Світла, елегантна вітальня у французькому стилі – ідеї для натхнення

Світла вітальня у французькому стилі – це пропозиція для шанувальників вишуканих та елегантних інтер’єрів. Паризький шик зовсім не складно втілити в українській квартирі. Вам потрібно лише знати правила, і використовувати приклади. Ось вони.

Оформляючи квартиру в певному стилі, ми повинні використовувати стиль послідовно у всій квартирі. Однак зупинимося на найважливішій кімнаті, вітальні.

 Śnieżka Barwy Natury 160

Родичем французького стилю є бароко, тому він тяжіє до активного використання декору. Проте, цей стиль далекий від справжнього пишного бароко. Сучасний варіант стриманіший, що робить його елегантнішим (за сьогоднішніми мірками в 17 столітті він вважався б занадто бідним), такою є сучасна вітальня у французькому стилі. Тут ви знайдете стилізовані меблі, що нагадують за формою та орнаментами знамениті "луї", важкі оксамитові матеріали, прикрашені люстри та ліпнину. Все це виконано в бежевих і сірих тонах, з додаванням брудно-білого.

Śnieżka Barwy Natury 123, 117

Śnieżka Barwy Natury 173

Простір і симетрія

Світла та простора вітальня у французькому стилі. Було б непогано, якби в ній були великі вікна, бажано аж до підлоги. Але й у звичайній квартирі в багатоквартирному будинку, без таких вікон, можна отримати атмосферу паризької квартири. Важливо пам’ятати про симетрію – це дуже підходить французькому стилю. Простір можна збільшити, об’єднавши вітальню з кухнею – відразу стане просторіше. Вітальня з кухнею у французькому стилі – це можливість облаштувати кухню так, щоб вона стала продовженням вітальні – цей стиль наближує зовнішній вигляд кухонних меблів до кімнатних.

Śnieżka Barwy Natury 135

Облаштування вітальні у французькому стилі вимагає світлих стін і підлоги. Стіни бажано бежевого, світло-сірого або брудно-білого кольору. Підлога – в ідеалі виглядає як паркет, укладений у формі «ялинки» (шеврону). Дошки, нарізані та розташовані під кутом, створюють неймовірно елегантний та витончений візерунок. Легший для сприйняття, ніж традиційна "ялинка" (що, звісно, також добре видно у вітальні французького стилю).

Знаючи ці основні правила (простір, симетрія, яскраві кольори, декоративність), ви вже можете оформити вітальню у французькому стилі. Решту зроблять аксесуари у французькому стилі. Завдяки їм ви додасте інтер’єру очікувану атмосферу паризького помешкання в старому багатоквартирному будинку.

Останній штрих

Необхідними аксесуарами для створення вітальні у французькому стилі є дерев’яні меблі овальної форми, різьблені елементи з квітковими мотивами, а також закруглені декоративні ніжки та поручні. Також необхідні елегантні, блискучі тканини, такі як оксамит і атлас, з підбиванням, вишивкою й китицями. Вітальня у французькому стилі не може обійтися без ліпнини, кришталевих люстр, тобто палацових елементів. Тут важливі всі деталі, включаючи дверні та меблеві ручки.

Śnieżka Barwy Natury 147

Вітальня у французькому стилі — це також вітальня в прованському стилі — більш домашня й сільська, менш розкішна, але також сповнена орнаментів. Як це оформити – тема окремої статті, яку ви можете знайти тут (посилання).

Śnieżka Barwy Natury 113

Галерея:

Оцініть статтю:
Середня оцінка: 5,0 - Кількість голосів: 1
Роздрукувати
Автор: Śnieżka UA
Дата:
Основний
канал
Корпоративний
канал