Реставрація шпонованих меблів - все, що потрібно знати

Шпон - це тонкі листи деревини, які отримують шляхом нарізки відповідної сировини. Їх довжина коливається від 0,5 до 8 мм. Такі накладки наносяться на меблі для надання їм ексклюзивного вигляду та покращення візуального сприйняття. Про те, як відбувається реставрація шпонованих меблів, читайте в нашому тексті.

Зміст

  1. Реставрація шпону - зусилля, яких варто докласти.
  2. Як відреставрувати шпоновані меблі? Основні моменти.
  3. Як доглядати за шпонованими меблями?
  4. Покрокова реставрація шпонованих меблів
  5. Реставрація шпону - покажіть свій результат

Реставрація шпону - зусилля, яких варто докласти

Шпоновані меблі виглядають гідно і сповнені шарму. На жаль, з часом їхня чарівність тьмяніє і вони можуть бути вже не такими привабливими. На щастя, немає жодних причин позбуватися такого елементу домашнього декору. Ви можете легко і недорого повернути вашим меблям колишню красу.

За шпоновані меблі варто поборотися, оскільки вони часто дуже старі і з ними пов'язані сімейні історії. Сентиментальне значення цього виду меблів робить їх надзвичайно цінними і до них не варто підходити, як до виробів з популярних магазинів.

Як відреставрувати шпоновані меблі? Основні моменти

Нижче ми підготували для вас невелику інформацію, яка познайомить вас з темою реставрації шпонованих меблів. Вони допоможуть вам краще зрозуміти весь процес і значно полегшать ваш ремонт.

Який характер пошкоджень шпонованих меблів?

Шпоновані меблі, в силу своєї специфічної конструкції, не дуже стійкі до пошкоджень своєї зовнішньої оболонки. Крім того, шпон вимагає догляду і щоденного захисту. Тож якщо цими елементами в минулому нехтували, це можна побачити неозброєним оком на поверхні меблів. Найпоширеніші пошкодження пов'язані зі зміною кольору, тріщинами в шпоні або появою пухирів і відшаруванням шпону від поверхні меблів.

Що таке реставрація шпону?

Коли мова йде про реставрацію шпону, дуже важливо підібрати методи відповідно до пошкоджень, що сталися. Основне завдання людини, яка ремонтує цей вид меблів - уникнути відриву всього шпону, через його історичну і часто сентиментальну цінність. Завжди варто прагнути зберегти якомога більше оригінального матеріалу.

Незначні пошкодження шпону можна заретушувати за допомогою ретушної воскової палички. Якщо ви маєте справу з незначним знебарвленням, добре підійде спеціальний коректор плям, який можна знайти в меблевих магазинах і в Інтернеті.

В крайньому випадку може знадобитися новий шпон. Це особливо актуально, якщо меблі були у вжитку і мають значні потертості та пошкодження покриття. Ремонт такого масштабу повинен проводити професіонал, який оцінить пошкодження та обере відповідні методи реставрації.

Як доглядати за шпонованими меблями?

Спочатку важливо усвідомити, що шпон - це звичайнісінька деревина в тонких листах. Це означає, що, як і будь-яка інша деревина, вона потребує догляду та захисту. У магазинах ви знайдете багато виробів, які допоможуть вам відновити шпоновані меблі. Найбільш популярні з них:

  • меблеві лаки

У деяких випадках використання даного виду продукції є необхідним через екзотичність деревини. Замовники найчастіше обирають поліуретанові лаки (стійкі до механічних пошкоджень), уретан-алкідні лаки (стійкі до стирання) та уретанові лаки (стійкі до стирання, але дещо слабші за своїх попередників).

  • лаки на водній основі

Вони характеризуються тим, що дуже швидко висихають і не виділяють неприємних запахів. Варто також відзначити легкість нанесення цього виду продукції. Наявні лаки на водній основі поділяються на акрилові (найменш токсичні), поліуретанові (трохи більш стійкі, ніж акрилові) і акрил-поліуретанові (стійкі до стирання).

Реставрація шпонованих меблів крок за кроком

Нижче ви знайдете покроковий опис того, як відреставрувати шпоновані меблі. Сподіваємося, що наші поради стануть вам у нагоді і ви зможете зробити ефективне оновлення ваших шпонованих меблів.

  1. Підготовка меблів до лакування

Дуже важливий етап, на якому ви зможете повернути втрачений блиск вашим меблям. Шар шпону може бути товщиною менше одного міліметра, тому важливо бути обережним і не робити різких рухів, які можуть пошкодити ніжне покриття. Почніть з миття меблів знежирюючим засобом. Інакше лак і фарба будуть погано триматися на ній.

  1. Починаємо шліфування старого лаку

Щоб мати можливість нанести новий лак або фарбу, спочатку потрібно позбутися старих шарів, які вже не виглядають естетично. Для цього використовуйте наждачний папір і не забувайте бути обережними в таких місцях, як краї або складки.

  1. Час на шпаклювання

Шпоновані меблі дуже часто мають за плечима непросту історію, яка наклала на них свій відбиток. Всі порожнини та нерівності слід зашпаклювати спеціальною шпаклівкою по дереву. Не забудьте відшліфувати шпаклівку після її висихання, щоб вирівняти поверхню.

  1. Очищуємо поверхню меблів

При лакуванні та фарбуванні дуже важливо, щоб поверхня, яка обробляється, не була брудною або жирною. Саме тому, перш ніж приступити до фарбування, ще раз вимийте меблі і переконайтеся, що на них немає нічого, що могло б негативно вплинути на відновлення.

  1. Час фарбування шпону

Фарбування шпону нічим не відрізняється від фарбування будь-якої іншої деревини. Тому тип лаку або фарби дуже важливий. Якщо ви ставите питання, чим пофарбувати шпон, скористайтеся перевіреними продуктами від бренду Śnieżka Supermal Олійно-Фталева Емаль. Різноманітність кольорів і дуже хороші покривні властивості означають, що з цією фарбою ваш ремонт пройде без будь-яких ускладнень, а меблі набудуть сучасного, нестандартного вигляду.

Фарбу наносити тонким валиком. Найкращий ефект ви отримаєте, якщо покриєте меблі двома або навіть трьома шарами. Як бачите, відповідь на питання "чим пофарбувати шпон?" не надто складна, і фарбування шпонованих меблів не повинно бути складним.

Реставрація шпону - демонструємо результат

Як бачите, реставрація шпонованих меблів не представляє особливої складності, якщо мова йде про незначні пошкодження або просто про бажання змінити колір. Все, що потрібно - це правильна підготовка меблів і підбір засобів, призначених для деревини.

Якщо ви хочете отримати прозоре покриття, то підійдуть всі види лаків. У разі зміни кольору шпонованих меблів використовуйте фарбу Śnieżka Supermal Олійно-Фталева Емаль. Завдяки стійкості до механічних та атмосферних факторів, фарба забезпечить гарний зовнішній вигляд Ваших меблів на довгі роки. Ми також раді бачити результати вашої роботи. Поділіться з нами фотографіями меблів, які ви відремонтували.

Галерея:

Depositphotos_83418656_XL.jpg
Реставрація шпонованих меблів - все, що потрібно знати
Depositphotos_3024495_XL.jpg
Реставрація шпонованих меблів - все, що потрібно знати
Depositphotos_62794893_XL.jpg
Реставрація шпонованих меблів - все, що потрібно знати
Основний
канал
Корпоративний
канал