Як видалити гіпсовий клей – поради фахівців

Гіпсовий клей, який використовується для приклеювання гіпсокартонних плит, характеризується відмінною адгезією та міцністю. На жаль, це означає, що видалення можливих забруднень і залишків клею може виявитися непростим завданням. На щастя, є способи це зробити. Розповідаємо, як видалити гіпсовий клей з поверхні.

Як видалити гіпсовий клей

З цієї статті ви дізнаєтеся: 

Властивості гіпсового клею – чому його важко видалити? 

Кожен, хто береться за укладання гіпсокартону, має враховувати безлад, з яким доведеться розбиратися після завершення робіт. Проблеми з видаленням залишків гіпсового клею виникають через... його відмінні властивості. 

Це виріб з чудовою адгезією до основи, великою силою зчеплення та високими параметрами міцності. Якщо взяти гіпсовий клей ACRYL-PUTZ® KG 31, його полімерна формула посилена додаванням целюлозних волокон, це надає клейовій структурі високу еластичність і перешкоджає утворенню тріщин. 

Гіпсовий клей використовується насамперед для приклеювання гіпсокартонних плит і монтажу алюмінієвих кутників. Однак він придатний тільки для використання всередині будівель, в приміщеннях з вологістю не вище 70%. Тому його не застосовують у ванних кімнатах чи кухнях – є ризик, що клей не збереже свої властивості в повному обсязі. 

Гіпсовий клей використовується насамперед для приклеювання гіпсокартонних плит

Гіпсовий клей – чим відчистити плями та залишки? 

Оскільки гіпсовий клей не є повністю стійким до вологи, його можна частково розчинити великою кількістю теплої води. Вміст смол значно ускладнить завдання. Це трудомісткий процес, тому його варто прискорити, змочивши клей відповідним розчинником

Для цього найкраще підійде професійний засіб для видалення полімерного клею. Про спосіб його застосування можна прочитати на упаковці або в технічній карті виробу. Пам'ятайте, що сильні розчинники можуть пошкодити поверхню. Тому перед нанесенням варто перевірити дію засобу на невеликому фрагменті стіни або підлоги. 

Порада експерта 

Щоб відчистити свіжі плями від клею, можна скористатися спеціальними очисними серветками, які здатні розчиняти залишки будівельних розчинів, клею та шпаклювальних мас. Вони допомагають навести лад на місці робіт без використання води та мила. Вони практичні та універсальні, тому варто мати їх під рукою під час будь-якого ремонту. 

Якщо професійного очисного засобу у вас немає, для видалення плям від гіпсового клею можна також використати оцет, ацетон або саліциловий спирт. Вилийте рідину на забруднення від клею і почекайте чверть години, щоб клей нею просочився. Далі змийте пляму великою кількістю теплої води і витріть ганчіркою. За потреби повторіть процедуру, доки клей повністю не розчиниться. 

Змийте пляму великою кількістю теплої води

Як видалити гіпсовий клей – поради 

  • Перед початком робіт завжди ретельно захищайте навколишні предмети плівкою. Після того, як клей повністю висохне, його буде дуже важко видалити, не подряпавши поверхню. 
  • Залишки клею найлегше видалити, поки він не повністю висох. Інакше, враховуючи високу адгезію до основи, клей після застигання буде набагато складніше відчистити. Краще діяти відразу, як тільки помітили свіжу пляму. Тоді у вас буде шанс вберегти поверхню від незворотних пошкоджень.
  • Якщо клей вже висох, можна спробувати відчистити його за допомогою шпателя. Роблячи це, будьте обережні – існує ризик пошкодити лакофарбове покриття або подряпати дерев'яну поверхню.

Галерея:

shutterstock_1217427034.jpg
Як видалити гіпсовий клей – поради фахівців
Основний
канал
Корпоративний
канал