Як видалити жирні плями зі стіни? – поради експерта

Жирні плями на стінах створюють купу проблем. Це один з найскладніших видів плям. Жир проникає в усі шари лакофарбового покриття, штукатурки, іноді доходить до кладки. Як його видалити? Пропонуємо короткий порадник.

Жирні плями можуть виникати різними способами, найчастіше це відбувається при розбризкуванні олії на стіну або коли ми опираємося на стіну забрудненою частиною тіла чи торкаємося брудним предметом. Жирні плями також часто створюють діти й тварини – маленькі, всюдисущі руки й лапки залишають сліди своєї присутності.

Неприємні жирні плями іноді утворюються там, де проходить електрична проводка, якщо вона розташована близько до поверхні. Найбільше до жиру піддатливі стіни в кухні, їдальні, дитячій кімнаті та передпокої.

Як відчистити жирні плями на забрудненій стіні? Найкраще діяти швидко, щоб жир не встиг дібратися до глибших шарів й дійти до кладки. Як змити жир?

Спосіб видалення плям залежить від типу забрудненого покриття й часу реакції. Інформацію про те, як вивести плями, можна знайти в технічній картці фарби, яку нанесено на стіну. Найчастіше забруднення ми чистимо м’якою вологою губкою або ганчіркою, змоченою в миючому засобі. Велика кількість піни й теплої води допоможуть розчинити жир. Деякі покриття стійкі до стирання, і ми також можемо використовувати щітку або гостру сторону мочалки для боротьби з плямами, але це завжди потрібно робити дуже легко й обережно, щоб не пошкодити лакофарбове покриття.

Коли ці стандартні методи не працюють, перш ніж схопитися за валик, ми можемо спробувати домашні експериментальні методи, що часто залишаються останнім засобом.

Піна для гоління

Ви також можете спробувати видалити жирну пляму за допомогою піни для гоління. Змастіть нею пляму й почекайте 2-3 години. Згодом протріть стіну вологою ганчіркою.

Розчин для миття вікон

Якщо стіна пофарбована латексною або акриловою фарбою, ви можете збризнути забруднену стіну засобом для миття скла, почекати кілька хвилин, а потім помити теплою водою.

Якщо ж жоден із цих методів не ефективний, залишається лише перефарбувати.

Чи покриє фарба жирні плями на стіні?

Спроби пофарбувати брудну стіну, не видаляючи жир, найчастіше закінчуються тим, що пляма все одно починає проступати, а нове покриття може навіть почати відшаровуватися. Жирні плями на стіні необхідно нейтралізувати перед фарбуванням. Для цього можна використовувати фарбу Sniezka для слідів від протікання та плям, яку розробили з урахуванням таких ситуацій. Це акрилова фарба для стін і стель, яка ізолює всі плями й бруд, в тому числі жирні. Фарбувати можна відразу по плямах (жирні плями на стіні від димоходу слід очистити від частинок, не пов’язаних з основою). "Sniezka" для слідів від протікання та плям ідеально покриває поверхню й дуже добре прилягає до основи. Основний колір фарби білий, але його можна тонувати в будь-який колір або використовувати як базову фарбу.

Фарба для слідів від протікання та плям "Sniezka" добре підійде й у випадку плям, що виникли через електричні кабелі. Насправді немає іншого рішення для цього типу плям, яке б не вимагало руйнування стіни й закріплення кабелів глибше.

Усвідомлення присутності фарби "Sniezka" для слідів від протікання та плям на ринку дозволяє спати спокійно – у разі виникнення плям вам не доведеться сильно переживати за долю стіни. Досить зафарбувати пляму й можна забути про проблему.

Галерея:

Оцініть статтю:
Середня оцінка: 3,8 - Кількість голосів: 19
Роздрукувати
Автор: Śnieżka UA
Дата:
Основний
канал
Корпоративний
канал