5 ідей для дизайну інтер’єру з білою вагонкою

Дерев’яна вагонка переживає справжній ренесанс. Вона виринула із забуття і повернулася у фавор на хвилі популярності скандинавського стилю. Певним нововведенням є фарбування дерев’яних панелей у білий колір. І не без причини – біла вагонка в інтер’єрі має дійсно стильний вигляд.

Акрилова емаль Supermal A400 Біла, Śnieżka Barwy Natury 173

Польська назва вагонки «боазерія» походить від французького boiserie – «облицювання деревом». У 80-х роках минулого століття вузькі дерев’яні дощечки, вертикально укладені на стіні, були синонімом розкоші. Потім протягом багатьох років таке оздоблення вважалося кітчем, щоб тепер тріумфально повернутися. І не лише у дерев’яній версії.  В інтер’єрі використовують різні види вагонки – окрім дерев’яної з масиву деревини, це вагонка з переробленої деревини, з підлогових дощок чи навіть паркету (останнім часом стало дуже модним укладати однакові дошки на підлогу і стіну), існує вагонка  МДФ, ПВХ і пробкова. 

Акрилова емаль Supermal A400 Біла

Сьогодні також набагато більше різноманітності у способах укладання вагонки. Колись стандартом були вертикальні панелі з вузьких планок із стикувальними пазами,  сьогодні використовують ширші дошки, іноді дуже широкі, які укладають горизонтально, під кутом або вишуканим різновидом паркетної «ялинки» – «шевроном».

Вагонка пофарбована методом протирання – Акрилова емаль Supermal A400 Біла, Śnieżka Barwy Natury 173

А як бути зі старою вагонкою, що збереглася в багатьох квартирах? Їй можна надати нового вигляду. Наприклад, переставивши дошки і закріпивши їх на стіні навпаки. Або у ще легший спосіб – просто пофарбувавши їх. Звісно, у білий колір, якщо ми хочемо йти в ногу з модними трендами – вагонка, пофарбована в білий колір, є найдешевшим способом створення модного інтер’єру. Завдяки новому оздобленню старої вагонки інтер’єр набуде іншого характеру. 

Вагонка пофарбована методом протирання – Акрилова емаль Supermal A400 Біла, Śnieżka Barwy Natury 173

Фарбуйся, вагонко, біленька та все біленька

Фарбування вагонки у білий колір найкраще виконувати за допомогою Акрилової емалі Śnieżka Supermal®. Це акрилова емаль, призначена для декоративно-захисного фарбування деревини, деревопохідних матеріалів, штукатурок та сталевих і чавунних елементів всередині та назовні приміщень. Легко наноситься, характеризується чудовою покривною здатністю та адгезією з основою, швидко сохне, має м’який запах. Емаль ідеально підходить для оновлення вагонки, зокрема і в дитячих кімнатах – адже вона відповідає вимогам стандартів безпеки для покриттів дитячих іграшок.

Ось 5 ідей оформлення інтер’єру з білою вагонкою. 

Біла вагонка у вітальні 

Матиме гарний вигляд в обідній зоні, за диваном, на стіні з каміном або на стіні, біля якої стоїть комод. Вносить в інтер’єр нотку сільського, скандинавського стилю. Добре виглядатимуть дошки, укладені горизонтально або по діагоналі – вони додадуть інтер’єру динаміки та оригінальності.

Вагонка пофарбована методом протирання – Акрилова емаль Supermal A400 Біла, Śnieżka Barwy Natury 173

Акрилова емаль Supermal A400 Біла, Śnieżka Barwy Natury 173

 

Акрилова емаль Supermal A400 Біла, Śnieżka Barwy Natury 173 , 189

Біла вагонка у спальні

Дерево в спальні додає кімнаті тепла. Біла вагонка повинна знаходитися за узголів'ям ліжка. Вона не обов'язково має бути укладена на всю висоту стіни, лише до певної точки, щоб створити обрамлення для ліжка. У спальні навскісне укладення буде не такою вже й хорошою ідеєю. Вибирайте горизонталь чи вертикаль.

Акрилова емаль Supermal A400 Біла

 

Акрилова емаль Supermal A400 Біла

Біла вагонка у дитячій кімнаті 

Панелі з дерев’яної вагонки підійдуть і для дитячої кімнати – вони захистять стіни від забруднення, водночас не перевантажуватимуть простір і не домінуватимуть у ньому. До того ж, вони додають теплої атмосфери.

Біла вагонка на кухні

Вагонка на кухні рекомендується для оздоблення стіни над столом. Таке рішення підходить як до простих, сучасних скандинавських меблів, так і до кухні в сільському стилі. 

Акрилова емаль Supermal A400 Біла

Біла вагонка у прихожій

Надійно захищає стіни і водночас оптично збільшує приміщення, створюючи ілюзію більшого простору. Крім того, ми можемо використати ілюзію, щоб оптично зробити стіну ширшою – тоді укладаємо дошки горизонтально, або зробити кімнату вищою – тоді укладаємо дошки вертикально.

Фактура дощок і стиків робить стіну, оздоблену такою вагонкою, цікавою – вона привертає увагу, але не домінує, тому є хорошим фоном для важливих елементів приміщення. Пофарбувавши її в білий колір, ви також спостерігатимете, як змінюється гра світла на стіні протягом дня. Хіба вам ще потрібні аргументи, щоб зайнятися старою,  потертою вагонкою?

 

Галерея:

Оцініть статтю:
Середня оцінка: 4,7 - Кількість голосів: 3
Роздрукувати
Автор: Śnieżka UA
Дата:
Основний
канал
Корпоративний
канал