* WAŻNE:

Dostępny asortyment oraz aktualności mogą różnić się w zależności od kraju. Dlatego wybór języka powiązany jest krajem pobytu przy wyborze strony producenta.

Jeśli wybieresz przeglądanie w języku polskim a przebywasz na terenie Rosji - asortyment podany na stronie może różnić się od dostępnego.

Фарбуємо стіни як професіонали. Як і чим? 10 порад від Sniezka

Фарбуємо стіни як професіонали. Як і чим? 10 порад від Sniezka
Сучасні технології ремонту дозволяють перевтілитися в малярів навіть тим, хто ніколи не тримав в руках пензля, але налаштований освоїти специфіку фарбування стін і стелі. Підготовка до процесу складається з декількох етапів: необхідно визначитися з типом лакофарбового матеріалу, який має відповідати стандартам оброблюваної поверхні, а ще придбати необхідний інвентар. Як пофарбувати стіни швидко, недорого та якісно? Чи є рекомендації з правильного ремонту, які в підсумку дозволять насолоджуватися естетичним ефектом тривалий час, не хвилюючись про деформацію або втрату покриттям яскравості? Розбираємо технологію фарбування стін з фахівцями компанії Sniezka.

1. Чим фарбувати стіни для досягнення певного ефекту: варіанти складу

Фарбування стін всередині приміщення передбачає вибір матеріалу за певними фізичними якостями, які впливають на практичність і довговічність ремонту. Сучасні виробники пропонують безліч варіантів лакофарбових покриттів, які відрізняються:

 • складом;
 • цільовим призначенням (для дерева, для бетону);
 • фізичними та експлуатаційними якостями;
 • покривною здатністю;
 • довговічністю тощо.

Акрилові фарби містять акрилові смоли, завдяки чому добре покривають будь-яку поверхню, не дають неприємного запаху і відрізняються стійкістю. Це ідеальне рішення для будь-якої локації, включаючи передпокій і балкон.

Латексні склади  підходять для фарбування будь-яких внутрішніх стін з цегли, штукатурки, бетону. Матеріали відрізняються високою міцністю, стійкістю до дії УФ-променів, змивання і стирання. При чудових покривних характеристиках і високій екологічності латекс швидко сохне. Склади підходять для ремонту в приміщеннях з високими показниками вологості, а також локацій, в яких покриття піддаються інтенсивному забрудненню (коридорів, кухонь, лоджій).

З обачністю слід обирати емаль. Попри високу покривну здатність і гарантовану довговічність деякі матеріали можуть мати низьку екологічність. Для металу підійдуть акрилові, хлоркаучукові, олійно-фталеві склади, нітроемаль. Окрему нішу займають фарби для підлоги. Емалі іноді використовують для фарбування стін, оскільки вони більш стійкі, ніж інтер'єрні матеріали, тому вони ідеально підійдуть для приміщень з підвищеним трафіком – коридорів, локацій загального доступу, навчальних класів, спортзалів.

Модна товарна група – структурні фарби для фарбування стін, що відрізняються густотою і пластичністю маси. У складі композитів є різні фактурні компоненти, що впливають на декоративність шару. Це готові художні рішення, які підходять для будь-якого декораторського задуму. Істотний мінус матеріалів – висока вартість. До того ж, працювати з такими складами без досвіду вкрай складно, а отриманий результат може не відповідати очікуванням.

2. Фарбування стін у квартирі: ставка на екологічність

У каталозі Sniezka представлено широкий вибір акрилових, емалевих і латексних фарб з високою покривною здатністю, які підходять для інтер’єрних робіт. Це:

 • стійка до миття BARWY NATURY, перевага якої в економному розході складу (1 літр на 14 м²);
 • латексна Desing Lux 3 з Teflon surface protector, завдяки чому доглядати за поверхнею стає легше;
 • глибокоматова Super Matt, яка ідеально підходить для великих приміщень;
 • дихаюча EKO  – матова акрилова фарба сніжно-білого кольору з екологічним сертифікатом;
 • протигрибкова PLATINIUM KITCHEN-BATH, яка запобігає появі плісняви, не  перешкоджаючи диханню стін;
 • латексна PLATINIUM MAGIС, яка підходить для дитячих кімнат та ін., має ефект шкільної дошки.

Фірмові фарби гарантують високий естетичний ефект, оскільки забезпечують якісне фарбування стін без розводів, неприємного запаху, необхідності використовувати розчинники та ін. Склади гарно наносяться, легко розподіляються по оброблюваній поверхні, демонструють стійкість до різних типів хімічного і механічного впливу і, що не менш важливо, чудово миються.

