Зручний і затишний інтер'єр – все про пастельні кольори в інтер'єрі

Пастельні кольори – це ідеальне рішення для людей, які прагнуть створити елегантний і витончений інтер’єр, сприятливий для зустрічей і відмінний для відпочинку. Такі кольори фарби для стін не ріжуть око і не набридають швидко, підходять до будь-якого приміщення, а поєднані в цікавих композиціях надають помешканням розкішного і неповторного стилю. Пастельні відтінки завдяки своєму ненав’язливому характеру дозволяють створювати позачасові і сповнені чарівності інтер’єри.

 

Пастельні тони здавна відіграють істотну роль в дизайні інтер’єрів

Актуальні тренди також із незгасною зацікавленістю використовують ці унікальні барви і в сучасних, і в традиційних композиціях, а також у тих, котрі поєднують різні стилі та епохи. У цьому сезоні домінують злегка змішані відтінки зеленого, бежевого, бірюзового, сірого та білого. Поєднання цих кольорів створюють надзвичайно цікаві, свіжі композиції, котрі вносять до інтер’єру велику кількість світла.


Пастелі можна довільно поєднувати одна з одною або комбінувати з білим кольором, тим самим створюючи основу для різного типу оздоблювальних матеріалів, меблів і доповнень. Ці кольори дають дизайнеру велику свободу дії, підходять практично до будь-якого стилю і легко поєднуються з елементами у дуже насичених відтінках, а також з чорним кольором. На пастельному фоні предмети в сильних кольорах будуть помітно виділятися, привертати увагу і урізноманітнювати простір. До такого заходу варто вдатися, коли хочемо підкреслити оригінальну форму або оживити оформлення помешкання.


Також цікаво пастелі виглядають по сусідству з відтінками такої ж слабкої насиченості. Проте слід взяти до уваги, що гарним смаком вважається поєднання в інтер’єрі не більше трьох кольорів. Використання більшої кількості кольорів повинне бути обґрунтоване задумом або стилем оформлення.

Пастельні відтінки дуже добре підходять для спалень та дитячих кімнат

Завдяки їх ніжному характеру інтер’єр увечері перетворюється на заколисуючу оазу, а вранці лагідно пробуджує і настроює на оптимізм. Пастельні кольори сприяють зосередженості і розумовій праці, тому їх найчастіше обирають для дитячих кімнат, домашніх офісів, майстерень і бібліотек.

Приміщення невеликого розміру, як-то ванні кімнати, коридори, передпокої, чудово виглядають у пастельних тонах

На додаток до декоративних якостей такі кольори візуально збільшують простір, що позитивно впливає на вигляд цих приміщень.


Пастельна кольорова гама також ідеально підходить для оформлення мансард. Низькі приміщення, кубатура яких обмежена скосами, часто є непростим викликом для дизайнера. Пастельні тони додають помешканню повітря, роблять його просторішим, ніж воно є насправді.

Пастельні кольори надзвичайно універсальні з точки зору їх використання

Додаткова перевага цих кольорів – благотворний вплив на психіку людини і беззаперечні декоративні достоїнства. Завдяки таким властивостям пастельних відтінків ми інтуїтивно звертаємося до них, облаштовуючи елегантні вітальні, затишні спальні чи привітні робочі кімнати.

Галерея:

пастельні кольори в інтер'єрі
пастельні кольори в інтер'єрі
Оцініть статтю:
Середня оцінка: 5,0 - Кількість голосів: 1
Роздрукувати
Автор:
Дата:
Основний
канал
Корпоративний
канал