Як за допомогою фарби візуально збільшити розмір кімнати: практичні поради від експерта Śnieżka

Вам здається, що кімната занадто тісна? Не поспішайте ламати стіни — деколи достатньо просто змінити їх колір. Насправді колір — це потужний інструмент, який впливає на сприйняття простору, гру світла та навіть ваше самопочуття. У цій статті ми розкажемо як пофарбувати стіни, щоб збільшити простір, як збалансувати пропорції та зонувати приміщення. 

Як колір впливає на сприйняття простору?

Якщо ви хочете візуально розширити простір, змінити форму чи розмір кімнати, мусите розуміти, як різні відтінки фарби впливають на наше сприйняття. 

Отже, щоб візуально збільшити кімнату фарбою, вибирайте світлі та холодні відтінки, які відбивають більше світла та додають простору. Уникайте надлишку темних або теплих тонів у невеликих кімнатах, використовуйте їх як акценти. 

Як пофарбувати стіни, щоб збільшити простір: огляд найпопулярніших технік 

Існують різноманітні техніки фарбування, які допомагають візуально розширити простір, підняти стелю, змістити стіни та навіть змінити форму кімнати. Ми зібрали для вас перевірені дизайнерські лайфхаки, які працюють незалежно від стилю інтер'єру. 

Щоб підняти стелю — фарбуйте все в один колір, або використовуйте метод "оптичної межі"

Один світлий колір на всіх площинах розмиває межі, створюючи ілюзію більшої висоти. Для цієї техніки найкраще підходить білий, молочний чи кремовий тони. Оптична межа — це техніка фарбування, коли під стелею залишають білу смугу, шириною 5-10 см. Вузька біла рамка створює ілюзію вищої стелі. 

Щоб збалансувати вузьку кімнату, освітліть коротші стіни

Якщо ви маєте вузьке приміщення, наприклад, довгий коридор, пофарбуйте довші стіни у середній нейтральний відтінок, а коротші — у світлий. Білий, світло-сірий чи молочний — будь-який із них зробить приміщення більш пропорційним. Щоб посилити ефект, додайте велике дзеркало на коротку стіну, воно додасть глибини та світла.

Горизонтальні та вертикальні поділи 

Щоб візуально збільшити кімнату фарбою, спробуйте метод горизонтального поділу. Це фарбування нижньої частини стіни на ⅓. Такий ефект розширює кімнату та додає "повітря". Його можна створити фарбами різної насиченості одного тону, або ж контрастними кольорами. Вертикальний поділ — дієвий інструмент для низьких стель. Кольорова смуга від підлоги до стелі добре витягує приміщення вгору та додає інтер'єру динамічності.

Щоб візуально опустити стелю, зробіть її темнішою 

В старих будинках та на мансардних поверхах надто високі стелі виглядають непропорційними та незатишними. Фарбування в темніший відтінок створює ефект "приземленості" та затишку. 

Акцентні стіни для зонування та фокусування уваги 

Щоб відволікти увагу від неідеальної геометрії кімнати, дизайнери часто створюють акцентну стіну за диваном, узголів'ям ліжка чи в обідній зоні. Вона може бути темнішою, насиченішою чи фактурнішою. Щоб створити теплу та затишну атмосферу, використовуйте піщані та глиняні відтінки. Для сучасних мінімалістичних інтер'єрів частіше використовують насичені барви — графітовий, індиго та марсала.

Ми розповіли про основні прийоми, як пофарбувати стіни, щоб збільшити простір. Пам'ятайте, що сприйняття кольору залежить від типу світла. Світлодіодні лампи з холодним відтінком роблять кольори більш різкими та насиченими, а тепле освітлення — м'якшими. Саме тому ми радимо перед основним фарбуванням протестувати вибраний відтінок на невеликій ділянці стіни при різному освітленні: денному, вечірньому та штучному. 

Який вибрати колір стін для маленької кімнати: огляд найкращих поєднань 

Облаштовуючи невелику кімнату, важливо зберегти якомога більше світла та простору. Правильно підібрана палітра допоможе візуально розширити простір, зробити його легким та гармонійним. Запам'ятайте улюблені комбінації дизайнерів:

 

Якщо ви не готові до таких поєднань, спробуйте прийом монохрому. Оберіть один відтінок фарби Śnieżka, але в різній насиченості. Наприклад, білу фарбу для стелі, кремову — для верхньої частини стін, а для нижньої — дещо насиченіший пісочний. Градієнтне фарбування допоможе "витягнути" приміщення та зробити більш просторим. 

Матове чи глянцеве покриття: що вибрати для маленьких приміщень?

Фактура декоративного покриття має не менше значення, ніж його відтінок. Вибираючи колір стін для маленької кімнати, звертайте увагу й на тип поверхні. Матова фарба поглинає та рівномірно розсіює світло, створюючи м'яку і глибоку атмосферу. А ще вона приховує дрібні нерівності на поверхні. Якщо вам потрібне якісне покриття для спальні, дитячої чи затишної вітальні — спробуйте глибокоматову фарбу Śnieżka Mattlatex Beauty.

Глянцева поверхня відбиває значно більше світла, тому робить приміщення світлішим та просторішим. На стелі вона створює ефект "дзеркального підйому", візуально піднімаючи її висоту. Тому якщо ви прагнете візуально збільшити кімнату фарбою, підбирайте для стелі матеріали з глянцевою поверхнею. На стінах такі використовуються рідше, адже вони підкреслюють будь-які нерівності та вимагають ідеальної підготовки основи. 

Галерея:

Використовуємо файли cookies, щоб полегшити використання нашого сервісу. Якщо не хочете, щоб файли cookies були записані на Вашому пристрої змініть налаштування вашого браузера. Ознайомтесь з нашою політикою конфіденційності..