Шпаклювання стін
Шпаклювання стін1. Як шпаклювати стіни: підготовка нової основи
Витримка штукатурки
Витримка
Свіжу цементно-вапняну штукатурку можна шпаклювати лише через 3-4 тижні після її нанесення, гіпсову штукатурку – через 2-3 тижні. Цей час необхідний, щоб штукатурка добре зв’язалася і в ній відбулися всі хімічні реакції.
Залежно від ступеня поглинальної здатності основи слабкі основи слід зміцнити ҐРУНТІВКОЮ ГЛИБОКОГО ПРОНИКНЕННЯ ACRYL-PUTZ® GR43 ҐРУНТ ПРО. Перед нанесенням штукатурки основу не можна змочувати, її потрібно лише очистити від пилу.
Ґрунтування основи
2. Підготовка реставрованої основи
А. Перевірка адгезії основи
Перевірка основи протиранням долонею
У разі шпаклювання стін зі старими малярними покриттями основу слід відповідно підготувати. Ретельна перевірка адгезії основи має дуже важливе значення в контексті належного зчеплення нанесених пізніше шпаклювальних мас. Якщо на реставрованій основі занадто багато крихких компонентів, тобто на долоні після протирання залишаються сліди пилу, то основу необхідно повністю заґрунтувати ҐРУНТІВКОЮ ГЛИБОКОГО ПРОНИКНЕННЯ ACRYL-PUTZ® GR43 ҐРУНТ ПРО – залежно від ступеня поглинальної здатності основи. Перед нанесенням штукатурки основу не можна змочувати, її потрібно лише очистити від пилу.
В. Перевірка адгезії старого покриття
Насічка ліній ножем Відривання малярної стрічки від основи
Для оцінки адгезії старого покриття з основою рекомендують провести пробну перевірку на окремій ділянці. Для її виконання потрібно зробити на вибраній поверхні легкі насічки на покритті у вигляді вертикальних і горизонтальних ліній, що перетинаються. Проміжки між лініями мають становити 4-5 мм.
Після цього до надсіченої ділянки потрібно приклеїти малярну стрічку і через хвилину енергійно відірвати її. Якщо більша частина покриття, котре перевіряєте, відстане від основи, це означає, що його слід усунути, а основу очистити.
C. Усунення старого покриття
Усунення шпателем старого покриття
Перед початком ґрунтування потрібно усунути за допомогою металевого шпателя старе малярне покриття, вільно зв’язане з основою.
3. Ґрунтування
Ґрунтування основи
Для вирівнювання поглинальної здатності основи, її зміцнення і поліпшення адгезії шпаклювальних мас потрібно зміцнити ҐРУНТІВКОЮ ГЛИБОКОГО ПРОНИКНЕННЯ ACRYL-PUTZ® GR43 ҐРУНТ ПРО залежно від ступеня поглинальної здатності основи. Перед нанесенням штукатурки основу не можна змочувати, її потрібно лише очистити від пилу.
Ґрунтовка запобігає надто швидкому проникненню води в основу. Таким чином вона забезпечує належні умови висихання поверхневих виробів, а також утворює паро- і газопроникне покриття.
4. Ремонт щілин і тріщин
Нанесення ACRYL-PUTZ® FX23 FLEX на тріщину
Для усунення щілин і тріщин шириною до 5 мм рекомендують застосовувати еластичну шпаклювальну масу ACRYL-PUTZ® FX23 FLEX, яка завдяки вмісту в ній скловолокна ефективно запобігає появі нових тріщин. Перед початком ремонту щілин і тріщин їх потрібно поглибити за допомогою інструмента з гострим краєм, наприклад, шпателя, а потім ретельно очистити. Наступним кроком є нанесення шару ACRYL-PUTZ® FX23 FLEX.
Тріщина, зашпакльована ACRYL-PUTZ® FX23 FLEX – прозоре покриття
Маса після повного висихання залишає прозоре покриття з видимими волокнами, яке можна покрити шпаклювальними масами ACRYL-PUTZ® FS20 FINISZ чи ST10 START.
5. Ремонт значних нерівностей
Шпаклювання значної нерівності
Перед нанесенням вирівнювального шару необхідно відремонтувати значні нерівності, використовуючи шпаклівку ACRYL-PUTZ® ST10 START. При одиничних виїмках можна наносити одноразовий шар виробу товщину навіть до 3 см.
6. Монтаж кутових профілів
Монтаж алюмінієвого профілю на кут стіни
Місця, які особливо піддаються оббиванню, наприклад, кути стін у коридорах, на сходових майданчиках чи біля дверей, рекомендують додатково зміцнити алюмінієвими профілями.
Монтаж кутників потрібно розпочинати з точкового нанесення шпаклювальної маси ACRYL-PUTZ® ST10 START, після цього слід притиснути до кута. Підрізаний до відповідного розміру алюмінієвий профіль і правильно виставити його по вертикалі/горизонталі.
Приблизно через 30 хвилин алюмінієвий профіль потрібно “притопити” в шпаклювальну масу. Після висихання все покривають наступним шаром шпаклювальної маси.
