Як підбирати кольори фарб для стін та стель?

Колір фарби в інтер’єрі повинен складати частину загальної композиції, гармоніювати з декором приміщення і бути відповідно підібраним до атмосфери, яку ми хочемо створити.

Оскільки вибір кольору фарб, в принципі, безмежний, практика підказує, що колір слід підбирати в кінці, коли інші елементи декору на той момент вже підібрані.

При виборі фарби потрібно керуватись декількома основними факторами.

ХАРАКТЕР ПРИМІЩЕННЯ

Колір може “маніпулювати” розміром і формою приміщення. Існує правило, що маленькі приміщення фарбуються світлими фарбами, які відбивають велику кількість світла і створюють враження більшого простору.


У великих приміщеннях можемо собі дозволити більш інтенсивні кольори, оскільки там вони не пригнічуватимуть, а приміщення стане затишнішим.

Іноді форма помешкання потребує “корекції”. Пам’ятаючи про те, що ідеальним є приміщення, наближене за формою до квадрату, можемо спробувати досягти цього, фарбуючи, відповідно, найбільш віддалені від центру стіни темнішою фарбою (це наблизить їх), а інші – світлішою. Це може бути той самий колір різної насиченості або два абсолютно різних кольори.

СВІТЛО

При виборі кольору слід звернути особливу увагу на освітлення приміщення. Кількість денного світла має велике значення, оскільки один і той самий колір при різному світлі буде виглядати інакше. Ще інше враження він справляє при штучному освітленні. Приміщення, вікна яких виходять на південь і  захід, де у вікно часто заглядає тепле світло, можна фарбувати холодними кольорами.

А там, де світла мало, і воно падає під великим кутом, краще виглядатимуть теплі кольори. Принцип такий: чим менше світла, тим вибраний колір повинен бути яснішим.

ДИЗАЙН

Колір повинен підбирати так, щоб він гармоніював з аксесуарами або меблями. Занадто велика кількість відтінків в інтер’єрі створює враження безладу, тому краще зменшити кількість кольорів, розділяючи їх радше якісно (різні відтінки одного кольору).



Варто подбати про те, щоб меблі не зливалися з фоном, тому що тоді інтер’єр стане нудним і нецікавим. У такому приміщенні ми будемо погано себе почувати. Принцип такий: для темних меблів обираємо світлі фарби, для світлих – темні.


Така диференціація сприяє тому, що кімната, спальня чи вітальня стануть набагато цікавішими. Якщо кольори меблів і стін схожі, можна оживити простір аксесуарами у цікавих, контрастних тонах.

ФУНКЦІЯ

При виборі відповідного кольору потрібно керуватися також і  психологічними знаннями. Кольори чинять значний вплив на наше самопочуття. Вони можуть нас заспокоїти або збадьорити, розвеселити або засмутити. Тому, залежно від того, обирається колір для вітальні, спальні, їдальні чи кабінету, на одні й ті ж кольори повинен робитися інакший акцент.

Теплі кольори, такі як жовтий, червоний, оранжевий, завжди несуть у собі велику частку енергії. Вони стимулюють до дії, активізують, підвищують оптимізм і апетит. Синій і зелений – це кольори спокою і гармонії, вони допомагають заспокоїтися і розслабитися.

Рожевий і фіолетовий сприяють творчості. Завдяки їм ми стаємо більш креативними, відчуваємо приязність і безпеку. Коричневий – це рівновага і комфорт. В його оточенні почуваємо себе спокійно і затишно.

ВЛАСНІ УПОДОБАННЯ

Вплив кольору на людину широко відомий у психології, але всі ми різні, і часом наше суб’єктивне бачення барв відрізняється від загальноприйнятих правил. При оформленні власної домівки варто прислухатися до свого внутрішнього голосу, довіритися собі. Колір, обраний відповідно до нашого суб’єктивного відчуття, сприятиме тому, що ми будемо відчувати себе в інтер’єрі дуже добре.

Галерея:

Оцініть статтю:
Середня оцінка: 4,9 - Кількість голосів: 23
Роздрукувати
Автор: Śnieżka UA
Дата:
Основний
канал
Корпоративний
канал