Шпаклювальна маса для стін – як вибрати найкращу?

Хочете вирівняти поверхню стін або стелі? А може, вам потрібен виріб, щоб заповнити тріщини чи зашпаклювати щілини? Довідайтеся, яка шпаклівка для стін підійде найкраще і який виріб слід вибирати – готову пасту чи порошкоподібну масу.

З цієї статті ви дізнаєтеся:

  • яке застосування має шпаклювальна маса для стін,
  • чим відрізняється гладь від шпаклівки для стін i який виріб вибрати,
  • яку масу вибрати – сипку чи готову,
  • яку масу вибрати для гіпсокартонних плит, для ванної кімнати чи для тріщин

Яке застосування має шпаклювальна маса для стін?
Шпаклювальні маси для стін або, як їх ще називають, шпаклівки, замазки чи шпаклювальні гіпси призначені для нанесення на цементні, цементно-вапняні штукатурки, бетон або гіпсокартонні плити. За допомогою шпаклювальних мас заповнюють виїмки у стінах, розшивають гіпсокартонні плити, загладжують поверхню стін та стелі. Тобто, їх можна використовувати як для усунення окремих дефектів, так і на всій поверхні.
Шпаклівки для стін міцні і не розтріскуються. Слід пам’ятати, що у разі використання шпаклівки не завжди вдається зробити стіну ідеально гладенькою – на її поверхні буде помітна незначна шорсткість, хоча це залежить від зернистості вибраної маси.

Чим відрізняється гладь від шпаклювальної маси для стін i який виріб вибрати?
Шпаклювальна гладь насамперед служить для загладжування великих поверхонь стін і стель. З її допомогою отримується ідеально гладенька, рівна поверхня, але нею ви не заповните жодних виїмок, щілин і отворів, тож у цьому разі краще підійде шпаклювальна і ремонтна маса. Як правило, потрібно нанести принаймні 2 шари виробу. Перед нанесенням гладі стіну слід належним чином підготувати, тобто вирівняти шпаклівкою чи штукатуркою. Тому гіпсові гладі в основному використовуються з естетичних міркувань, а також відмінно готують основу, скажімо, для сатинових фарб, які не приховують недоліки поверхні.

Коли ж вибирати гладь, а коли шпаклювальну масу для стін? Ось основні критерії вибору:

  • зробіть вибір на користь шпаклювальної маси, якщо хочете вирівняти поверхню стін і стель, зовнішній вигляд і технічний стан яких залишають бажати кращого, а також коли необхідно усунути окремі дефекти поверхні чи заповнити шви між гіпсокартонними плитами,
  • використовуйте гладь як фінішний шар (перед фарбуванням), якщо хочете отримати ефект ідеально гладеньких стін.

Яку шпаклювальну масу вибрати? Сипкі і готові шпаклювальні маси для стін

Як гладі, так і шпаклівки випускаються у вигляді сипких сумішей, які потрібно з’єднати з водою та перемішати, щоб отримати розчин правильної консистенції. Пропорції слід підбирати відповідно до інструкцій виробника, стежачи за тим, щоб маса не була занадто рідкою.
Занадто рідка консистенція призведе до того, що маса буде зсуватися зі стіни і не матиме належних параметрів. Сипуча маса підходить передусім тоді, коли потрібно покрити велику площу стіни – вона пропонується в мішках навіть по кілька десятків кілограмів. Порошкоподібні суміші зазвичай дешевші за готові шпаклювальні маси.
Готові шпаклювальні маси для стін випускаються у формі паст, які не потрібно змішувати власноруч. Завдяки правильній консистенції готові маси і гладі зберігають оптимальні технічні параметри, добре тримаються на стінах, а після висихання стають міцними і твердими. Крім того, їх можна зберігати довший час без побоювання, що виріб засохне. Порошкоподібні маси, як правило, необхідно використати протягом обмеженого періоду часу, напр. 60 хвилин.

Яка шпаклювальна маса підійде для тріщин, для гіпсокартонних плит та для ванної кімнати?

Дізнайтеся, яку масу чи гладь слід вибирати залежно від конкретного застосування.
Шпаклювальна маса, найкраща для тріщин: для заповнення невеликих виїмок, тріщин або щілин вибирайте полімерну або полімерцементну ремонтну шпаклівку. Для дрібного ремонту добре підійде легка, швидкосохнуча маса чисто білого кольору. Для заповнення більших порожнин можна брати масу, посилену скловолокном.

Шпаклівка для розшивки гіпсокартонних плит: вибирайте полімерну масу для розшивки плит без армованої стрічки. Деякі наявні на ринку вироби містять, наприклад, целюлозні волокна і дисперсії штучних смол, які зменшують напруження, спричинені різницею у з’єднуваних матеріалах. Якщо шпаклювальна маса не призначена для безстрічкової розшивки, необхідно буде обов’язково використовувати армовану стрічку, які втоплюється у шпаклювальну масу на швах.

Шпаклювальна маса для ванної кімнати: якщо ви хочете усунути дефекти на стінах у ванній кімнаті, кухні, пральні чи іншому приміщенні з підвищеною вологістю повітря, використовуйте ремонтну масу, полімерну або полімерцементну шпаклівку. Однак якщо потрібно зашпаклювати всю стіну, слід вибирати виріб, придатний для використання у вологих приміщеннях. Стіни можна вирівняти також цементною гладдю.
Перш ніж прийняти остаточне рішення, прочитайте інструкції виробника та переконайтеся, для якої основи призначена конкретна шпаклівка або гладь.

Галерея:

1_11.jpg
Шпаклювальна маса для стін – як вибрати найкращу?
2_6.jpg
Шпаклювальна маса для стін – як вибрати найкращу?
3_6.jpg
Шпаклювальна маса для стін – як вибрати найкращу?
Основний
канал
Корпоративний
канал