Який колір фарби обрати для спальні?

Колір у спальні відіграє ключову роль, оскільки саме він визначає настрій, який пануватиме в помешканні. Головним фактором, звісно, є наші вподобання. Однак варто пам'ятати про декілька важливих правил, якими потрібно керуватись у виборі кольору для спальні, щоб не накоїти помилок і щоб результат роботи був таким, якого ми очікуємо. Для досягнення такого результату ідеально підходять такі фарби як Śnieżka Barwy Natury, Śnieżka Eko, Śnieżka Eko Plus та інші.

Вирішуючи, в який колір пофарбувати спальню, насамперед необхідно враховувати розмір кімнати. Якщо приміщення невелике, слід використати світліші фарби, щоб у кімнаті стало більше повітря і світла. Темні кольори можуть візуально невиправдано зменшити простір, через що він видаватиметься задушливим і гнітючим. Теплі барви створюють враження “виходу навпроти” і таким чином зменшують інтер’єр. Якщо ми хочемо використати відтінки з теплої кольорової гами у невеликому приміщенні, їх варто застосувати, наприклад, на одній зі стін, пофарбувавши інші у світлі, нейтральні кольори.

Холодні кольори використовуємо в приміщеннях із великою кількістю сонячного світла, а також для вікон, що виходять на південь і захід. Якщо ж для нас дуже важливо внести до спальні темно-блакитні чи зелені відтінки, а денного світла в ній мало, потрібно ретельно спроектувати електричне освітлення. Численні точки освітлення (нічники, бра, торшери, підсвічені карнизи) сприяють ефекту розсіювання світла, що позитивно впливатиме на атмосферу в спальні.

На ринку також доступні спеціальні лампи розжарювання в теплих тонах. Їхнє м'яке світло може підкреслити або змінити відтінок у нашій спальні. Завдяки таким лампам розжарювання атмосфера у спальні може бути ввечері однією (теплою, заспокійливою) та зовсім інакшою вранці (освіжаючою, стимулюючою), оскільки той самий колір по-одному виглядатиме при освітленні лампами розжарювання та по-іншому – при денному світлі.

Для багатьох людей вибір кольору для спальні є великою проблемою. Вони не знають, що їм подобається, або ж їм до вподоби настільки багато кольорів, що не можуть визначитися з ними. У такому випадку варто звернути увагу на нейтральні кольори (сірі, білі, бежеві, коричневі). Інтер'єр, створений за допомогою таких кольорів, становитиме основу для змінних аксесуарів. Подушки, покривала, штори, свічки, інші дрібнички в інтер’єрі можна буде легко змінювати залежно від настрою, пори року або моди.

Але у випадку зі спальнею завжди потрібно керуватися радше суб'єктивним “відчуттям” кольору, аніж існуючою модою. Також легше, ніж барви, підібрати постільну білизну, і вона значно краще виглядає, коли тлом для неї служать стіни в нейтральних тонах. Створена в такий спосіб спальня буде універсальною і протягом багатьох років тішитиме нас своїм інтер'єром.

Якщо у вас велика спальня і ви вирішили використати насичені кольори, варто подумати над тим, щоб якісно урізноманітнити елементи оздоблення інтер'єру. Добре, якщо меблі, постіль та аксесуари будуть світлішими від основних барв. Однак не варто забувати, що в спальні краще уникати перевантаження стимулюючими і контрастними кольорами та поєднання великої кількості барв.

Галерея:

Оцініть статтю:
Середня оцінка: 4,1 - Кількість голосів: 16
Роздрукувати
Автор: Śnieżka UA
Дата:
Основний
канал
Корпоративний
канал