Яку штукатурку вибрати: гіпсову чи цементно-вапняну?

Під час капітального ремонту чи дрібного опорядження квартири перед Вами неодмінно виникне дилема, як вирівняти і підготувати стіни до оздоблення? Водночас необхідно буде вирішити питання, яка штукатурка (гіпсова чи традиційна) краще підійде для вирівнювання стін і стель Вашого помешкання. Тож розгляньмо, яку штукатурку потрібно використати!

З цієї статті Ви почерпнете наступні деталі:

- Що таке традиційна штукатурка?

- Що таке гіпсова штукатурка та її переваги і недоліки?

- Яка з цих штукатурок краща?

Що таке традиційна штукатурка?

Щоб з’ясувати, які кращі штукатурки (гіпсові або традиційні), необхідно знати властивості кожного продукту. Цементно-вапняні штукатурки, також відомі як традиційні штукатурки, складаються не тільки з цементу і вапна, а й з піску, води і домішок, які визначають параметри отриманої маси.

Важливо!

Підбираючи хорошу цементно-вапняну штукатурку, зверніть увагу на її склад. Деякі суміші містять добавки, які прискорюють схоплювання розчину або покращують його зчеплення з основою, що може виявитися дуже корисним під час ремонту.

 

Цементно-вапняні штукатурки цінують за високу міцність, паропроникність і стійкість до вологи, тому вони ідеально підходять для всіх внутрішніх приміщень, де утворюється пара, а також для підвалів, сушильних кімнат і пралень. Крім того, традиційні штукатурки також дуже довговічні, і їх варто використовувати в місцях, де найчастіше трапляються пошкодження стін – в передпокоях, коридорах і на сходових клітках.

Щоб вирішити полеміку: гіпсова або цементно-вапняна штукатурка, необхідно дізнатися і про недоліки останньої. До них відносить, насамперед, шорстка поверхня після нанесення, завдяки чому такі штукатурки додатково шпаклюють фінішними виробами, наприклад, такими як фінішна шпаклювальна гладь ACRYL-PUTZ® SF26 EXTRA FINISH.

Що таке гіпсові штукатурки: їхні переваги і недоліки?

Альтернативою традиційним штукатуркам є гіпсові, які вважаються більш натуральними, оскільки  містять дуже мало добавок. За наявності  цементно-вапняних штукатурок та гіпсових більшість людей використовують останні. Чому сьогодні споживачі віддають перевагу саме гіпсовим штукатуркам?

  • Гіпсову штукатурку можна ідеально вирівняти так, що не потрібно додаткового фінішного шару. Це значно скорочує процес оздоблення стін. Однак слід пам'ятати, що для ефективного опорядження стін і стель все ж варто використати фінішну гладь для завершального вирівнювання поверхонь. Завдяки цьому, основи набудуть ідеальної гладкості.
  • Гіпсові штукатурки регулюють вологість у приміщенні, а також створюють у приміщенні кращу акустику, ніж цементно-вапняні. Водночас гіпсові штукатурки мають білий колір, тому, наносячи на них фарбу, можна легко досягти ідеального кольору.
  • Завдяки своєму екологічному складу гіпсові штукатурки підходять для інтер'єрів, в яких можуть перебувати люди, що страждають алергіями.

Якщо Ви задумалися, яку вибрати штукатурку: гіпсову чи цементно-вапняну, то слід врахувати, що перша з них має низьку стійкість до механічних пошкоджень, тому її не рекомендують використовувати для приміщень з інтенсивною експлуатацією. Також варто підкреслити, що перед застосуванням будь-якої штукатурки і шпаклювальної маси поверхню попередньо потрібно заґрунтувати, наприклад ґрунтівкою глибокого проникнення ACRYL-PUTZ® GR46 GRUNT.

Перед тим, як прийняти остаточне рішення, також візьміть до уваги призначення кімнати, яку Ви плануєте поштукатурити, і визначтеся, чим плануєте оздобити стіни: плиткою, шпалерами, чи, можливо, пофарбувати водоемульсійними фарбами. У такому разі вибрати відповідну штукатурку стане простіше.

Гіпсова чи цементно-вапняна. Яка з цих штукатурок краща?

Цементно-вапняні або гіпсові штукатурки? Знаючи переваги і недоліки обох видів продуктів, можна зробити висновок, що кожен з цих виробів матиме кращий ефект у різних ситуаціях. Якщо ви опоряджуєте вітальню, відмінно підійде гіпсова штукатурка, а ось в дитячій кімнаті, через її низьку стійкість до пошкоджень, варто розглянути традиційну штукатурку.

Які штукатурки краще підійдуть у ванних кімнатах? Тут можна розглядати обидва варіанти, за умови, що вологість повітря в приміщенні не перевищує 70-80%. В іншому випадку краще надати перевагу цементно-вапняному виробу.

Tак само і при обробці коридорів і сходових кліток доцільно використати традиційні штукатурки.

Тож, вибираючи штукатурки, звертайте увагу на конкретну ситуацію і призначення кожного приміщення у помешканні і відповідні характеристики виробів.

Галерея:

_3.jpg
Яку штукатурку вибрати: гіпсову чи цементно-вапняну?
Основний
канал
Корпоративний
канал