Який колір фарби підібрати до синього кольору?

Колір неба і води, колір глибин і світла, який все частіше зустрічається у наших домівках. Використаний в інтер’єрі, надає йому простору, гармонії, знімає напругу і заспокоює. Водночас великою перевагою цього кольору є той факт, що він оптично збільшує приміщення. Проте часом маємо побоювання, що блакитний – занадто холодний колір. Даремно. Правильно підібраний і скомбінований з іншими барвами, він може створювати цікаві колористичні композиції.

Щоб відповідним чином підібрати фарбу до синього кольору, варто знати кілька правил, які дозволять нам уникнути помилок і створити винятково красиві інтер’єри.

 

ЕФЕКТ КОНТРАСТУ

Отримуємо його за допомогою підбору кольорів, розташованих на протилежному боці палітри. Для синього це будуть оранжеві, жовті та червоні відтінки.
Таке поєднання кольорів вносить до інтер’єру елемент динаміки. Барви будуть неначе звертатися одна до другої і вести взаємний діалог, взаємно доповнюватимуть і підкреслюватимуть одна одну. Комбінації такого типу матимуть найкращий вигляд у приміщеннях з невеликою кількістю денного світла, невеселих і тьмяних. Скрізь, де потрібна позитивна енергія, варто використовувати такий декораторський прийом.

Чим більшою буде насиченість барв, тим більш впадатиме в око цей кольоровий диспут. Чим ніжнішими будуть кольори, тим їх взаємна конкуренція також буде здаватися нам більш м’якою, а інтер’єр спокійнішим.

У м'якшій версії ефект контрасту кольорів можна застосувати також і в спальні. Тоді вона виглядатиме веселішою, а ранок в такому інтер’єрі безхмарно налаштовуватиме на увесь день.

 

ЕФЕКТ ГАРМОНІЇ

Його можна надати інтер’єру, комбінуючи між собою кольори, які знаходяться поруч на палітрі кольорів. Тобто, синій поєднуємо з відтінками зеленого і фіолетового. Таким чином вибрані кольори гармоніюватимуть в інтер’єрі один з одним. Це спокійна композиція, завдяки якій атмосфера у приміщенні буде скоріше заспокійливою, розслаблюючою. Такі композиції варто використовувати у студіях, вітальнях та інших помешканнях, де хочемо відпочити і зняти напругу. Допоможуть нам у цьому належно підібрані споріднені кольори.

Гармонія кольорів знайде своє застосування також і в дитячих кімнатах. Це не повинно означати нудьгу. Деякі яскраві відтінки синього пом'якшаться, але не приглушаться близьким відтінком.

 

ЕФЕКТ ДОМІНУВАННЯ

Отримуємо його шляхом використання у помешканні синього кольору і нейтральних барв (білої, сірої, бежевих та коричневих). У таких інтер’єрах синій колір завжди задавати тон і характер, буде провідною темою. Така композиція є дуже безпечною. Її можна сміливо застосовувати у більшості житлових приміщень. Якщо інтер'єр видається нам занадто холодним, його можна зігріти природними доповненнями. Синій колір стане чудовим тлом для декоративних елементів з деревини, полотна, лози чи сизалю. Такі нейтральне колористичне оформлення має універсальне застосування, красиво виглядає як у сучасних мінімалістичних, так і в стилізованих інтер’єрах. 

 

Синій колір часто використовується у морських інтер’єрах, пляжних будиночках або літніх пансіонатах. Тому він беззаперечно асоціюється у нас із з морем, відпочинком і сонцем.

 

ЕФЕКТ МОНОХРОМНОСТІ

Це комбінація синього з синім, тобто гра різними відтінками одного і того самого кольору. Це дуже безпечне рішення: не виходячи за визначені межі одного відтінку, можемо бути впевнені, що нічого з нічим не “покусається”, а кінцевий результат може вийти надзвичайно  цікавим. Це також спосіб отримати дуже шляхетний і спокійний інтер’єр.

 

Використання щонайменше двох відтінків одного і того ж кольору добре виправдовує себе у непропорційних приміщеннях. Завдяки застосуванню темніших тонів у нішах, на віддалених стінах чи занадто низьких стелях можемо відчутно покращити пропорції помешкання.

Монохромний інтер’єр – це часто також доповнення у відтінках того самого кольору. Однак здійснити таке компонування інтер’єру на практиці нечувано складно. Ідеальний підбір меблевої оббивки, штор та кімнатних дрібничок до кольору стін – часом нелегка, багатогодинна праця. Проте іноді на це варто піти, оскільки кінцевий ефект буває вражаючим. 
(для забарвлення ніші в глибині і килим з таким відтінком NCS S 2030-B; все приміщення NCS S 1030-B; диван і пуфи NCS S 1020-B).

 

 

Галерея:

Оцініть статтю:
Середня оцінка: 5,0 - Кількість голосів: 15
Роздрукувати
Автор: Śnieżka UA
Дата:
Основний
канал
Корпоративний
канал