Дитячий світ наповнений барвами

Дитинство – це безтурботний час, коли, не виходячи з власної кімнати, можна переживати дивовижні пригоди у барвистому світі фантазії. Достатньо ковдри, декількох стільців та гарної уяви – і вже за хвилину можна перевтілитись у героя улюбленої казки. Дитячу фантазію значною мірою стимулює оточення, зокрема кольори, які впливають на настрій і активність малечі.

Кольори, що оточують дитину, однаково добре мають і втішати та заспокоювати, і спонукати до дії. Тому колористика стін дитячої кімнати відіграє важливу роль і мусить відповідати емоційній вразливості маленького мешканця. Для дитячих кімнат, як правило, підходять жваві, радісні кольори, котрі стимулюють до дії. Однак потрібно пам’ятати, що занадто інтенсивні барви можуть втомлювати.

Добре підібраний колір

Під час оформлення інтер’єрів дитячих кімнат стане в нагоді психологія кольору, яка вивчає значення і вплив окремих кольорів. Користуючись рекомендаціями цієї науки, можна створити функціональне приміщення, в якому дитина перебуватиме із задоволенням.кольори для дитячих кімнат

 

Насичені, радісні кольори, як-от червоний чи насичений оранжевий, додають інтер’єру енергії, спонукаючи до веселих розваг. Якщо ж малюк і без того переповнений енергією, жвавими кольорами краще пофарбувати лише одну зі стін. Їх можна також застосувати для невеликих елементів (наприклад, колон, що часто є в кімнатах, обладнаних у мансарді), які сусідять із більш "спокійними" барвами.
Кольором, що заспокоює і позитивно впливає на концентрацію, є блакитний. Ним найкраще пофарбувати стіну, наприклад у куточку, де дитина робить уроки. Розслаблюючу і заспокійливу дію має також зелена барва, тому її часто використовують у дитячих кімнатах.
Окрім самого кольору, суттєвим є його відтінок. Наприклад, яскравий і соковитий зелений надзвичайно пожвавлює інтер’єри, а темно-зелений і приглушений надасть цілком іншого, трохи меланхолійного настрою. Білий створює в приміщенні враження чистоти і порядку, загалом добре контрастує з будь-яким кольором. Проте занадто велика кількість білого може справляти враження надмірної холодності та строгості інтер’єру. Цілком інакше у цьому розумінні презентує себе жовтий, різні відтінки якого нададуть пофарбованій у цей колір дитячій кімнаті теплого і затишного вигляду. У кімнатах, де перебувають маленькі діти, хорошим рішенням буде також
застосування світлих, пастельних кольорів, які заспокоюють і асоціюються з ніжністю.

Здоров'я і функціональність

Підбираючи колір стін для дитячої кімнати, не можна забувати про питання здоров’я. Фарби, призначені для таких інтер’єрів, повинні характеризуватися якнайменшим вмістом ЛОС (летких органічних сполук) і не чинити подразливого впливу. Тому тут краще використовувати фарби на водній основі, які, порівняно з розчинниковими, містять меншу кількість хімічних речовин. Окремим питанням є підбір фарби для кімнати дитини. Деякі з виробників, зокрема Śnieżka, пропонують споживачам, наприклад Śnieżka EKO Plus.

кольори для дитячої

Порівняно з іншими приміщеннями, дитячі кімнати особливо піддаються появі забруднень і різноманітних плям. Такі місця безперервних ігор потрібно часто прибирати, що завдає достатньо клопоту. Стіна кімнати стає місцем, де діти тренують свої художні здібності – на ній можна знайти відбитки долоньок і сліди плакатних фарб. Отже, хорошим рішенням буде фарбування стін у дитячій кімнаті фарбою, стійкою до миття і вологого протирання.
Використання такої фарби значно полегшить і прискорить очищення поверхні стін, і необхідність повторного фарбування інтер’єру відпаде – більшість забруднень можна буде усунути за допомогою вологої ганчірки.

Королівство малечі

Дитяча кімната часто стає ареною, на якій розігрують різноманітні спектаклі. За допомогою кольорів (і дещиці фантазії) такий інтер’єр можна легко зробити казковою країною, наповненою різноманітними створіннями. За допомогою відповідних шаблонів і фарб на стінах дитячої кімнати можна зобразити героїв з улюбленого мультфільму малюка або прикрасити їх, наприклад, мотивами, що асоціюються з флорою та фауною амазонських джунглів. До фарбування стін варто залучити і дітей – це стане для них чудовою нагодою розважитися і розвинути свої художні таланти. Наявні на ринку фарби дозволяють створити практично необмежені колористичні витвори. Проте найважливіше, щоб у таких інтер’єрах добре почувалася сама дитина.

 

кольори у дитячих кімнатах

Галерея:

Оцініть статтю:
Середня оцінка: 5,0 - Кількість голосів: 2
Роздрукувати
Автор: Śnieżka UA
Дата:
Основний
канал
Корпоративний
канал