Кольори, які дозволять Вам розслабитись – спальня

Спальня – це місце, де ми хочемо відпочити після робочого дня, знайти спокій та зняти напругу. При думці про спальню в нас перед очима найчастіше постає інтер’єр, в якому почуваємо себе безпечно, інтимно та спокійно. Облаштовуючи інтер’єр спальні, необхідно враховувати психологічний вплив кольорів, бо хоча сприйняття барв є дуже індивідуальним, певні правила їх впливу є об’єктивними і спільними для всіх людей.

Теплі кольори (червоні, жовті, оранжеві) створюють в інтер’єрі гарячу атмосферу, але стимулюють і активізують. Холодні кольори (зелені, сині) заспокоюють, сприяють відпочинку, проте навіюють холод. Однак ці правила стосуються кольорів у їх основних відтінках. Всі барви, що виникають в результаті змішування та "забруднення" кольорів, а також зміни основної властивості, чинять уже не такий простий вплив. Які ж кольори слід обрати, щоб спальня була і затишною, і заспокійливою?

Коричневий

Цей колір – суміш усіх основних кольорів у рівних пропорціях і завдяки цьому дає відчуття рівноваги і цілісності. Це нейтральний, природний і красивий колір.

Містить у собі і тепло сонця, і спокій землі. Для спальні придатний просто ідеально. Пасує до аксесуарів у багатьох кольорах, тому що підходить майже до всього. Насичені відтінки красиво контрастують з білим кольором та кольорами м'яти, бірюзи або блакиті. Для прихильників більш "пікантних" кольорових поєднань рекомендуємо до коричневого відтінки вишневого або бордового. Коричневі кольори дуже привабливо виглядають в спальнях також у монохромних композиціях. Вони створюють неповторну атмосферу надзвичайно затишних і шляхетних інтер’єрів.

Зелений

Це найбільш природний і комфортний колір. У його оточенні почуваємо себе спокійними, позитивно настроєними на життя. У спальні зелений може з’явитися у багатьох своїх відтінках, залежно від стилю, розміру приміщення та задуму оформлення простору. Будь-який з цих відтінків є гарним вибором, оскільки людська природа, людська психіка асоціює його з життям, свободою і простором.

Зелений – це суміш синього і жовтого кольорів, тож залежно від типу освітлення цей колір буде поводити себе по-різному. Ввечері, у жовтуватому штучному освітленні, коли лампи "добувають" із зеленої барви все тепло, вона видасться нам лагідною та заколисуючою. Вранці, у променях сонця, у зеленому проявляться приховані сині тони, і тоді він буде більше стимулювати та активізувати. Таке явище сприяє тому, що зелений є відмінним кольором, особливо для спальні. 

Бежевий

Улюблений колір з винятковими властивостями. Несе в собі великий заряд позитивних емоцій та при цьому знімає напругу, розслабляє, заспокоює. Це доброзичливий, м'який і теплий колір.

Відмінно рекомендує себе в невеликих приміщеннях, тому що робить їх світлішими та візуально збільшує. У поєднанні з аксесуарами з натуральних матеріалів і дерев'яними меблями створює простір з надзвичайно привітною атмосферою, а це допомагає нам чудово в ньому почуватися.

Сірий

Своєю появою вносить до інтер’єру відчуття рівноваги і спокою. Сірий – це поєднання білого і чорного кольорів. Завдяки своїм властивостям зменшує контрасти, відновлює розхитані нерви, заспокоює. У його присутності почуваємо себе вільно і по-домашньому. Сірий – відомий нам товариш і супутник повсякденного життя.

Тим, хто захоче відкрити його красу і достоїнство, він віддячить затишною атмосферою та особливою, витонченою атмосферою інтер’єру. Чисті відтінки сірого кольору можуть видатися декому занадто прохолодними, тому для спальні рекомендуємо приглушені його відтінки. Вони тепліші і ніжніші. Сьогодні сірий колір найчастіше з’являється у модних поєднаннях з білим та бежевим.

Галерея:

Оцініть статтю:
Середня оцінка: 4,2 - Кількість голосів: 13
Роздрукувати
Автор: Śnieżka UA
Дата:
Основний
канал
Корпоративний
канал