Кольори веселки на тарілці

Кольори оточують нас усюди впродовж цілого життя. Вони прикрашають наш світ, роблять його яскравим та різноманітним. Бажаємо ми того чи ні, однак завжди перебуваємо під впливом кольорів.

Кольори різних гам збуджують або заспокоюють, спонукають до дій, навіюють думки, створюють настрій. Навіть продукти, які ми вживаємо, впливають на нас не тільки завдяки смаку вмісту в них тих чи інших вітамінів та мікроелементів – колір їжі також має значення.
Знаючи деякі особливості впливу кольорів на організм людини, вживати продукти харчування можна з більшою користю – смакуючи їжу, корегувати настрій, очищати організм, підвищувати імунітет, зігрітися в осінні та зимові вечори й навіть позбутися  депресії.
Як колір їжі може впливати на нас? По-перше, смакові рецептори пов’язані з зоровими. Якщо освітлення у приміщенні, де ми споживаємо їжу, незвичайне, смак сприйматиметься інакше. Наприклад, при зеленому та синьому освітленні людина слабкіше відчуває солодкий смак, а кисле може здатися їй гірким. По-друге, колір продуктів може бути обумовлений вмісту в них тих чи інших споживних речовин. Тож знайомтеся з кольорами ближче і «малюйте» на тарілці корисні для здоров’я «картини».

Активний червоний

Кольори червоної гами збуджують, стимулюють, надають впевненості. Вони корисні тоді, коли потрібна рішучість та активність. Червоні кольори стимулюють кровообіг, прискорюють обмін речовин, роботу серцево-судинної системи, підвищують імунітет.
Червоний колір посилює апетит (недарма він такий популярний у оздобленні кухонь та ресторанів). Їжа червоного кольору надає сили. Приготуйте салат із помідорів та солодкого перцю, додайте полуниці на десерт – і ви забудете, що таке поганий настрій.

 

Енергійний помаранчевий

Помаранчевий – по-особливому теплий та енергійний колір. Це колір ділової активності та водночас творчості. Оранж – для оптимістів. Він активізує роботу мозку та сприяє концентрації уваги, підтримує нас в активному стані та гарному настрої, сприяє плідній роботі та досягненню результатів.
У продуктах помаранчевого кольору – моркві, обліписі, гарбузах, абрикосах – міститься бета-каротин. Він виводить токсини, відновлює клітини (навіть нервові!) та робить міцними м’язи. Помаранчеві продукти – для гарного настрою. Недарма взимку такі приємні апельсини, мандарини та грейпфрути. Додайте гарбуз та моркву – і вийде сік для ідеального настрою.
У помаранчевого кольору немає протипоказань – його «передозування» практично неможливе.

 

Позитивний сонячно-жовтий

Жовтий – колір позитиву та гармонії. Він стимулює і водночас заспокоює. Самодостатній колір для гарного настрою та душевного спокою. Під впливом кольорів жовтої гами активізується творчість, процеси мислення. Жовтий сприяє покращенню пам’яті.
Жовті продукти стимулюють травлення та піднімають настрій. Яскрава яєчня зранку – гарний настрій на цілий день. А ще лимони, кукурудза, сир та ананаси. У продуктах жовтого кольору міститься велика кількість вітаміну С, який має протизапальну дію. А ще – каротин та куркумін – антиоксиданти. Смакуючи жовті «сонячні» страви, ми чистимо наш організм та підвищуємо імунітет.

 

Релакс – зелений

Зелений – це спокій та натхнення. Колір розсудливості, оптимізму та помірності. Зелені кольори заспокоюють нервову систему, сприяють релаксації та відновленню життєвих сил. Зелений – це гармонія, добробут та процвітання. Колір врівноваженості, що сприяє концентрації уваги та полегшує контроль над усім, що відбувається.
У зелені, овочах зеленого кольору та водоростях міститься велика кількість хлорофілу, що сприяє кровотворенню, підвищенню гемоглобіну та укріпленню імунітету.

 

Таємничий фіолетовий

Фіолетовий – таємничість, загадка, інтрига... Це поєднання червоного та синього, сукупність протилежностей. Фіолетовий – це нереальність, зв’язок з потойбіччям, із космосом. Він впливає на інтуїцію, сприяє накопиченню знань, допомагає приборкати страхи.
Їжа фіолетового кольору корисна для судин, серцевої системи, зору. Виноград, баклажани, синя цибуля, ягоди чорниці, чорнослив. Будь-які з цих продуктів збагатять смак різноманітних страв та десертів. А ще допомагають концентрації уваги, посилюють мозкову діяльність.
Отже, яскраві продукти – це природні фарби для здоров’я та настрою. Смакуйте різнокольорову їжу, насолоджуйтесь її приємним виглядом. Веселка на тарілці – це здорове тіло та гармонія в душі!

 

Галерея:

Оцініть статтю:
Середня оцінка: 3,3 - Кількість голосів: 15
Роздрукувати
Автор: Śnieżka UA
Дата:
Основний
канал
Корпоративний
канал