Поради експерта: як облаштувати вітальню з антресоллю

Антресоль в будинку – дуже оригінальне архітектурне рішення. Висока вітальня з антресоллю дозволяє проникати значній кількості повітря у помешкання і робить приміщення просторішим. Антресоль – це відмінна альтернатива для класичного поділу простору на поверхи, що з’єднані сходами. Під час планування облаштування антресолі у помешканні слід враховувати деякі нюанси.

Можливості великого простору

Антресоль – це особливий простір в оселі, який неможливо повністю побачити знизу. Її розміри залежать від кількості вільного простору, тому, якщо Ваш будинок невеликий, не намагайтеся втиснути в нього широку антресоль. Внаслідок цього можете отримати кепське враження. Якщо ж Ви понад усе хочете мати антресоль у невеликій кімнаті, виберіть невеличку вузьку поверхню, на якій можна розмістити, наприклад, бібліотечку або маленький робочий куточок.

Однак, якщо у вас є великий і високий простір, то маєте набагато більше можливостей для облаштування антресолі, яка може виконувати багато різних функцій. На цьому додатковому просторі ви можете розмістити спальню, кімнату для перегляду відео, ігрову кімнату, бібліотеку, невеличкий кабінет або будь-що інше, що забажаєте.

Облаштовуючи антресоль, пам’ятайте не лише про її естетичний вигляд, але мусите подбати про її міцність і довговічність. Тому маєте потурбуватися про добре продуманий проєкт і якісні будівельні матеріали, щоб його реалізувати. Вибираючи з-поміж деревини, сталі або бетону, намагайтеся, щоб  загальна концепція дизайну антресолі відповідала облаштуванню нижнього простору.

Поділ на денну і нічну зони

Антресоль часто застосовують для облаштування спального місця. Над вітальнею можна розташувати відкриту спальню, з якої можна без проблем спостерігати за життям, що вирує внизу. Другий варіант – закрита кімната, до якої ведуть сходи безпосередньо з вітальні або з іншої частини будинку. Незалежно від того, який варіант  виберете, пофарбуйте весь нижній і верхній простір одним кольором, використовуючи наприклад фарбу Śnieżka EKO Plus, затонувавши її  в один із вподобаних кольорів із системи  NCS Cascade.

На вищому рівні

Ви не передбачили антресолі у первинному проєкті помешкання, але Ваша вітальня досить висока? Можете спробувати її спланувати у вже готовому просторі. У цьому випадку необхідно звернути особливу увагу на те, щоб нижній і верхній рівні мали достатню висоту, аби  кожен мешканець оселі міг стояти вертикально без ризику вдаритися головою об стелю.

Обдумайте, як функціонально облаштувати запроєктоване місце під антресоль, щоб ремонт не закінчився лише виконанням архітектурної примхи, якою ви не скористаєтеся. На верхньому рівні можете розташувати робоче місце, а під ним – атмосферну їдальню. Однак якщо під антресоллю недостатньо місця, її можна забудувати, щоб створити комірчину для зберігання різного реманенту.

Облаштовуючи антресоль, вибирайте легші меблі. Їх не тільки  буде легше нести по сходах, але й вони будуть менше навантажувати конструкцію.

Антресоль як місце для релаксу

Антресоль може стати гарним місцем для релаксу. Обладнана зручними, м’якими меблями, вона стане чудовою альтернативою вітальні, коли хочеться відпочити наодинці з книгою, окремо від сім’ї, яка буде дивитися фільм у вашому спільному просторі внизу.

Для поручнів антресолі можна використовувати прозорі матеріали, зокрема скло або метал чи  дерев’яні решітки. Вони дозволять зберегти яскравість і відчуття простору.

Антресоль не тільки додасть шарму, але і збільшить площу у Вашому помешканні. Проаналізуйте можливості  облаштування додаткового простору, спроєктуйте дизайн, оцініть бюджет і приступайте до роботи, щоб втілити свої найкращі мрії!

Галерея:

Оцініть статтю:
Середня оцінка: 5,0 - Кількість голосів: 1
Роздрукувати
Автор: Śnieżka UA
Дата:
Основний
канал
Корпоративний
канал