Латексні фарби - характеристики, застосування та переваги

Латексні фарби є одними з найпопулярніших на ринку. Завдяки своїм властивостям вони дозволяють виконувати декоративну і довговічну обробку стін і стель всередині приміщень. Який склад латексних фарб, які переваги і застосування? Представляємо коротко характеристики латексних фарб.

У цій статті ви дізнаєтеся:

  • що таке латексні фарби і які їхні переваги;
  • коли і де використання латексних фарб виправдане;
  • як правильно використовувати латексні фарби;
  • чи можна латексні фарби змішувати та розбавляти.

Характеристика латексних фарб та їхні переваги

Латексні фарби - це емульсії найвищої якості. До складу латексних фарб входять пігменти і велика кількість високоякісних смол, які впливають на їхні властивості. Деякі продукти додатково збагачують спеціальними добавками, наприклад, протигрибковими.

Формула латексних фарб робить їх дуже простими і зручними в нанесенні, з відмінним покриттям, високою адгезією з основою. Вони демонструють дуже хорошу стійкість до сонячних променів, миття та очищення.

Переваги латексної фарби:

  1. Швидке висихання. Латексні та акрилові фарби зазвичай висихають швидко (близько 3 годин), що дозволяє завершити фарбування швидше.
  2. Відсутність запаху. Фарба набагато менше пахне порівняно з фталевими фарбами, що значно додає комфорту під час фарбування.
  3. Екологічність. Латексні фарби розбавляються водою, не містять токсичних речовин і здебільшого безпечні для довкілля та здоров'я людини.
  4. Еластичність. Фарба витримує незначні розширення і стиснення поверхні, запобігаючи появі тріщин.
  5. Легкість у догляді. Легко миється водою, що спрощує догляд за пофарбованими поверхнями.
  6. Блиск і колір. Латексні фарби зазвичай зберігають свій первісний колір і блиск на довгий час.
  7. Стійкість до ультрафіолету. Вони мають гарну стійкість до впливу ультрафіолетових променів, що запобігає вицвітанню поверхні.
  8. Паропроникне покриття. Латексні фарба забезпечують “дихання стін”.

Використання латексних фарб

Латексні фарби мають  широкий спектр використання. Їх можна застосовувати  там, де інші типи емульсій є дещо «слабшими», наприклад,  в місцях, які зазнають великого експлуатаційного навантаження – тут особливо добре підходить фарба Śnieżka EKO Plus. Латексну фарбу застосовують для фарбування стін і стель в спальнях або дитячих кімнатах, а також у вітальнях, кухнях, фойє, коридорах, сходових клітках, житлових й офісних кімнатах, а також в підсобних приміщеннях. Тому ці фарби підходять для інтер’єрів різного призначення і їх можна наносити на всі поширені основи.

Фарбування латексними фарбами. Практичні поради

Фарбувати латексною фарбою просто і зручно. Для цього можна використовувати як пензлик,  валик й розпилювач. Емульсію легко наносити, вона створює гладке рівне покриття. Перед початком робіт захистіть підлогу приміщення фольгою і малярським скотчем, а латексну фарбу добре перемішайте.  Фарбу спочатку наносимо на важкодоступні місця, а вже потім – на  великі поверхні. Наносимо її зверху вниз, щоб наступні покриття накладалися один на один.

Ґрунтівка під латексну фарбу

Перед нанесенням фарби поверхню слід заґрунтувати. Правильно заґрунтована поверхня – запорука ефективного фарбування. Використовуючи латексну фарбу Śnieżka EKO Plus рекомендуємо скористатися ґрунтівкою  ACRYL-PUTZ® GR43 GRUNT PRO. Якщо поверхня  пофарбована інтенсивним кольором, традиційну грунтівку можна замінити латексною емульсією Śnieżka  Ґрунтувальна фарба, аби добре перекрити колір.

Скільки шарів латексної фарби потрібно нанести?

Найчастіше латексні фарби, наприклад, із серії Śnieżka Barwy Natury, достатньо нанести на основу  1 або 2 шари. Попередньо заґрунтовану поверхню  достатньо пофарбувати один раз, але якщо ґрунтовку не використовували, то емульсію краще нанести в 2 шари. Рекомендована кількість шарів вказана виробником  в технічній карті продукту.

Інструменти, які потрібні для фарбування

Який пензель або валик вибрати для нанесення латексної фарби? Це залежить від типу поверхні. Чим вона гладкіша, тим коротший ворс валика. Широкий валик потрібен для фарбування великих поверхонь. Для важкодоступних місць, наприклад, у кутах, навколо розеток або віконних рам можна скористатися малим пензлем або невеличким валиком.

Змішування латексних фарб

Не рекомендують змішувати латексні фарби з іншими емульсіями або з вапном. У разі фарбування великих площ і необхідності використання декількох упаковок латексної фарби одного кольору, але з різних виробничих партій, їх вміст слід змішати разом у більшій ємності, що забезпечить пофарбованим поверхням однорідний колір.

Видалення плям з поверхні, що пофарбована латексною фарбою

У процесі експлуатації будь-які поверхні можуть забруднюватися. Також є випадки, коли ненароком на стінах з’являються плями від їжі, напоїв, відбитків брудних чи жирних рук, а, можливі сліди від творчості  маленьких художників, які обрали для своїх мистецьких фантазій не  ватман, а простір стіни. Але якщо поверхні стін були пофарбовані латексними виробами, то вивести забруднення з основи не буде проблемою, оскільки покриття, створені латексними фарбами, є стійкими до миття. Достатньо змочити губку м’яким мийним засобом і очистити основу від плям і забруднення. Потім помити цю ділянку чистою водою і залишити до повного висихання.

Користувачі цінують латексні фарби за їхні численні переваги і властивості, зокрема, стійкість до миття, легкість нанесення, відмінну покривну здатність, паропроникність й екологічність, тому ці вироби нині особливо популярні. Використовуючи їх за призначенням та рекомендаціями виробника, вони стіни у помешканні будуть завжди ошатні й елегантні.

Недоліки латексної фарби:

У латексних фарб, незважаючи на велику кількість переваг, є і свої недоліки:

  1. Не підходять для металевих поверхонь. Можливе утворення іржі.
  2. Висока ціна. Зазвичай латексні фарби дещо дорожчі за аналогічні акрилові.
  3. Не підходять для поверхонь, схильних до високих температур або частого механічного впливу.
  4. Необхідність підготовки поверхні. Латексні фарби вимагають хорошої підготовки поверхні для забезпечення міцного і довговічного покриття.

Ці недоліки не є критичними, знаючи як їх уникнути, латексна фарба не тільки прикрасить ваш інтер'єр, а й забезпечить якісне та довговічне покриття.

Галерея:

shutterstock_184931876_.jpg
Латексні фарби - характеристики, застосування та переваги
Основний
канал
Корпоративний
канал