатність та не залишає смуг на поверхні. Для стін можете вибрати будь-яку латексну емульсію з каталогу Śnieżka, адже вони стійкі до вологого стирання та механічних пошкоджень.
Блискучі поверхні варто сприймати як яскравий акцент, що додає простору легкості та сучасного лоску. Завдяки здатності відбивати світло, вони візуально розширюють приміщення, роблять його живим та об'ємним.
У більшості сучасних інтер'єрів для оздоблення стелі та стін використовують матеріали з матовою текстурою. Блискучі фактури частіше зустрічаються в палітрах емалей для дерева та металу. Якщо вам подобаються інтер'єри з глянцевими акцентами, оновіть меблі, двері, панелі чи плінтуси за допомогою акрилової фарби Śnieżka Supermal.
Головний принцип вдалого поєднання таких різних фактур — жодного протистояння. Дозвольте їм "грати в дуеті", підсилюючи сильні сторони одна одної. Ми зібрали для вас найпопулярніші прийоми поєднання, якими користуються дизайнери.
Оберіть один відтінок у двох текстурах: мат для основного оздоблення, блиск — для акценту. З цим методом фарбування колір залишиться цілісним. Світло гратиме на невеликій ділянці стіни, створюючи глибину без зайвих барв.
Блискуча рамка для архітектурних деталей
Виділіть молдинги, плінтуси або дверні коробки універсальною емаллю Supermal. На тлі шовковистих стін такі рамки надаватимуть приміщенню довершеного вигляду та ошатності.
Цей прийом передбачає використання протилежних фактур для основного оздоблення та декору. Якщо ви обрали матове покриття для стін Śnieżka, додайте блиску меблями, скляними світильниками або картинами під склом. Якщо ж ваші стіни сяють — "заспокойте" інтер'єр текстилем та меблями.
Головною помилкою в поєднанні текстур є надмірне використання глянцю. Щоб уникнути небажаного блиску, запам'ятайте пропорцію: 70-80% всієї поверхні має залишатись матовою, решта — може бути блискучою. Друга помилка — глянець на нерівній основі, який підкреслить дефекти. Вам навряд чи вам сподобається результат, коли кожна нерівність та мікротріщина буде помітною.
Остання помилка — це ігнорування освітлення. Перед основним фарбуванням проведіть тестове та оцініть який вигляд матиме фарба при денному та штучному освітленні. Правильно поєднуючи різні фактури, ви керуєте світлом, настроєм та навіть геометрією кімнати. Секрет успіху простий: мат для бази, блиск — для акценту. З фарбами Śnieżka ви легко знайдете ідеальне поєднання текстур, перетворивши звичайну кімнату на стильний та продуманий простір.