Неповторний і непідвладний часові дизайн вітальні з використанням світлих і темних кольорів

Комбінація світлих і темних кольорів у вітальні надає їй виразного характеру. Ризик того, що з цим дизайном щось піде не так, невеликий. Щоб мінімізувати його ще більше, варто скористатися ідеями для натхнення. До вашої уваги ті, які ми особливо рекомендуємо.

Монохромність має свої переваги, але часто в оформленні вітальні краще піти менш вимогливим шляхом. Поєднання світлого і темного кольорів, безумовно, важче зіпсувати. Воно, як то кажуть, у нас в крові – такі інтер’єри ми бачимо більшу частину свого життя. Але незважаючи на це, варто гарно продумати дизайн та засвоїти кілька основних правил.

Світло, світло, темно
Рішення, яку стіну пофарбувати в темніший колір, зазвичай приймається інтуїтивно – це найбільш відкрита стіна, та, яку ми хочемо виділити. Найчастіше це стіна, на якій розміщений телевізор чи камін або та, що служить фоном для обіднього столу. Адже це головна роль темної площини – підкреслити значення цієї зони в кімнаті та створити фон для меблів у ній.

У достатньо високих приміщеннях темним кольором можна забарвити також і стелю. Це додасть інтер’єру затишку, створить у ньому затишну та інтимну атмосферу. На тлі такої стелі надзвичайно важливим елементом стає люстра чи відповідна до стилю інтер’єру ліпнина. Багато що також залежить від вибраного кольору стелі. Чорний природним чином асоціюватиметься з нічним небом, блакитний створюватиме враження безкрайнього простору над головою, а теплі кольори (найскладніші для дизайну) робитимуть приміщення візуально набагато нижчим, але й «зігріватимуть» його.

Оптичні фокуси
Відповідне використання світлих і темних кольорів може оптично покращити пропорції приміщення. Так, фарбування стіни в холодний, темний колір візуально віддалить її, а в насичений теплий – наблизить. Натомість кольори, світліші за колір сусідніх стін, наближають пофарбовану таким чином площину. Маючи справу з проблемною формою кімнати, можна скористатися ще одним фокусом – смугами. Вертикальні смуги темної і світлої фарби або інші вертикальні мотиви, намальовані на стінах, допоможуть зробити кімнату візуально вищою. Горизонтальні смуги змусять стіну, на якій вони розташовані, здаватися довшою, завдяки чому кімната справлятиме враження ширшої, ніж насправді.

Жонглювання аксесуарами
Після того, як стіни готові, час розставити меблі та розмістити декоративні елементи. Варто заздалегідь вирішити, будуть меблі світлими чи темними. Поєднання меблів різного кольору (наприклад, білого і темно-коричневого або світло- і темно-коричневого) може виявитись невдалим. Досить, якщо додатковий колір (чи кольори) додасть меблева оббивка. Однак у виборі дрібничок та невеликих декоративних елементів менших розмірів немає таких обмежень. Тут вітається світло-темна мішанина.

Аксесуари зіграють свою роль, якщо ви раніше вибрали оформлення вітальні у світлих кольорах, але тепер хочете це змінити. Досить буде використати декоративні елементи насиченого кольору (їх повинно бути багато або вони мають бути великого розміру, щоб становити помітні «плями» у просторі, наприклад, великі горщики для вазонів, покривала, килим, картини в темних рамах, полиці, подушки, пуфи тощо). Все більше людей обирають темний дизайн вітальні відповідно до найновіших трендів та модою на стиль бохо. У темній вітальні світлі аксесуари чудово контрастують та вносять різноманітність у простір.

Використання у вітальні одночасно світлих і темних кольорів – найпоширеніше рішення. Перевірені речі варті повторення. Тож надихайтеся нашою фотогалереєю та дійте.

Галерея:

Оцініть статтю:
Середня оцінка: 4,7 - Кількість голосів: 7
Роздрукувати
Автор: Śnieżka UA
Дата:
Основний
канал
Корпоративний
канал