7. Шпаклювання – вирівнювальний шар
Виробом, що найкраще підходить для ремонту стін та усунення нерівностей, є шпаклівка ACRYL-PUTZ® ST10 START. Вона не зсідається, швидко висихає, легко шліфується. Шпаклювальну масу ACRYL-PUTZ® ST10 START пропонують у вигляді сухої суміші, тому перед застосуванням її треба відповідно приготувати.
Передбачену для використання кількість ACRYL-PUTZ® ST10 START всипати в ємність із водою у пропорції приблизно 1 кг сухої маси на 0,4 л води, увесь час перемішуючи. Потім вміст ємності треба ретельно перемішати, найкраще – за допомогою дриля з мішалкою, аж до отримання однорідної, легкої для нанесення маси.
ACRYL-PUTZ® START – Підготовка продукту: змішування
Слід звернути увагу на те, щоб приготована маса була ретельно вимішана й не містила жодних грудочок. Готову масу приблизно через 5 хвилин потрібно знову перемішати і наносити за допомогою шпателя або гладилки з неіржавіючої сталі чи пластмаси.
Важливо, щоб перед приготуванням нової партії маси ємність/відро було ретельно вимитим. Для нанесення шару шпаклювальної маси зазвичай радять використовувати два металеві шпателі з нержавіючої сталі. Перший (невеликої ширини) потрібен для набирання шпаклювальної маси та перенесення її на ширший шпатель. А другий (широкий) слугує для розподілення шпаклювальної маси по поверхні, яку вирівнюють.
Другий шпатель необхідно постійно утримувати чистим. Усі залишки шпаклювальної маси з нього слід усувати, використовуючи для цього менший шпатель. Нанесення шпаклювальної маси завжди розпочинаємо від важкодоступних місць, стелі, а потім шпаклюємо рівні поверхні стін. Шпаклювальну масу ACRYL-PUTZ® ST10 START потрібно наносити одиничними шарами товщиною приблизно 3 мм. Завдяки цьому шари швидко висихають і значно легше отримати необхідну гладкість поверхні.
ACRYL-PUTZ® ST10 START – Нанесення маси на стіну
Розріз стіни з вирівняною поверхнею – 1 шар
8. Шпаклювання – вирівнювальний шар
ACRYL-PUTZ® ST10 START характеризується низьким ступенем зсідання, коротким часом висихання, а завдяки застосуванню спеціально підібраних складників утворює надзвичайно гладенькі, білі та легкі для шліфування поверхні. Тому її можна застосовувати для виконання кінцевого вирівнювального шару.
Виробом, який особливо радять для виконання кінцевого вирівнювання стін, є ACRYL-PUTZ® FS20 FINISZ. Це готова для використання шпаклювальна маса найвищої якості, яка під час застосування зберігає постійну консистенцію, завдяки чому її можна використовувати протягом тривалого часу.
Відмінні властивості шпаклівки дозволяють накладати її шаром товщиною від 1 мм, що особливо важливо під час виконання додаткових виправлень на реставрованій основі. Щільно закрита невикористана шпаклювальна маса зберігає придатність для подальшого застосування.
Шпаклювальна маса ACRYL-PUTZ® FS20 FINISZ відмінно придатна для нанесення машинним способом. Залежно від устаткування, яке використовують, масу достатньо розбавити, додавши до 5% чистої води. ACRYL-PUTZ® FS20 FINISZ потрібно наносити шарами, товщина яких не перевищує 3 мм.
Нанесення другого шару ACRYL-PUTZ® ST10 START або ACRYL-PUTZ® FS20 FINISZ
Нанесення другого шару ACRYL-PUTZ® FS20 FINISZ машинним способом
9. Шліфування вирівняної поверхні
Шліфування стіни
Після висихання шпаклівки поверхню потрібно відшліфувати за допомогою гладилки з наждачним папером або абразивної сітки (грануляція 100-150). У кутах і важкодоступних місцях рекомендують використовувати абразивну губку.
Розріз стіни з вирівняною поверхнею – 2 шар
10. Контроль виконаного шпаклювання
Для проведення контролю виконаних робіт потрібно скерувати джерело світла (ліхтарик, лампу) паралельно до стіни. Це дозволить виявити можливі нерівності та погано відшліфовані місця.
Перед нанесенням ґрунтувальної фарби відшліфовану основу треба обов’язково очистити від пилу.
Контроль шпаклювання з використанням лампи
11. Підготовка зашпакльованої основи до фарбування
Для вирівнювання поглинальної здатності основи та надання їй однорідності рекомендують перед фарбуванням застосувати латексну ґрунтувальну емульсію для внутрішніх робіт Śnieżka ҐРУНТУВАЛЬНА ФАРБА.
Цей виріб зменшує розхід поверхневих фарб, поліпшує їх покривну здатність, а також дозволяє стінам “дихати”.
Фарбування стіни емульсією ŚNIEŻKA ҐРУНТУВАЛЬНА ФАРБА