Жовтий колір

Жовтий є основним кольором і відноситься до теплих, приязних і радісних барв. Знімає втому, злегка збуджує. Стимулює роботу мозку, покращує мислення і пам'ять. Це колір науки, інтелекту і оптимізму, символізує надію і щастя.
Робить помешкання яснішим, ідеально пасує для приміщень з обмеженим доступом світла, що виходять на північ і схід. На великих площах найкраще застосовувати його пастельні відтінки, занадто насичений колір може дратувати. Жовті стіни утворюють світлий фон і служать бездоганним тлом для картин і яскраво забарвлених візерунчастих тканин. Чудово гармоніює з червоним та оранжевим кольорами і ніжними зеленими відтінками. Контрастує з чорним, сірим і синім.
Світло-жовтий відтінок, котрий ще називають лимонним, а також усі кремові відтінки є чистими, світлими кольорами, які роблять приміщення яснішим. Відмінно поєднуються з зеленим, білим, блакитним та сірим. З жовтим ефектно контрастують червоні, фіолетові і тепло-сині барви. Найкраще застосовувати в їдальні, вітальні і спальні. Цікаво поєднується з сучасними меблями, виготовленими зі скла і металу. Цікавим і оригінальним доповненням до таких меблів стануть різноманітні м’які подушки з плюшу та велюру.
Теплий жовтий колір у насиченому відтінку нагадує бурштин. Він надає приміщенню прозорого, ніжно-золотистого тону, створює відчуття тепла, що ідеально підходить для ванних кімнат. Його можна також застосовувати на кухні, у вітальні і в спальні. Це колір, що належить до традиційної, давньої декоративної палітри. У поєднанні з класичними меблями приміщення такого кольору набуває витонченості і глибини. Теплий жовтий відтінок чудово виглядає у поєднанні з важкими, темними шторами. Контрастну комбінацію можна отримати, поєднуючи його з насиченим червоним, синім або зеленим кольором. Поєднання з бірюзою надзвичайно ефектне, проте може набриднути. Ніжніший ефект дає комбінування жовтого з сірим, світло-коричневими тонами, блідо-зеленим чи лавандовим кольором.
Жовтий колір зміцнює нервову систему, покращує роботу печінки і підшлункової залози.
Рекомендується для тих, кому бракує впевненості в собі і сили волі для прийняття рішень. Не рекомендується для людей, вразливих до критики, та тих, хто відчуває відсутність стабільності.
Темно-жовтий колір, використаний для оздоблення фасадів, у поєднанні з червоним дахом надає будинку спокійного і оптимістичного характеру, чудово гармоніюючи із зеленню саду. А зимовими вечорами сонячний фасад дому неодмінно звеселить.

Галерея:

yellow.jpg
Жовтий колір
yellow2.jpg
Жовтий колір
Оцініть статтю:
Середня оцінка: 5,0 - Кількість голосів: 3
Роздрукувати
Автор: Śnieżka UA
Дата:
Основний
канал
Корпоративний
канал