Вітальня у жовтому кольорі - дизайн інтер'єру

Жовтий колір вносить до інтер’єру велику кількість позитивної енергії та оптимізму, стимулює, пожвавлює, надихає. Залежно від використаного відтінку може зробити приміщення більш чи менш теплим, але завжди асоціюється із сонцем, літом та світлом.

Цей колір застосовується у багатьох стилях, як класичних, так і сучасних. З огляду на значну кількість енергії, яку несуть в собі відтінки жовтого, цей колір є не легким у застосуванні. Він не до всього підходить і не з усім створює однаково цікаві поєднання.


До класичних інтер’єрів пасують м’якші, матові або патиновані відтінки жовтого. З огляду на пишність цього стилю краще використовувати світлі кольори, а підкреслювати їх темно-жовтими або золотими аксесуарами.


Сучасні інтер’єри не вимагають настільки серйозної колористичної дисципліни, а жовтий колір може з’являтись в них у різній насиченості та відтінках. Тут критерієм вибору відтінків може бути кольорова гама меблів та концепція приміщення.
Жовтий чудово виглядає поруч із сірим. Ці кольори, контрастні один з одним за температурою, не суперничають, а врівноважують один одного. Велика кількість тепла і світла, внесена жовтим кольором, а також спокій і ностальгія сірого створюють оптимістичний, активний інтер’єр, який при цьому має глибину і не втомлює.


Жовтий колір любить домінувати у приміщенні, погано сприймає конкуренцію. Обираючи жовтий колір, краще не контрастувати його з холодними відтінками (синіми, фіолетовими), оскільки в результаті інтер’єр стане втомливим, претензійним і немодним, незважаючи на те, що за принципом поєднання кольорів такий дует був би правильним. Краще створити "фон" для жовтого, підбираючи нейтральні кольори (сірий, графітовий, білий і чорний). Скомпоновані у такій кольоровій гамі вітальні зберігають свій елегантний характер і справляють позитивний психологічний вплив, завдяки чому відчуватимемо себе у помешканні комфортно.


Сучасні інтер’єри нерідко характеризуються сміливістю та екстравагантністю, а також інтенсивністю поп-артових колористичних комбінацій. У таких композиціях жовтий з’являється у супроводі інших яскравих і насичених кольорів (оранжевих, червоних, рожевих, гранатових). Таке порушення правил є характерним для цього стилю. Його бунтівний і експресивний характер виражається у колористиці та формі умеблювання помешкання. У цих оригінальних комбінаціях  жовтий колір в відходить з першого плану і стає співтворцем простору.


Жовтий – гордовитий колір, котрому властивий "темперамент" і домінуючий, крикливий характер. Разом з тим він приносить із собою велику кількість тепла і позитивної енергії, тому інтер’єри, створені за його участю, мають своєрідний і неповторний шарм.

Галерея:

Оцініть статтю:
Середня оцінка: 3,0 - Кількість голосів: 13
Роздрукувати
Автор: Śnieżka UA
Дата:
Основний
канал
Корпоративний
канал