Ступінь блиску, а також стійкість фарби до змивання і стирання (міцність покриття) повністю залежать від компонентів складу. Якщо ви не знаєте, чим краще пофарбувати стіни у дитячій кімнаті, а чим – у кухні, проконсультуйтеся з фахівцем магазину, в якому купуватимете матеріал.

Якість та оригінальність лакофарбових матеріалів гарантують лише офіційні торгові точки, що працюють з відповідальними дистриб'юторами або безпосередньо від виробника.

3. Вибираємо колір: як пофарбувати стіни для досягнення певного колірного ефекту

Фарбування стін у квартирі вимагає грамотного вибору відтінку. На українському ринку представлено широкий спектр готових колірних рішень, що дозволяють створювати художні полотна. У каталозі Sniezka – надзвичайно багатий вибір пігментів для змішування з фарбою. Фарби можна самостійно тонувати на спеціальному обладнанні у будівельному магазині.

Фарбування стін у квартирі – це також питання вибору психологічної сумісності відтінку і конкретної локації.

 • Для кухні, передпокою, вітальні підійдуть яскраві насичені тони, що сприяють активізації розумової діяльності.
 • Для спальні слід вибирати заспокійливі, нейтральні тони, що налаштовують на релакс – це гамма зеленого, синього, рожевого, світло-коричневого.
 • Особливої уваги потребує дитяча кімната, в якій дитина спить, робить уроки, проводить дозвілля. Фахівці рекомендують використовувати кілька поєднуваних колористичних рішень, за допомогою яких можна зонувати простір на ігрову та спальну зону.

Фарбування внутрішніх стін повинне виконуватися з урахуванням площі і рівня освітленості приміщення. Для просторих, наповнених світлом локацій підійдуть темні, насичені тони; для малометражних кімнат і приміщень, що виходять вікнами на північну сторону, – світлі, оскільки вони візуально збільшують площу приміщення.

Обачно слід вибирати чорні, фіолетові і сріблясті тони – ці декоративні відтінки необхідно використовувати строго за сумісності зі стилем інтер’єру.

4. Інструментарій та допоміжні матеріали

До правил фарбування стін входить вибір пристосувань, які знадобляться для підготовки поверхні під нанесення шару, а також безпосередньо для нанесення. До таких належать:

 • пензлі – вузькі, широкі, вигнуті, з коротким і довгим ворсом;
 • малярна плівка для захисту підлог і готових поверхонь;
 • абразивна губка або наждачний папір для шліфування стін під час підготовки;
 • ґрунтовка, шпаклівка для підготовчих робіт;
 • паперові стрічки для виведення кантів і меж;
 • шпателі різних геометричних параметрів;
 • пластикові відра, малярна ванночка, що відповідає розміру валика;
 • валик актуальної ширини для рівномірного і швидкого нанесення шару;
 • фактурний валик для створення певного естетичного ефекту;
 • палиця для розмішування фарбувальних складів;
 • малярна драбина та ін.

Вибір інструментарію залежить від технології ремонту та складності поверхні, яка потребує підготовки. Перед тим, як фарбувати стіни в кімнаті, необхідно прочитати інструкцію з нанесення складу. Переваги фарб Sniezka в тому, що наносити їх можна пензлем, валиком або пульверизатором.

Якщо ви не знаєте, чим можна пофарбувати стіни, щоб досягти бажаного естетичного ефекту – проконсультуйтеся з фахівцями магазину, в якому будете купувати матеріал.

5. Підготовчі роботи

Якість самостійного фарбування стель і стін багато в чому залежить від правильно проведеної підготовки. Підлога, вікна, радіатори слід вкрити щільною ПВХ-плівкою. Пристінні ділянки, фрамуги заклеюються малярною стрічкою.

Підготовка основи (стіни) складається з декількох етапів. Технологічні особливості правильного ремонту:

 • необхідно очистити поверхню від старого покриття, забруднень і жиру;
 • нові поверхні слід ретельно заґрунтувати, щоб стабілізувати поглинальні властивості різних типів штукатурки і посилити їх адгезію;
 • наявність старої фарби – не перешкода для нового ремонту, якщо її якість не викликає нарікань. Старі поверхні, що знаходяться в ідеальному стані, слід пропилососити або помити. Товсті шари, які відлущуються, необхідно очистити скребком, після чого добре заґрунтувати;
 • не можна змішувати різні види матеріалів, наприклад, наносити акриловий склад на вапняну фарбу, інакше покриття буде розшаровуватися і відставати;
 • подряпини, відколи, тріщини та інші сліди механічного пошкодження на поверхні необхідно зашпаклювати, після чого вирівняти наждачним папером і ретельно заґрунтувати. Це необхідно для отримання однорідної, рівної поверхні без виступаючих місць в оброблених зонах.
6. Використання додаткових засобів

Що потрібно для фарбування деформованих стін? Нехарактерні зміни відтінку старої поверхні або рельєфні плями говорять про наявність на основі грибка або плісняви, тому в приміщеннях з перепадами температури перед фарбуванням стелі і стін необхідно застосовувати протигрибкові препарати.

