Як правильно пофарбувати фасад, щоб фарба служила багато років?

Зовнішні стіни споруд щодня піддаються атмосферному впливу. Під дією палючого сонця, ультрафіолету, проливних дощів і перепадів температур декоративно-захисне покриття вигорає та лущиться. У цій статті ви дізнаєтесь як пофарбувати фасад, щоб захистити його від руйнування та надовго зберегти естетичний вигляд. Ми детально розповімо про вибір матеріалів, підготовку поверхні та малярні роботи. 

Як підготувати поверхню до фарбування?

Якісне оздоблення будь-якої поверхні починається з підготовки. Якщо проігнорувати етап очищення, ремонту чи ґрунтування, навіть довговічна фасадна фарба може нерівномірно лягати, покритись плямами або й відшаруватись після першої зливи. Тому перш ніж взятись до валика чи пензля, ретельно підготуйте основу. Ось покрокова інструкція:

Оцініть стан основи 

Огляньте зовнішні стіни на наявність тріщин, відколів, плісняви та висолів. Якщо старе покриття почало лущитися, його слід зняти. Пліснява та мох руйнують штукатурку зсередини, тому їх варто знешкодити. Тріщини та відколи потрібно відремонтувати, оскільки крізь них волога просочується всередину, поступово руйнуючи стіни. Пористі та сипкі поверхні варто укріпити, адже через погане зчеплення, нова фарба для фасаду не триматиметься основи. 

Очистіть поверхню

За допомогою шпателя чи дротяної щітки зніміть старе покриття, якщо воно лущиться чи ненадійно тримається. Помийте стіну мийкою високого тиску чи щіткою з мильною водою. Ділянки заражені грибком та пліснявою ретельно зачистіть щіткою та обробіть антисептичним засобом ПУМА, згідно з інструкцією. Якщо після очищення на стіні залишився пил чи мінеральні висоли, помийте її двічі з інтервалом у кілька годин. 

Відремонтуйте тріщини та дефекти 

Часто після очищення поверхні відкриваються сколи, тріщини та дефекти, яких ви раніше не помічали. Вирівняти поверхню, заповнити тріщини чи виямки можна за допомогою цементної шпаклювальної гладі ACRYL-PUTZ® FD12 ФАСАД. Вона утворює вологостійке, гладке покриття білого кольору, готове до фарбування. Для ремонту поодиноких тріщин чи вибоїн радимо використати еластичну ремонтну суміш ACRYL-PUTZ® FX23 ФЛЕКС. Після висихання шпаклівки, відшліфуйте нерівності абразивною сіткою P130-P150 та видаліть пил. 

Заґрунтуйте поверхню

Ґрунтування — це основний етап підготовки стін до оздоблення та відповідь на питання, як продовжити термін служби фасадної фарби. Ґрунтівка для фасаду Śnieżka виконує одразу кілька функцій: зміцнює основу, зменшує її поглинальну здатність, а також покращує зчеплення з наступним матеріалом. Для обробки пористих і сипучих стін радимо ґрунтівку глибокого проникнення Acryl-Putz® GR 43. Для просочення гладких основ (бетон, ОСБ-плити, фіброцемент) використовуйте Acryl-Putz® GR46, який підвищує адгезію. Наносіть ґрунтівку тонким, однорідним шаром та дочекайтесь повного висихання.

Як вибрати фарбу для фасаду?

Ми часто наголошуємо, що оздоблювальні матеріали варто вибирати з урахуванням навантаження на поверхню та умов експлуатації. Особливо, коли мова йде про матеріали для зовнішніх робіт, які мають захищати будівлю від вологи, бруду, міського смогу та атмосферних чинників. 

Довговічна фасадна фарба відповідає таким критеріям:

Вибираючи фарбу для зовнішніх робіт, Śnieżka радить орієнтуватись на погодні умови вашого регіону та особливості місцевості, де розташований будинок. Якщо ви живете у невеликому місті чи селищі з помірним кліматом та незначним автомобільним трафіком — вибирайте фасадну фарбу Śnieżka Standart Fasad. Вона добре відводить вологу, не вигорає на сонці та досить еластична, щоб перекривати мікротріщини на штукатурці та витримувати перепади температур. 

Для складніших умов — надмірної вологи західних регіонів чи палючого південного сонця, краще вибрати фасадну фарбу Śnieżka Extra Fasad. Вона забезпечує підвищену стійкість до вологи, ультрафіолету та забруднень. Це найкращий захист для будинків, які розташовані у великих містах, поряд із магістралями чи промзонами. Вона довгі роки зберігає насичений колір навіть під прямими сонячними променями. Завдяки високій еластичності, не тріскає під час аномальної спеки чи морозів.

Як пофарбувати фасад своїми руками: проста інструкція для новачків 

Правильно підготувавши основу та вибравши довговічну фасадну фарбу, можна переходити до нанесення. Малярні роботи варто проводити в суху та безвітряну погоду при температурі від +5°C до +25°C. Перед роботою перегляньте прогноз погоди та переконайтесь у відсутності дощу протягом 24 годин після фарбування. Намагайтесь працювати зранку та після обіду, щоб прямі сонячні промені не потрапляли на щойно пофарбовану стіну.

Для роботи вам знадобиться валик з середнім чи довгим ворсом, залежно від фактури поверхні, плоский пензель для важкодоступних місць, малярна стрічка та ванночка. Перед використанням нових валика та пензлів, промийте їх у теплій воді та добре відтисніть. Це допоможе позбавитись ворсинок та забезпечить рівномірне нанесення емульсії. 

Покроковий процес фарбування фасаду своїми руками:

Вже через добу покриття здаватиметься сухим, але повної міцності воно набиратиме протягом 28 днів. У цей період фасад не варто мити, ставити біля нього вазони, меблі чи наносити додаткові засоби. Тепер ви знаєте, як пофарбувати фасад, можна переходити до питання — як за ним доглядати?

Догляд: як продовжити термін служби фасадної фарби?

Правильно пофарбований будинок не потребує щоденного догляду. Щоб зберегти привабливий вигляд та захистити від передчасного зношення, достатньо дотримуватись простих правил. 

І наостанок одна важлива порада: вибирайте перевірені матеріали. Фасадна фарба Śnieżka — це не просто оздоблення, це надійний захист вашого будинку від дощу, сонця й часу. Вона збереже охайний вигляд фасаду на довгі роки.

Галерея:

Використовуємо файли cookies, щоб полегшити використання нашого сервісу. Якщо не хочете, щоб файли cookies були записані на Вашому пристрої змініть налаштування вашого браузера. Ознайомтесь з нашою політикою конфіденційності..