10 унікальних варіантів дизайну з хвилястою підвісною стелею

Під час оздоблення інтер’єрів все частіше вибирають нестандартне оформлення стелі. Найбільші можливості в цьому плані дає створення підвісної конструкції, яку можна легко адаптувати до потреб, сформувати та доповнити освітлювальними точками. Вже деякий час рекорди популярності б’є підвісна стеля типу «хвиля» – що це таке та як її сконструювати?

З цієї статті ви дізнаєтеся:

 • що таке підвісна стеля у формі хвилі,
 • як зробити хвилі на підвісній стелі,
 • які варіанти дизайну підвісної стелі з хвилями є найцікавішими.

Що таке підвісна стеля у формі хвилі?
Підвісні стелі відомі вже давно і активно використовуються в дизайні інтер'єрів – це пов'язано з численними перевагами таких конструкцій. Вони зменшують кубатуру приміщень, полегшуючи їх обігрів, забезпечують звукоізоляцію, дають можливість використовувати функціональні освітлювальні рішення, а також створювати оригінальне оформлення стелі.

Підвісна стеля типу «хвиля» – це оздоблення, яке вимагає певних затрат праці, але воно окупається унікальним декором помешкання. Створення на стелі об’ємних форм або дворівневих підвісних конструкцій може здаватися складним завданням, але насправді вам під силу ефективно впоратися з досягненням поставленої мети. Без сумніву, компонування хвилястої стелі, чи у вигляді вигнутих гіпсокартонних листів, чи послідовних шарів підвісної стелі, дасть поштовх вашій фантазії та розкриє ваші творчі здібності.

Як зробити хвилі на підвісній стелі?
Труднощі, пов'язані з виконанням хвиль на підвісній стелі, полягатимуть, головним чином, у необхідності згинання гіпсокартонних листів при створенні дворівневої стельової конструкції або однорівневої конструкції, але хвилястої по всій поверхні стелі. Всі інші етапи робіт такі ж, як і при створенні стандартних підвісних стель.

Важливо!
Не всі підвісні стелі типу «хвиля» потребують згинання листів гіпсокартону – цього можна уникнути, якщо в дворівневій конструкції залишити вільний простір між двома шарами. Однак для переважної більшості оригінальних варіантів дизайну стелі вам потрібно знати, як це зробити.
Одним із варіантів виготовлення підвісної стелі у формі хвиль є придбання спеціального арочного гіпсокартону – однак він коштує набагато дорожче стандартного, з якого, доклавши невеликих зусиль, можна вигнути бажану форму.
Щоб зробити вигини на листі гіпсокартону, вам знадобиться ніж і шпаклювальна маса ACRYL-PUTZ® ST10. Щоб виконати вигин, потрібно понадрізати лист паралельними лініями з однаковим інтервалом між ними – так, щоб не прорізати паперовий шар на іншому боці листа. Коли надрізи зроблені, можна приступати до акуратного згинання гіпсокартону – це потрібно робити з великою обережністю, щоб не поламати лист. Коли отримаєте потрібну форму, зашпаклюйте гіпсокартон з боку надрізів, щоб він гарно тримався.
Завдяки цій процедурі виготовити підвісні стелі у формі хвилі буде легше. Перевірте, які ще вироби для гіпсокартону можуть придатися вам в ході роботи.


Які варіанти дизайну підвісної стелі з хвилями найцікавіші? 10 кращих ідей
Згинання гіпсокартону дає можливість створити багато цікавих стельових конструкцій – ось деякі з них:

 1. Стеля у формі хвилі – виконання стелі, у якої вся поверхня буде хвилястою, безумовно, вимагає чимало праці, але ефект буде беззаперечним.
 2. Стеля з об’ємною хвилею посередині – таку хвилю можна використати в ролі оригінальної люстри з точковими світильниками.
 3. Підвісна стеля з хвилею збоку – якщо ви бажаєте делікатно підкреслити сучасний дизайн, виконайте на частині поверхні підвісній стелі додатковий рівень і завершіть його хвилястим краєм.
 4. Підвісна стеля типу «хвиля» із світлодіодною стрічкою – попередню конструкцію можна урізноманітнити. Достатньо не зашивати простір між рівнями, a заповнити його освітленням, яке створюватиме оригінальний декоративний ефект.
 5. Хвилі по обидва боки стелі – тут другий рівень виконаний майже по всій стелі, за винятком її центральної частини. Отриманий ефект нагадує море, що розступається.
 6. Вузькі хвилі на підвісній стелі – це теж рішення для дворівневої стелі, але відмінною рисою тут є вузькі хвилі, тобто отвори, що ведуть до першого рівня – це також можливість оригінального використання освітлення.
 7. Равлик – дизайн підвісної стелі із закрученим зовнішнім рівнем – ще один цікавий варіант.
 8. Трирівнева хвиля – підвісні стелі-хвилі також можуть мати трирівневу форму – останній шар може бути невеликим, але все одно справить враження на ваших гостей.
 9. Плавна хвиля через центр – випукла хвиля має дугоподібні краї, а зверху пласка.
 10. Обрамовуюча хвиля – підвісна стеля типу «хвиля» може бути оздоблена дугами лише по краях – це витончений, але ефектний дизайн.

Галерея:

10_unikalnych_aranacji__1.jpg
10 унікальних варіантів дизайну з хвилястою підвісною стелею
10_unikalnych_aranacji__2.jpg
10 унікальних варіантів дизайну з хвилястою підвісною стелею
10_unikalnych_aranacji__3.jpg
10 унікальних варіантів дизайну з хвилястою підвісною стелею
Основний
канал
Корпоративний
канал