Прованський стиль – фарбування дерев’яних меблів на практиці!

Прованський стиль створює у помешканнях винятково затишну сільську атмосферу. Це світлі, теплі та прості інтер’єри, які навівають думки про квітучий південь Франції, аромат лавандових полів і пряних трав.

Інтер’єри у традиційному французькому стилі

– це нерівні, поточені часом стіни, білені або патиновані в бежевих, жовтих чи сірих відтінках. Підлога покрита цегляною коричневою або червонуватою плиткою у формі шестикутника. Нерідко тут можна побачити керамічні кахлі з розписними візерунками. Характерною для прованського інтер’єру є також кераміка у пастельних відтінках синього, жовтого і зеленого кольорів. Із цим стилем в інтер’єрах однозначно асоціюються тканини з набивним малюнком і характерні доповнення.

Прованський стиль в інтер'єрі

Прованські інтер’єри

– це також передовсім фарбовані дерев’яні меблі. Вони становлять основу композиції та є особливістю цього стилю.

Прованський стиль в інтер'єрі

Для багатьох прованський стиль стає натхненням до змін традиційного інтер’єру, спонукає додати йому модного вигляду, а також світла й легкості.

Як це зробити? Достатньо задуму, фарби для деревини та кількох характерних доповнень.

І) Задум

Це насамперед відповідна колористика інтер’єру. Стіни мають створювати делікатно темніше тло для світлих меблів. У французькому стилі чудово виглядають блакитні, фіолетові, сірі барви та відтінки жовтого, бежевого й зеленого. Кольори мають бути блідими, однак на один-два тони темнішими від меблів.

II) Фарба для деревини

 

Акрилова емаль для деревини Śnieżka Supermal Акрилова емаль - це кольорова емаль для деревини, яка тонким шаром покриває дошки меблів. Ця фарба також чудово підходить для фарбування методом протирання, який у прованському стилі має винятково гарний вигляд.

 

Прованський стиль в інтер'єрі

Щоб ретельно пофарбувати меблі (що простіше, ніж протирання?), необхідно:
1) демонтувати всі елементи, які не хочемо зафарбувати (скоби, ручки, завіси);
2) протерти наждачним папером старий лак або фарбу, яка захищає меблі. Іноді можна замовити у виробника нові меблі з необробленої деревини (без лакованого покриття) або відшукати на блошиному ринку очищені меблі, які не вимагають протирання. Якщо старий комод або стіл покриті занадто великою кількістю шарів фарби або якщо лакофарбове покриття пошкоджене, потріскалося чи лущиться, його необхідно усунути. Це можна зробити двома способами: механічним або хімічним. Перший спосіб часто вимагає чималого терпіння та ретельності. До того ж очистити від старої фарби декоративні, різьблені елементи меблів іноді неможливо. Тоді для усунення старого лакофарбового покриття варто застосувати хімічний засіб. Під впливом його дії стара фарба відстає, і завдяки цьому її легше видалити. Однак, оскільки це концентрована хімічна речовина, під час її використання необхідно вжити заходів безпеки, а після застосування добре провітрити приміщення;
3) очищені меблі слід вимити або пропилососити;
4) Фарбування краще розпочати з ретельного нанесення фарби у важкодоступних місцях (внутрішній простір шаф, шухляд, дверцят), а потім переходити до покривання фарбою великих поверхонь. Роботу розпочинаємо пензлем, оскільки за його допомогою легше фарбувати кути, заглиблення і нерівності. Валиком краще наносити фарбу на дверцята, полиці, стінки та стільниці.

фарбування деревяних меблів

 

III) Доповнення

Меблі й аксесуари прованських інтер’єрів часто оздоблюють методом декупажу. Він полягає у наклеюванні на поверхню меблів (наприклад, дверцята шаф і комодів) паперових візерунків, вирізаних із серветок або спеціально надрукованих. За допомогою цієї техніки можна створити неповторні цікаві предмети й тим самим підкреслити стиль приміщення.

аксесуари у прованському стилі

Прованський стиль – чудова ідея для урізноманітнення традиційного інтер’єру, привнесення в нього світла, легкості, стильності й унікальної атмосфери.

Галерея:

Оцініть статтю:
Середня оцінка: 5,0 - Кількість голосів: 13
Роздрукувати
Автор: Śnieżka UA
Дата:
Основний
канал
Корпоративний
канал