Необхідно з'ясувати причину перезволоження і усунути її до проведення ремонту. Іноді структурна зміна поверхні є ознакою серйозної гідравлічної проблеми: неправильно змонтованої ізоляції труб, поганої вентиляції приміщення, використанні старих комунікацій тощо.

Перед тим, як повторно покривати стіни фарбою, обов'язково виконайте матування поверхні дрібнозернистим наждачним папером. Місця, покриті іржею або слідами від нікотину, обробіть спеціальним антикорозійним складом.

Для якісного зняття шпалер слід застосовувати технологію, що відповідає властивостям використаного клею. Класичний варіант – змочування поверхні звичайною водою. Якщо адгезивні якості попереднього клеєння занадто високі, рекомендується застосувати перфоратор і спеціальний склад для зняття шпалер.

7. Як пофарбувати стіни без розводів: готуємо склад

Отже, ви вже вирішили, чим пофарбувати стіни в кімнаті, і виконали всі підготовчі роботи. Тепер слід ретельно розмішати фарбу, щоб матеріал став однорідним. Для цього використовують спеціальні механічні мішалки або електричний дриль з насадкою. Технологія змішування залежить від складу і кількості фарбувального матеріалу.

Для розбавлення занадто густих водоемульсійних фарб використовують звичайну воду (не більше 5% від загального обсягу).

Якщо ви готуєте колір шляхом змішування білої фарби і пігменту – робіть це з розрахунком на всю площу оброблюваної поверхні (для одно- або багаторазового нанесення). Додаткове замішування дасть відтінок, що відрізняється від основного, в результаті чого виникнуть смуги та інші естетичні дефекти.

8. Важливі аспекти інструкції з фарбування стін

 • Поверхня перед нанесенням складу повинно бути ідеально сухою. Температура всередині кімнати – від 10 ° С до 30 ° С. Вологість повітря – до 80%.
 • Розхід фарби на м², необхідна кількість шарів для оптимального кольору і покриття, час висихання – вся потрібна вам інформація зазначена на упаковці.
 • Якщо ви робите комплексний ремонт, для початку слід обробити стелю в кімнаті, а потім – фарбувати стіни. Для зручності фахівці рекомендують використовувати телескопічну ручку з прикріпленою пензлем або розсувну драбину.
 • Стелю і поверхні стін в кімнаті слід фарбувати валиком, заводячи край кожної наступної смуги на попередню. Якщо ви фарбуєте стелю, дотримуйтеся напрямку від вікна всередину приміщення, якщо стіну – від кутів до дверей. Для фарбування невеликих ділянок і кутів використовують пензлі різної ширини.
 • Щоб пофарбувати стіни без розводів, слід чергувати горизонтальні і вертикальні рухи валиком.
9. Важкодоступні місця


Фарбування внутрішніх стін будинку передбачає обробку ділянок навколо розеток. Це слід виконувати невеликим пензлем, відключивши електрику.

Стіни за опалювальними приладами обробляють невеликим валиком, оснащеним довгою ручкою. Самі батареї фарбують після обробки і повного висихання стін.

Віконні рами обклеюють малярною стрічкою – це допоможе уникнути додаткових клопотів під час прибирання. Перекриття навколо вікна, зони стиків фарбують спеціальним валиком з металевою пластиною, яка відділяє місце, на яке не повинна лягти фарба. При зануренні валика у лоток пластина відгинається.

10. Декоративне фарбування: вносимо акценти

Щоб досягти бажаного естетичного ефекту під час фарбування стін, часто використовують спеціальні стрічки-шаблони – це найпростіший метод декору. На пофарбовану поверхню накладається стрічка, по якій фарбують складом іншого відтінку. Після зняття стрічки залишається малюнок або орнамент.  Важливий момент – використання невеликого пензля з плоско зрізаним ворсом.

Також рекомендується використовувати структурні склади, для нанесення яких застосовуються шпателі (терки). Фактура поверхні залежить від того, яке пристосування використовується для фарбування.

Для простого декорування стін актуальне застосування фарб двох і більше кольорів. Щоб створити легкий рельєф, досить використати спеціальну губку.