Навчально-практичні центри сприяють якості професійної освіти

Розвиток професійної освіти в Україні сьогодні вкрай важливий аспект як для освітянської, так і виробничої галузей. Адже навчальний процес учнів, які здобувають робітничі професії, має ґрунтуватися на сучасних технологіях, а зміст навчальних програм повинен відповідати запиту виробничої сфери, щоб майбутні фахівці були якісно підготовлені і без зусиль інтегрувалися у професійну діяльність.

Сьогодні для популяризації робітничих професій серед молоді освітні заклади налагоджують співпрацю із виробничими підприємствами, соціальними партнерами, створюючи сучасні навчально-практичні центри. Завдяки такій взаємодії професійні навчальні заклади удосконалюють методи професійної підготовки учнів, переймаючи досвід і практику застосування передових технологій у виробників. Приклад такої успішної співпраці з професійними освітянськими установами демонструє відомий виробник лакофарбових матеріалів ТзОВ «Снєжка-Україна». Підприємство впродовж кількох років поспіль спільно з навчальними установами відкриває навчально-практичні центри Групи компаній «Śnieżka» з професій «Маляр», «Столяр», які працюють у Львові, Луцьку, Рівному, Ужгороді, Житомирі, Калуші, Вінниці, Броварах, Тернополі, Херсоні, Черкасах.

Відтак навчально-практичний центр «Śnieżka» упроваджено і на базі Державного навчального закладу «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» м. Харкова, урочисте відкриття якого відбулося  30 жовтня 2019 року. Освітній навчальний центр сучасного формату – це якісно облаштовані кабінет теоретичної підготовки з малярної справи і виробнича майстерня.   Відповідно учні навчального закладу, які здобувають професію «Маляр», у класах вивчатимуть основні теоретичні засади фаху, а у майстерні опановуватимуть практичні навики маляра, застосовуючи матеріали відомого виробника, що виготовлені на основі інновацій. Крім цього, клас і майстерня забезпечені усіма необхідними наочно-методичними матеріалами. Також програмою навчання у Навчально-практичному центрі «Śnieżka» передбачено, що представники компанії «Снєжка-Україна» проводитимуть згідно з планом навчальні семінари, конференції, відкриті уроки. Водночас слухачі навчальної програми, які оволодівали знання і практичні уміння у Навчально-практичному центрі «Śnieżka» наприкінці навчального процесу отримають сертифікат від виробника. Генеральний директор ТзОВ «Снєжка-Україна» зазначає: «Нам, виробникам, дуже приємно, що представники системи професійної освіти дослухаються до нас і активно співпрацюють з нами у цьому напрямку, адже сектор реальної економіки швидко змінюється, розвиваючись, застосовує передові технології. Таким чином, освітні заклади мають іти в ногу із розвитком сучасних технологій, щоб готувати кваліфіковані робітничі кадри, які є компетентними і добре підготовленими. Тому компанія «Снєжка-Україна», заручившись підтримкою Міністерства освіти і науки України і підписавши Меморандум про співробітництво, впродовж кількох років відкриває навчально-практичні центри Групи компаній «Śnieżka» у різних регіонах України. У цих освітніх центрах учні здобувають відповідні професії будівельного спрямування, застосовуючи матеріали виробника. Функціонування  центрів «Śnieżka» впродовж кількох років підтвердили, що такий метод осучаснення навчальної програми цілком себе виправдовує, оскільки покращити рівень фахової майстерності мають можливість не лише учні, але також рівень своєї кваліфікації підвищують викладачі і майстри виробничого навчання, бо навчальний процес і виробнича сфера мають тісно взаємодіяти».

Удосконалення змісту навчального процесу професійної освіти у співпраці з соціальними партнерами – це якісна підготовка кваліфікованих робітників для будівельної сфери, що дає можливість учнівській молоді здобувати фах відповідно до вимог сучасного ринку праці, який потребує робітників високого професійного рівня. Тож навчально-практичні центри, створені спільно з виробниками, спрямовані на ефективний розвиток сучасної системи професійної освіти.


Оцініть статтю:
Середня оцінка: 0,0 - Кількість голосів: 0
Роздрукувати
Основний
канал
Корпоративний
канал