Найпоширеніші помилки при машинному нанесенні шпаклівки

З шпаклюванням стін впорається не тільки фахівець. Однак перед людьми, які виконують фінішне покриття методом розпилення, стоїть завдання складніше: вони повинні не тільки вибрати потрібний продукт, але й володіти відповідними навичками та знаннями, щоб уникнути помилок виконання. Які з них найпоширеніші?

У цій статті ви дізнаєтеся:

- чому варто вибирати нанесення шпаклівки методом розпиленням,

- чи кожна шпаклівка призначена для механічного нанесення,

- які помилки допускають люди при нанесенні фінішного покриття методом розпилення.

Чому варто вибрати нанесення шпаклівки методом розпиленням?

Наносити фінішний шар можна двома способами - вручну і механічним способом. Хоча обидві технології дають однаково хороший ефект, механічне нанесення штукатурки має більше переваг. По-перше, це в три рази швидше, і, як наслідок, не тільки пришвидшує оздоблювальні роботи, але й значно підвищує ефективність роботи - бригада з чотирьох осіб здатна за день обробити площу 400-500 м2. Також слід пам’ятати, що використання методу розпилення також пов’язане з економією матеріалу, який в порівнянні з ручним нанесенням може становити до 30%. Крім того, розпилення шпаклівки з пістолета характеризується однаковою товщиною по всій обробленої поверхні. Однак слід додати, що кінцевий ефект буде задовільним лише тоді, коли ми використовуємо гіпсову шпаклівку, призначену для цього методу, і коли кожен етап нанесення виконують з максимальною обережністю.

Варто знати

Завдяки високій ефективності нанесення шпаклівки, ця технологія рекомендована всюди, де потребують вирівнювання великих поверхонь, наприклад у багатоквартирних та приватних будинках.

Чи підходить кожна шпаклівка для механічного нанесення?

Вибір шпаклівки для нанесення пістолетом не може бути випадковим і тому недосвідчений майстер ризикує зробити помилку вже на цьому етапі. Варто зазначити, що механічно можна наносити тільки ту шпаклівку, яка спеціально розроблена для цієї мети і про це виробник обов’язково має вказувати у технічній карті й, відповідно в рекомендаціях та інструкціях щодо способів її нанесення. Суміші для машинного нанесення доступні як серед сухих, так і готових до використання фінішних покриттів. Остання категорія включає, наприклад, ACRYL-PUTZ® FS20 FINISZ.

Цікаво, що шпаклівки, призначені для ручного нанесення, не підходять для нанесення машинним способом, але більшість шпаклівок, що наносяться розпиленням, можна наносити також вручну. Незалежно від використовуваної технології поверхню необхідно підготувати заздалегідь, зміцнивши її відповідною ґрунтівкою.

Які допускаються помилки при виконанні фінішного покриття методом розпилення?

Придбання правильної полімерної або гіпсової шпаклівки для механічного нанесення – лише одне з важливих питань. Під час нанесення шпаклівки методом розпиленням також може бути допущено ряд інших помилок, через які чого може знизитися ефективність виконання шпаклювальних роботи, матеріальні втрати і незадовільний ефект. Ось які помилки часто допускають виконавці:

  • неправильний штукатурний агрегат і тиск - найкращим пристроєм буде гідродинамічний агрегат з поршневим насосом, який перекачує густу масу, створюючи потрібний тиск - такий пристрій не вимагає використання компресора. Хороший агрегат також має функцію регулювання тиску;
  • погано відрегульований діаметр насадки, який дозволяє отримати широкий потік. Діаметр слід змінювати залежно від форми готової поверхні;
  • неправильно підібрана мішалка: для перемішування маси слід використовувати повільну мішалку, щоб запобігти потраплянню повітря і уникнути забруднення відірваними від ємності частинками;
  • неправильна консистенція маси: занадто водяниста гладкість слабшає і стікає зі стінки, а занадто густа має грудочки;
  • погана підготовка основи: якщо поглинальну поверхню не заґрунтувати, покриття може висохнути занадто швидко і це спричинить неякісне нанесення шпаклівки;
  • неправильний процес нанесення: під час розпилення фінішного покриття встаньте на відстані 1 м від готової поверхні і плавно наносіть масу. Спочатку розпилюйте зверху вниз, а потім – горизонтально. Рівномірне нанесення дозволить запобігти стіканню. Товщина одного шару не повинна перевищувати 1 мм або 2 мм при нанесенні «мокрим по мокрому». Після нанесення маси розгладьте її широким шпателем, який використовують для механічного нанесення шпаклівки, але потрібно пам’ятати, що ці дії не слід робити занадто швидко.

Шпаклювання машинним методом виконується набагато швидше, але при виконанні легко помилитися. Однак завдяки правильному вибору продукту та обладнання, а також досвіду й вмінню майстра  можна уникнути помилок.

Галерея:

Mczyzna_wykonuje_gadzie_metod_natryskow_.jpg
Найпоширеніші помилки при машинному нанесенні шпаклівки
Основний
канал
Корпоративний
канал