Як підібрати світлі кольори залежно від типу й освітленості кімнати?

Недостатню кількість сонячного світла та дещо депресивний клімат, який панує в Україні практично половину року, ми компенсуємо світлими, свіжими кольорами стін у наших оселях. Але як їх підібрати для конкретних кімнат? Ось короткий порадник.

Світлі кольори в оформленні інтер'єру – на перший погляд, легка тема. Лише на перший – адже, окрім самого кольору з палітри, необхідно ще вибрати його відтінок, насиченість і температуру. А це завдання небагатьом під силу. Щоб зробити все правильно, потрібно мати треноване око і досвід – іноді, здавалося б, невелика різниця в параметрах може істотно вплинути на сприйняття інтер'єру. Особливо, якщо не узгодити їх з рівнем освітленості приміщення.


Śnieżka Barwy Natury 147

У вас із цим труднощі? Зверніться по допомогу. Фахівець з підбору кольору порадить одні кольори стін для сонячної кімнати, але інакше відповість на питання, який колір вибрати для кімнати, що виходить на північ. Він також підкаже, як змінити відтінок залежно від призначення приміщення. Нижче ви знайдете загальні правила та кілька конкретних колористичних пропозицій.


Світлі кольори в інтер’єрі залежно від освітленості
Сонячні промені додають сили яскравим кольорам, і вони здаються більш насиченими, ніж у затінених кімнатах. Тому в помешканнях з великою кількістю сонячного світла червоні, жовті чи оранжеві відтінки будуть зовсім не найкращими. Найвідповідніші кольори для кімнати, яка виходить на південь – це прохолодний бежевий, відтінки білого, сірого і блакитного кольорів. Серед кольорів фарб з колекції Śnieżka Barwy Natury найкраще підійдуть відтінки 147 Дика орхідея, 156 Сталеві магнолії, 192 Сріблястий ранок та 110 Осінній верес. Усі вони досить прохолодні і мають чудовий вигляд навіть у яскравому сонячному світлі.

Śnieżka Barwy Natury 156

 

І навпаки, інтер’єри кімнат, розташованих на північній стороні, де бракує природного світла і сонця, рекомендується робити світлішими та візуально теплішими. Для цього найкраще підходять світлі фарби теплих відтінків: Водяна лілія, Соняшникове поле, Пшеничні ниви, Сонячний ранок, Чайна троянда, Дикі тюльпани.

Śnieżka Barwy Natury 196

 

Світлі кольори в інтер’єрі залежно від типу кімнати
Наведені вище правила стосуються кімнат денної зони: вітальні, їдальні, кухні. Для спальні їх також можна використовувати, але краще буде вибрати інші відтінки: ніжні блакитні та фіолетові. Це кольори, які допомагають заспокоїтися і розслабитися. Особливо рекомендовані кольори фарб Śnieżka Barwy Natury для спалень – Пелюстки гортензії та Весняний дощик.Śnieżka Barwy Natury 141

 

Але якщо вам хочеться чогось більш емоційного, то гарним вибором буде фарба у кольорі Соковитий грейпфрут.

Śnieżka Barwy Natury 127, 156

 

Підбираючи кольори для кабінету, зважайте, щоб вони відповідали характеру вашої роботи: якщо вона потребує зосередженості, рекомендується синя гама, якщо ж творчості – відтінки червоного, оранжевого та жовтого. Якщо ви проводите багато часу за комп’ютером, важливо, щоб у кабінеті були присутні зелені елементи – це може бути пофарбована в зелений колір частина стіни або просто справжня зелень у вазоні.

Śnieżka Barwy Natury 192


Світлі, веселі кольори додають інтер’єрам енергії та життєрадісності. Вони особливо потрібні там, куди не доходить енергія сонячних променів. Там, де світла багато, навпаки, варто вибрати прохолодніші, більш спокійні відтінки. У сяйві сонця вони набиратимуться його тепла, не боячись вицвітання.

Галерея:

Оцініть статтю:
Середня оцінка: 5,0 - Кількість голосів: 1
Роздрукувати
Автор: Śnieżka UA
Дата:
Основний
канал
Корпоративний
канал