Який колір фарби обрати для вітальні?

Вітальня – це найбільш використовуване в помешканні місце. Колір цієї кімнати має не тільки добре презентувати приміщення, а й створити оптимальні умови для власного відпочинку та зустрічі гостей. Як вибрати кольори? Які вони мають бути – теплі чи холодні? Інтенсивні чи делікатні? Якому відтінку надати перевагу?

Варіантів є багато, але не кожне рішення однаково добре. Немало залежить від наших особистих преференцій і від деталей інтер’єру. Тому лише врахування всіх умов дасть у підсумку гарний ефект.

фарба для вітальні
Колір кімнати дуже впливає на наш настрій. Вибираючи відповідний відтінок для себе, пам'ятаймо, що:

Червоний колір

спонукає до дій і додає енергії. Однак його використання на великих поверхнях може роздратовувати, тому практичніше використовувати червоний колір як додатковий. Також червоний цікаво виглядає у поєднанні з нейтральними (сірим, бежевим, білим) відтінками. Інтер’єр може бути цікавим, якщо одну стіну пофарбувати червоним, а інші – спокійними кольорами. Це надасть кімнаті виняткового затишку та благородного характеру.

червоний колір у вітальні

Жовтий колір

рекомендовано для інтер’єрів, які мають невелике освітлення та призначені для релаксу. Це теплий і позитивний колір, який піднімає настрій і поліпшує апетит. Однак використовувати його потрібно в міру, оскільки, перенаситивши інтер’єр жовтим відтінком, можемо створити певний дискомфорт, який набридатиме в майбутньому.

жовтий колір у вітальні

Оранжевий

– колір оптимістів, який додає енергії та мотивує до дій. У вітальні він створить атмосферу позитивного ставлення і толерантності.

Оранжевий колір у вітальні

Зелений колір

символ надії і життя. Перебування в кімнаті, пофарбованій у зелені тони, спонукає нас до спілкування з природою, заспокоює та розслабляє. Зелені відтінки позитивно впливають на нервову систему, поліпшують циркуляцію крові, заспокоюють дихання.

Оливковий колір у вітальні

Блакитний колір

належить до холодних тонів, але це зовсім не означає що з його допомогою нам не вдасться створити затишний інтер’єр. Блакитні відтінки асоціюються з повітрям, водою та небом. Вони додають кімнаті простору, а поєднання блакитного з натуральними дерев’яними аксесуарами створю’ благородну, легку атмосферу. Голубий діє заспокійливо, знижує тиск крові, позитивно впливає на нервову систему.

Голубий колір у вітальні

Інтенсивні блакитні барви добре поєднуються з контрастними кольорами, наближеними до теплих.

Синій колір у вітальні

Фіолетовий колір

додасть кімнаті магії, активізує нашу психіку, спонукає до творчих дій. Фіолетовий відтінок пом'якшує звичаї, впроваджує спокій і згоду.

фіолетовий колір у вітальні

Кольори землі (бежевий, сірий, чорний)

– це кольори, що генерують затишний настрій, сприяють концентрації, дають відчуття безпеки. Вони найбільш універсальні в утриманні та найпростіші для застосування в оформленні.

бежевий, сірий колір у вітальні

Білий

не завжди мусить бути чисто білим. У своїй первинній суті він максимально збільшує простір, але залежно від освітлення кімната може видатися холодною і сумною. Щоб використати усі переваги білого й одночасно ліквідувати можливі вади, дизайнери все частіше звертаються до «деформованих» відтінків білого. Вони оптично збільшують інтер’єр, освітлюють, а тепла нота сприяє тому, що кімнати стають винятково затишними та дружелюбними.

білий колір у вітальні
Тож перш ніж приступити до фарбування стін, варто добре подумати над поєднанням кольорів, адже це неабияк впливатиме на настрій, який пануватиме в кімнаті.

Галерея:

Який колір фарби обрати для вітальні?
Який колір фарби обрати для вітальні?
Оцініть статтю:
Середня оцінка: 0,0 - Кількість голосів: 0
Роздрукувати
Автор:
Дата:
Основний
канал
Корпоративний
канал