Який колір фарби вибрати для кухні?

Кольори відіграють на кухні дуже важливу роль. Вони не лише створюють атмосферу приміщення, а й можуть впливати на наш апетит. Останніми роками великою популярністю й у стилізованих (англійських, прованських), й у сучасних (мінімалістських або мансардних) кухнях користуються білі композиції. На іншому полюсі – кухні в насичених кольорах і навіть чорні. Як підібрати ідеальний колір, який відповідав би й нашим очікуванням, і створеному нами інтер’єру? Ось кілька порад.

Білий колір на кухні

Кухня білого кольору завжди буде модною та універсальною. Білий ідеально підходить для невеликих, а також об’єднаних із вітальнями кухонь. Візуально збільшує простір, підсвічує його і становить чудове тло для кольорових меблів чи аксесуарів.

 

Сірий колір на кухні

Сірі стіни сприяють тому, що кухня буде суворою на вигляд. Цей колір відмінно пасує для мансардних інтер’єрів. Поширеним прийомом для пом’якшення суворого сірого кольору є його поєднання з натуральною деревиною (шафи, стільниці). Утворений контраст становить універсальне поєднання, до якого пасуватимуть різнокольорові аксесуари. Це хороше, безпечне рішення для тих, хто не любить експериментувати з дизайном інтер’єру.

Коричневий колір на кухні

Коричневі кольори на кухнях доволі популярні. Це апетитний колір, який асоціюється із солодким шоколадом. Щоб кухня не надто пригнічувала, цей колір варто поєднати зі світлою (білою або кремовою) вбудованою технікою або світлим підлоговим покриттям. На темно-коричневому тлі також гарно виглядає світла стільниця. Така кухня є неначе негативним знімком традиційної кухні, де яскравість кольорів скомпоновано навпаки. Це дає дуже цікавий кінцевий ефект: кухня виглядає затишною і часом набуває атмосфери кав’ярні.

Блакитний колір на кухні

Рекомендована для тих, хто любить холодні відтінки. Це колір, який оптично розширює простір, підходить для невеликих кухонь, де лише розігрівають їжу, а не влаштовують пишні застілля. До блакитних стін пасують білі фасади, бежева барва або колір світлого дерева.

 

Червоний колір на кухні

Завдяки червоній барві інтер’єр кухні стає теплим і затишним. Це ідеальний колір для кухні, він поліпшує апетит і створює особливу атмосферу. Червоні стіни становлять чудове, особливе тло для неяскравих, нейтральних шафок. Це колір, який варто використати для радикальної зміни характеру приміщення.

 Чорний колір на кухні

Це оригінальне, сучасне й ефективне рішення. Підходить для просторих, світлих приміщень. У менших чорний колір може тиснути і пригнічувати. Рекомендований сміливцям, які люблять експериментувати. Найчастіше в цей колір фарбують одну стіну або її частину. Використаний в інтелігентний спосіб, додає інтер’єру сучасного вигляду та створює ефект несподіванки.

Жовтий колір на кухні

Жовтий колір підвищує апетит, поліпшує травлення. Це колір, який доволі часто використовується на кухні. Застосовуючи жовтий колір, варто “приглушити” його аксесуарами або меблями у спокійніших, нейтральних тонах – білому, сірому чи коричневому.

Рожевий колір на кухні

Відтінок, який рідко трапляється на кухні. Він непростий і в застосуванні, і в комбінуванні. Однак у поєднанні з чорним кольором та ліпниною може створити цікавий інтер’єр у стилі “гламур”.

Оранжевий колір на кухні

Цей колір підходить для кухні й великого, й невеликого розміру. Збуджує апетит, додає енергії, стимулює до дії. Створює незвичайну та привітну атмосферу. Чудово виглядає в поєднанні з білим і чорним, а також сірим кольором.

Обираючи колір для своєї кухні, варто керуватися не лише принципами доречності, але, передусім, власними вподобаннями. Тоді це місце стане простором, в якому ми перебуватимемо охоче і з радістю.

Галерея:

Оцініть статтю:
Середня оцінка: 4,3 - Кількість голосів: 7
Роздрукувати
Автор: Śnieżka UA
Дата:
Основний
канал
Корпоративний
канал