Чим і як фарбувати підлогу
Чим і як фарбувати підлогуПідлога з дерева, незважаючи на розмаїття сучасних матеріалів, завжди була, є і досі залишається популярною. Тому, якщо у вас «втомлена», але цілком здорова дерев’яна підлога, не поспішайте її викидати. Таку підлогу можна оживити звичайним фарбуванням, і водночас поекспериментувати з дизайном приміщення або виділити кольором функціональну зону.
Та головним мотивом цього рішення є можливість заощадити на заміні підлогового покриття, яке до того ж є досить трудомістким процесом.
Фарбування можна розділити на кілька етапів, які важливо знати, зокрема, коли фарбувати власноруч.
Оцінювання стану підлоги
Фактично, щоб перевірити стан підлоги з деревини, слід, в першу чергу, зняти фінішне покриття (лінолеум, ламінат тощо) і дістатися самої дошки для визначення її якості. Для цього треба постукати по ній молоком або киянкою. Глухий звук, отриманий при цьому, означає, що дошка пошкоджена, і у ній є гниль. Тоді такі поверхні перевіряють шилом: якщо воно входить в дошку на глибину 10 мм, її слід замінити. Іржа на цвяхах свідчить про підвищену вологість у приміщенні.
Тому перед початком фарбування вологості доведеться позбутися. І тут не уникнути усунення джерела вологості, систематичного провітрювання та встановлення правильної вентиляції.
Підготовка підлоги
Залишки старої фарби за наявності видаляють за допомогою шліфувальної машинки, шпателя або наждачного паперу. Усе залежить від стану самого покриття. Опісля підлогу чистять пилососом, миють та при необхідності знежирюють. Цей етап очищення не слід ігнорувати, оскільки будь-які забруднення на підлозі можуть погіршити кінцевий результат фарбування. Після такого вологого прибирання підлозі дають добре висохнути.
Щілини та інші дефекти, які стають більш помітними, шпаклюють спеціальною шпаклівкою для деревини, після висихання якої можна розпочати фарбування обраним заздалегідь засобом.
Фарба
Широкий вибір фарб для підлоги дає можливість вибрати таку, яка буде підходити для кожного конкретного випадку.
Однак фарба для дерев’яної підлоги має відповідати певним вимогам, що дає змогу застосовувати її у помешканні без шкоди для здоров’я мешканців. Тому для фарбування варто спробувати спеціально розроблену модифіковану емаль для дерев’яної підлоги Śnieżka Підлога, захисні й декоративні властивості та стійкі кольори якої забезпечують красиве, міцне та зносостійке до різних впливів покриття, яке надійно захищатиме оброблену поверхню.
Фарба не містить отруйних і токсичних компонентів, витримує перепади температур, не змінює колір під впливом ультрафіолетових сонячних променів, перешкоджає гниттю, розвитку цвілевої мікрофлори, не підтримує горіння. Як бачимо, це справжня знахідка для тих, хто планує фарбувати підлогу.
Фарбування
Фарбують за допомогою валика, пензлів або розпилювача – усе залежить від умінь та навиків, а також особливостей фарбувального засобу. Найпоширенішим інструментом для любителів-початківців є пензлі. Для фарбування широкої площі знадобляться широкі пензлі, а для кутів – вузькі. Емаль для дерев’яної підлоги Śnieżka Підлога перед нанесенням як і будь-яку фарбу ретельно перемішують. Процес фарбування починають навпроти дверей під стіною, щоб вкінці фарбування випадково «не загнати себе в кут». Наносять мазками, розтираючи і слідкуючи, щоб шари не були надто густими. У разі необхідності емаль розбавляють до необхідної в’язкості, додаючи розчинник для олійно-фталевих виробів ТМ Śnieżka.
Завдяки високій технологічності емаль Śnieżka Підлога має відмінну адгезію з основою, у чому легко переконатися з самого початку фарбування, спостерігаючи як легко фарба лягає на поверхню. Перш ніж наносити новий шар, обов’язково слід дочекатися висихання попереднього – приблизно 24 години. 2–3 тонких шари сохнуть швидше і виглядають краще, ніж один грубий. Фарба сохне досить швидко – 12 годин при температурі +20°С та відносній вологості повітря 55%. А через 72 години, коли покриття набуде повних властивостей міцності, можна розставляти меблі або просто ходити по підлозі.
Отож, фарбування дерев’яної підлоги дає змогу: продовжити термін експлуатації деревини, захистити настил від несприятливих впливів та забезпечити покриттю привабливий вигляд.