Як видалити грибок зі стін?

Грибок на стіні може з’явитися у місці, де існує високий рівень вологості. Це можуть бути такі приміщення, як ванна кімната, кухня, котельня, але також і ті, в яких загрози грибка не очікуємо, наприклад, вітальня або спальня.

Проте це можливо, коли внаслідок занедбання, помилок у конструкції будинку або плину часу в ізоляції будівлі виникають так звані термічні містки. Це місця, де відбувається точкове охолодження. Температура стіни знижується, а температура конденсації водяної пари перевищується. В результаті навіть у таких помешканнях, як вітальня чи спальня, на стіні може з’явитися волога, і як наслідок цього – грибок.

Як видалити грибок зі стін?

 

Якщо так станеться, потрібно продуманим і швидким способом позбутися грибка, тому що він, окрім очевидних естетичних міркувань, є також небезпечним для нашого здоров’я. Грибки, які розвиваються в наших будинках, – це патогенні організми, які за сприятливих умов створюють численні колонії, що виділяють токсини і становлять одне з основних джерел забруднення повітря. Це, в свою чергу, викликає багато захворювань і алергій.

3 КРОКИ ефективного позбавлення від грибка

Крок 1 – виявлення та усунення причин виникнення грибка.

З’ясування цього є ключовим моментом, тому варто встановити усі можливі причини появи грибка. Однією з них може бути, наприклад, неправильна вентиляція (конденсаційна волога). Тоді потрібно часто провітрювати приміщення, встановити віконні чи настінні вентилятори або механічну вентиляцію. Існує також можливість висушування приміщення за допомогою електричних осушувачів повітря.
Причиною грибка можуть бути також різного роду залиття внаслідок нещільності даху, дефектів інженерних мереж або просочування вологи з землі через погану ізоляцію (капілярна волога), або вже раніше згадувані термічні містки. Правильне визначення причин виникнення грибка і ретельне їх усунення – це найважливіший крок в ефективному позбавленні стін від грибка.
Крок 2 – усунення грибка.

Усунення грибка зі стін

Залежно від того, наскільки глибоко проникла пліснява, ліквідувати її може бути просто або дещо складніше. Виявлений на початковій стадії грибок, який виник у результаті високої вологості у приміщенні, легко усувається за допомогою щітки з жорсткою щетиною чи губки, сухих або змочених водою з миючим засобом. Якщо почала лущитися фарба, її також потрібно усунути.
Усунення грибка зі стін

Якщо грибниця проникла глибоко в структуру штукатурки, нас очікує більший ремонт. У місцях появи грибка штукатурку потрібно збити з великим запасом (біля 1 метра).

Усунення штукатурки для подальшого видалення грибка

На очищені таким способом місця декілька разів наносимо протигрибкові засоби. Сучасні хімічні препарати дозволяють нам ефективно позбутись джерел зараження, однак слід завжди пам’ятати про належні заходи безпеки під час їх застосування, оскільки ці засоби є шкідливими для здоров’я.

Крок 3 – реставрація поверхні.

Обробка місця після видалення грибка

Після ретельного захисту протигрибковими засобами і нанесення нової штукатурки поверхню потрібно пофарбувати.
РЕКОМЕНДУЄМО ДЛЯ ПРИМІЩЕНЬ З ПІДВИЩЕНОЮ ВОЛОГІСТЮ. Щоб звести до мінімуму вірогідність повторної появи грибка, необхідно використовувати відповідну фарбу.

Проведення ліквідації грибка згідно з викладеними рекомендаціями, а також усунення причин та захист поверхні відповідними протигрибковими засобами і належною фарбою дозволять нам ефективно позбутися цієї проблеми.

Галерея:

Грибок на стінах
Як видалити грибок зі стін?
Основний
канал
Корпоративний
канал