Плями та смуги після ґрунтування стін – як з ними боротися?

Ґрунтування стін має на меті належним чином підготувати їх до фарбування або вирівнювання. Однак інколи буває так, що після ґрунтування на стіні з’являються плями і смуги, які найчастіше видно тільки після нанесення першого шару фарби. Дізнайтеся, як уникнути плям і смуг після ґрунтування та як з ними боротися, коли вони виникають.

Плями та смуги після ґрунтування стін

З цієї статті ви дізнаєтесь:

Смуги після ґрунтування – коли варто ґрунтувати стіни, а коли краще ні?

Ґрунтовка має стабілізувати, зміцнити та гомогенізувати основу. Завдяки ґрунтовкам стіни та стелі вбирають менше вологи, тому штукатурки та фарби, нанесені на заґрунтовані основи, є більш ефективними. Ґрунтовка проникає крізь стіни, зв’язує сипучі компоненти основи, заповнює навіть найменші щілини та забезпечує рівномірну вбираючу здатність основи. Ґрунтовка також покращує прилипання фарби або нанесеної пізніше штукатурки і дозволяє рівномірно та належним чином висихати наступним шарам фарби. Рекомендуємо використовувати ґрунтівки глибокого проникнення ТМ Acryl-Putz.

Ґрунтовки наносять на такі поверхні, як:

  • нові мінеральні та гіпсові штукатурки,
  • нові фінішні штукатурки під фарбування,
  • нерозтягнутий гіпсокартон,
  • стіни після усунення старого лакофарбового покриття,
  • стіни в стані «від забудовника»,
  • стіни або стелі з точковим ремонтом, наприклад, затертими щілинами,
  • стіни і стелі, з яких попередньо були видалені плями.

Хоча ґрунтування стін має багато переваг, воно не завжди є необхідним або навіть доцільним, але перед тим, як почати, ви маєте оцінити стан основи - особливо під час ремонту. Якщо стіна була пофарбована латексними або акриловими фарбами, нанесення ґрунтовки може призвести до того, що поверхня стане «скляною». Це, в свою чергу, ускладнить нанесення першого шару фарби, знизить її покривну здатність і може сприяти утворенню плям на стіні.

Порада, як перевірити, чи потрібне ґрунтування?

Потріть стіну сухою рукою. Якщо на руці видно білий наліт, це означає, що основа недостатньо міцна. Крім того, слід перевірити, чи вбирає основа вологу. Відповідним методом є нанесення пензликом невеликої кількості води, а потім спостерігати, скільки часу потрібно для вбирання. Якщо досить швидко, це означає, що в такій ситуації зазвичай необхідне ґрунтування. Якщо ваша рука чиста, ви можете пропустити ґрунтування і замість цього нанести базову фарбу (особливо якщо ви змінюєте колір стіни на набагато світліший).

 

Як уникнути плям на стінах після ґрунтування?

Перш за все, ґрунтовки слід наносити рівномірно і ретельно. Незважаючи на те, що ґрунтовка є продуктом на водній основі, покрити нею стіну повністю і рівномірно неможливо, але не можна допускати ситуації, коли будь-які частини основи не проґрунтовані взагалі, а на інших занадто багато ґрунтовки. Ґрунтування не має бути неакуратним і недбалим.

Всі плями, які з’явилися на стіні під час ґрунтування, необхідно негайно розгладжувати. Для розгладжування будь-яких плям можна використовувати валик. Якщо не зробити цього відразу, то після ґрунтування такі плями буде важко зафарбувати, тому ґрунтовку бажано наносити валиком. Його слід наносити повільніше та знизу вгору (у випадку стіни) і лише в одному напрямку, щоб зменшити ризик утворення смуг.

Якщо ви робите ремонт стіни або стелі, то ґрунтувати стіну необхідно повністю - не можна покривати ґрунтовкою тільки закладені отвори, тріщини або подряпини. Вбираюча здатність старого лакофарбового покриття і нової ґрунтовки може різко відрізнятися, і кожен фрагмент стіни вбиратиме різні дози фарби. Це призведе до утворення просвітів і плям на стінах.

Також пам’ятайте, що не слід бризкати або капати ґрунтовкою на поверхню.

Як усунути плями після ґрунтування?

Якщо після ґрунтування на стінах залишилися плями, від них можна спробувати позбутися кількома способами. Перший – це фарбування всієї поверхні. Однак варто спробувати нанести емульсію латексної ґрунтувальної фарби Śnieżka, яка вирівняє раніше утворені нерівності, плями і смуги.

Більш вимогливим способом видалення плям на стіні є повторна шпаклівка або нанесення штукатурки. Це робиться, якщо плями зіпсували фінішну штукатурку. Потім необхідно оцінити поверхню. Найкраще перевіряти, дивлячись на поверхню збоку і проти світла, та при появі смуг усунути їх, наприклад, готовою шпаклівкою. Наступним кроком буде акуратне нанесення та розгладжування ґрунтовки та повторне фарбування. Це вимогливий і дорогий метод, але коли підтікання і плями настільки великі, що їх неможливо нічим покрити, це може бути єдиним рішенням.

Плями, які з’явилися на стіні під час ґрунтування, можна усунути, але для цього потрібні додаткові роботи і використання додаткових матеріалів. Тому краще дотримуватися елементарних правил, щоб після ґрунтовки на стінах не з’явилися смуги і плями. Також важливо завжди читати рекомендації виробника перед нанесенням ґрунтовки або базової фарби.

Галерея:

gruntuvannya-stin.webp
Плями та смуги після ґрунтування стін – як з ними боротися?
pislya-gruntuvannya.webp
Плями та смуги після ґрунтування стін – як з ними боротися?
rozgladzhuvannya-gruntovky.webp
Плями та смуги після ґрунтування стін – як з ними боротися?
Основний
канал
Корпоративний
канал