Найчастіші помилки під час монтажу підвісної стелі з гіпсокартонних плит

Чи може впасти підвісна стеля? Якщо конструкція виконана правильно, то цього не слід боятися. Зате можна насолоджуватися всіма перевагами підвісної стелі з гіпсокартону - неповторним оформленням інтер’єру, можливістю використання оригінального освітлення, що робить приміщення тихішим і зменшує його об’єм. Дізнайтеся, яких помилок не варто робити при монтажі підвісної стелі з гіпсокартону!

Найчастіші помилки під час монтажу підвісної стелі з гіпсокартонних плит

З цієї статті ви дізнаєтесь:

Як вибрати відповідні гіпсокартонні плити?

Однією з найпоширеніших помилок під час монтажу підвісної стелі з гіпсокартону є вибір невідповідних гіпсокартонних плит. Існує кілька видів цих виробів, які необхідно адаптувати до умов в конкретному приміщенні. Гіпсокартонні плити відрізняються за ступенем водопоглинання, звукоізоляції та вогнестійкості. Стандартні гіпсокартонні плити відмінно підходять для спалень і дитячих кімнат. Але якщо вітальня суміщена з кухнею, де ви часто і багато готуєте, краще вибрати спеціальні водонепроникні моделі, як і в кухнях або ванних кімнатах. Завдяки цьому ви захистите свою підвісну стелю з гіпсокартону від пошкоджень і дорогого ремонту.

 Завдяки цьому ви захистите свою підвісну стелю з гіпсокартону від пошкоджень і дорогого ремонту

Як підібрати окремі елементи підвісної стелі з гіпсокартону?

Як зробити підвісну стелю з гіпсокартону, і не допустити помилок? Також знадобляться інші елементи цієї конструкції:

  • Для монтажу підвісної стелі з гіпсокартону спочатку потрібні кріплення. Для конструкцій, розташованих близько до стелі (до 12 см), найкраще підійдуть моделі прямого монтажу: ES, EL, WP; для більших відстаней потрібно використовувати упори з шарнірним кріпленням.
  • Для опорної рами знадобляться металеві профілі, які кріпляться до стелі або згаданих вище упорів. Найпростіші конструкції передбачають створення однорівневої опорної рами, але для більшої довговічності підвісної стелі з гіпсокартону варто інвестувати в дворівневу опорну раму - вона менш схильна до пошкоджень.

Перше правило, яке полегшить вам збір необхідних елементів,  ̶  вибір деталей однієї системи й одного виробника. Якщо ви почнете використовувати деталі від різних виробників і з різних систем, може виявитися, що вони несумісні один з одним.

Увага!

Скільки упорів має бути в підвісній стелі? Скільки профілів має бути в підвісній стелі? Ці питання дуже важливі при створенні опорної рами, на яку буде спиратися підвісна стеля з гіпсокартону. Вважається, що максимальна відстань між профілями не має перевищувати 100 см, але варто розташовувати деталі трохи щільніше - через кожні 40-50 см, щоб вся конструкція була більш стійкою, а монтаж підвісної стелі з гіпсокартону легшим.

Підбираючи необхідні деталі, пам’ятайте також про продукти для шпаклювання самих гіпсокартонних плит, наприклад, шпаклівку ACRYL-PUTZ® ST10 СТАРТ, а також армувальну стрічку для розшивки гіпсокартонних плит.

 Розшивка гіпсокартонних плит

Як зробити компенсаційні шви для підвісної стелі з гіпсокартону?

Чому підвісна стеля тріскається? Така реакція може бути наслідком іншої помилки, допущеної при монтажі гіпсокартону. Стеля постійно сприймає навантаження, тому в ньому слід залишити місце для непомітних рухів - це дозволяє їй вільно стискатися і розширюватися без ризику пошкодження. Тому в підвісній стелі з гіпсокартону необхідні компенсаційні шви.

 В підвісній стелі з гіпсокартону необхідні компенсаційні шви

Чи сприяє підвісна стеля звукоізоляції?

Підвісні стелі з гіпсокартону цінуються за свої ізоляційні властивості – особливо за звукоізоляційні. Однак, щоб вони виправдали ваші очікування, ви повинні самостійно покращити їх параметри. Тому вільний простір між плитами і стелею варто заповнити утеплювачем, наприклад, мінеральною ватою, а на профілях - акустичну стрічку.

Які умови повинні бути при монтажі підвісної стелі з гіпсокартону?

Монтаж підвісної стелі з гіпсокартону має відбуватися в певних умовах - температура навколишнього середовища не має бути нижче 5°C, а в разі шпаклювання - не менше 10°C. Такі обмеження допоможуть захистити підвісну стелю від подальших тріщин та інших пошкоджень.

 

Галерея:

gipsokarton.webp
Найчастіші помилки під час монтажу підвісної стелі з гіпсокартонних плит
montazhu-pidvisnoyi-steli.webp
Найчастіші помилки під час монтажу підвісної стелі з гіпсокартонних плит
rozshyvky-gipsokartonnyh-plyt.webp
Найчастіші помилки під час монтажу підвісної стелі з гіпсокартонних плит
zvukoizolyaciyni.webp
Найчастіші помилки під час монтажу підвісної стелі з гіпсокартонних плит
Основний
канал
Корпоративний
канал