Пензлі та валики і тип фарби – як правильно вибрати інструменти?

Сьогодні власноручне фарбування житлових приміщень не становить складності, а часто навіть приносить велику радість і задоволення. Якісні фарби та правильно підібране малярне приладдя полегшують роботу і сприяють досягненню відмінного кінцевого результату. Як вибрати малярні інструменти? Коли вибрати пензель, а коли краще взяти валик? На що звернути увагу? Ось декілька порад.

Малярні валики є найбільш традиційним інструментом, що використовується для фарбування стін протягом багатьох століть. Проте насправді, з огляду на їх властивості і конструкцію, без пензля фарбування не може бути виконане належним чином. Пензлі стають в нагоді у всіх важкодоступних місцях, куточках та при фарбуванні складних форм і фігур. Ними можна фарбувати також прості і рівні поверхні, однак для такої операції значно кориснішим інструментом є валик.

Малярні інструменти вибираємо залежно від виду фарби, типу основи і розміру поверхні. Загальні правила досить прості і ними може скористатися кожен, проте завжди необхідно перевірити на етикетці фарби, який тип щітки або валика рекомендується виробником фарби. Довжину ворсу вибираємо залежно від того, наскільки пористою або структурованою є поверхня. Для гладеньких стін вибираємо інструменти з коротким ворсом. Чим багатша структура, тим довший ворс, для того щоб фарба потрапила в пори і заглибини і належним чином покрила всю поверхню.

Пензлі діляться за типом ворсу і їх формою. Залежно від типу щетини розрізняємо:
СИНТЕТИЧНІ ПЕНЗЛІ (нейлоново-поліестрові) для фарб на водній основі.
НАТУРАЛЬНІ ПЕНЗЛІ (з натуральним ворсом) для фарб і лаків на основі розчинників.
ЗМІШАНІ ПЕНЗЛІ (з ворсом водночас з натуральної щетини і штучних волокон) призначені для нанесення як лаків, бейців, імпрегнатів, лакобейців, так і фарб на водній основі або олійних.

З точки зору форми пензлі поділяємо на:
ПЛОСКІ ПЕНЗЛІ (англійські пензлі) найбільш популярні, універсальні і найчастіше застосовувані. Використовуються для фарбування різних типів поверхні: великих, малих, рівних і структурованих. Виготовляються різної ширини, густини та з різним типом ворсу. Серед плоских пензлів можемо виокремити так звані “широкі”, які вирізняються значною величиною. Застосовуються для фарбування або імпрегнації великих поверхонь.
КРУГЛІ ПЕНЗЛІ використовуються найчастіше для фарбування віконних і дверних блоків, а також дерев’яних елементів як всередині, так і назовні будівель (огорожі, перголи, альтанки).
СКОШЕНІ ПЕНЗЛІ (радіаторні) призначені для фарбування важкодоступних місць. Характеризуються довгою вигнутою ручкою, яка дає можливість нанесення фарби за батареями опалення, арматурою, монтажними елементами.

Валики, так само як і пензлі, можуть бути виготовлені з натуральних і штучних матеріалів. Отже:
Валики з МІКРОФІБРИ застосовуємо для фарбування водорозчинними фарбами, а ВЕЛЮРОВІ, АКРИЛОВІ i ВОВНЯНІ - для розчинникових фарб. Олійні фарби найбільш економно наносити валиком з ГУБКИ, в той час як латексні і дисперсійні фарби – ШНУРОВИМИ валиками.

Вибираючи малярне приладдя, варто приділити цьому увагу і правильно підібрати його з урахуванням своїх потреб. Краще взяти виріб трішки дорожчий, але вищої якості, ніж ті, які можна знайти на найнижчих полицях магазинів. Хороші інструменти не один раз послужать нам і з певністю допоможуть у легкий спосіб отримати відмінне лакофарбове покриття, яке захищатиме поверхню і радуватиме своїм виглядом впродовж багатьох років

Галерея:

Depositphotos_180691888_xl_2015.jpg
Пензлі та валики і тип фарби – як правильно вибрати інструменти?
Основний
канал
Корпоративний
канал