Олійно-фталева або акрилова емаль: чим фарбувати деревину?

Ремонт дерев’яних предметів є дуже важливим процесом, який Ви можете здійснити власноруч. Оскільки на ринку є багато продуктів для дерев’яних поверхонь, ви можете вибрати найнеобхідніші відповідно до потреб і призначення. Якими засобами фарбувати деревину? Серед великої кількості продуктів дуже популярними є олійно-фталеві та акрилові емалі, але які з них краще підійдуть в конкретних ситуаціях?

У цій статті ви дізнаєтеся:

- які переваги та недоліки олійно-фталевих емалей?

- чим відрізняються акрилові емалі для деревини?

- яку фарбу для деревини краще вибрати?

Олійно-фталеві емалі: що за вироби і коли їх використовувати?

Śnieżka Supermal® Олійно-фталева емаль  виготовлена з фталевих смол, які дозволяють створювати дуже міцні тверді покриття на дерев’яних поверхнях. Також ця емаль чудово підходить для металевих предметів. Цей вид фарби для деревини є популярним завдяки своїм перевагам. Тож  чим вирізняються олійно-фталеві фарби серед інших видів?

  • створюють покриття, стійкі до дезінфекційних засобів;
  • олійно-фталеві емалі стійкі до механічних та атмосферних факторів;
  • рекомендовані для застосування у приміщеннях громадського призначення, наприклад, медичних та освітніх закладів;
  • покриття, створені олійно-фталевими фарбами, мають стійкі та яскраві кольори;
  • фталеві фарби мають високу ефективність і довговічність;
  • олійно-фталеві емалі мають характерний запах, який може зберігатися в приміщенні деякий час;
  • вони також повільно висихають.

Хоча запах і час висихання олійно-фталевих емалей для деяких може бути недоліком, але варто задуматися про покупку цього препарату через його відмінні параметри міцності.

Варто знати

Олійно-фталева емаль Śnieżka Supermal® підходить для використання в школах, дитячих садках та інших приміщеннях, де перебувають діти.

Акрилова емаль - водорозчинна фарба для деревини

Фталеві фарби виготовлені на основі розчинників, водночас одним із складників акрилової емалі є вода, тому акрилова емаль є безпечною й екологічною. Її рекомендують для опорядження дитячих меблів і навіть іграшок. Ще однією перевагою акрилових емалей є те, що вони швидко висихають і не мають різкого запаху, їх легко наносити на поверхню деревини. Водночас варто додати, інструменти після фарбування можна легко і швидко помити. Тож яку фарбу для деревини  краще використовувати?

Чим фарбувати деревину? Вибирайте фарбу  відповідно до потреб і конкретної ситуації!

Чітко вказати, яка фарба для деревини – краща, неможливо, оскільки кожен вид фарби має свої особливості і призначення. Рекомендуємо використовувати олійно-фталеву емаль для оздоблення садових меблів, фарбування дерев’яних огорож та реставрації інших предметів, які є на вулиці.

Водночас акрилові фарби для деревини не мають дратівливого запаху, швидше сохнуть і безпечні для дітей, тому їх варто використовувати під час фарбування предметів побуту.

Однак варто звернути увагу на те, який колір потрібен, скільки часу висихає продукт і якою фарбою попередньо була пофарбована поверхня.  Найголовніше, вибираючи фарбу, потрібно враховувати різні чинники і обставини.

Галерея:

Emalia_olejno_ftalowa_czy_emalia_akrylowa___czym_malowa_drewno_1222.jpg
Олійно-фталева або акрилова емаль: чим фарбувати деревину?
Основний
канал
Корпоративний
канал