Підбір кольору фарб до темних меблів

Темні меблі завжди створюють в інтер’єрі сильний акцент. Чим вони темніші, тим їх здається більше, а усе помешкання виглядає похмурішим і важчим. Проектуючи приміщення, в якому будуть знаходитися темно-коричневі, сірі або чорні меблі, потрібно ретельно продумати колористичну композицію, щоб помешкання радувало різноманітністю якостей, а вся обстановка була дійсно красивою.

Найцікавішими є якісно диференційовані інтер’єри, в яких дуже темні предмети врівноважені світлими, а умеблювання створює кольорові плями, рівномірно розподілені в просторі.

Проте це не означає, що до темних меблів завжди потрібно використовувати світлі фарби. Яскраві акцентами в інтер’єрі можуть стати також аксесуари. Визначаючись з вибором конкретної фарби, ми повинні враховувати декілька факторів:

Який розмір приміщення

Кімнати невеликого розміру, обставлені темними меблями, краще пофарбувати у ясні відтінки. Тут добре зарекомендують себе білі, світло-сірі і пастельні тони. Якщо нам хочеться, щоб у приміщенні все ж з’явився темніший колір, краще подумати про яскраві аксесуари або одну стіну у вибраному відтінку.

 

Яке освітлення

Навіть у маленькому приміщенні, але при великій площі вікон, кольори для стін можна обирати значно сміливіше. Темні кольори оптично зменшують приміщення, однак велика кількість денного світла, а також відкритий простір за вікном додають інтер’єру повітря. У такому випадку не варто закривати вікна шторами, ролетами або жалюзі, краще, щоб вони залишались вільними, а у виняткових ситуаціях вікна можна завісити тонкими, світлими тюлевими або мусліновими фіранками.

Які меблі

Красива форма темних меблів на світлому фоні буде більш помітною. Щоб її виокремити, слід використати світліші кольори фарб. Якісний контраст підкреслить форми меблів та зробить їх головними героями інтер’єру.
Якщо з якихось причин бажано, щоб меблі залишились менш помітними, їх необхідно поставити на темному фоні. Таким декораторським "трюком" можна змінити інтер’єр без зміни умеблювання. У темній кімнаті з темними меблями на перший план виступатимуть яскраві аксесуари. Білі або кольорові лампи, подушки, рами картин або паспарту графіки чи фотографій додадуть інтер’єру стильності, а темне умеблювання залишиться фоном і перестане відігравати істотну роль.

Які кольори подобаються

Інтер’єр, оформлений навіть у найправильніший спосіб, але у барвах, несумісних з нашими уподобаннями, буде нас втомлювати або дратувати. Усвідомлюючи власні смаки, ми схиляємося до тих кольорів, в оточенні яких почуваємо себе найкраще.

Знаючи викладені вище правила підбору фарб до темних меблів в інтер’єрі і звертаючись до кола улюблених барв, можемо вибрати той відтінок, який буде не лише оптимальним для помешкання, але також близьким нашій натурі.

Галерея:

Оцініть статтю:
Середня оцінка: 4,1 - Кількість голосів: 14
Роздрукувати
Автор: Śnieżka UA
Дата:
Основний
канал
Корпоративний
канал