Тріщина в стіні – як відремонтувати пошкоджену поверхню?

Потріскана стіна псує естетику житла та викликає занепокоєння у його мешканців. Не варто даремно хвилюватися – тріщини є природним проявом роботи елементів конструкції новозведених будинків. Як усунути їх швидко та ефективно? До вашої уваги наш порадник.

 

Ремонт тріщини на стіні зазвичай є завданням, з яким можна впоратися самостійно. Особливо, якщо ви використовуєте продукцію марки Śnieżka  Acryl Putz, в асортименті якої є спеціалізовані вироби для ремонту таких тріщин.

З чого починати ремонт тріщин? 

Роботу слід починати з видалення сипучих частинок сміття та пилу, а також із розчищення країв тріщини під кутом 45 градусів – це у подальшому підвищить адгезію ремонтної маси. Далі тріщину необхідно заґрунтувати полімерною ґрунтовкою – вона зміцнює поверхню та забезпечує належне висихання ремонтної маси.

Після закінчення часу, вказаного на упаковці, тріщину можна заповнювати  ремонтною масою ACRYL-PUTZ® FX23 ФЛЕКС. Це готовий до застосування виріб з додаванням скловолокна. Містить у своєму складі спеціальну полімерну смолу, яка значно покращує параметри стійкості та забезпечує відмінне зчеплення ремонтної маси з основою. Після висихання маса утворює прозоре покриття з видимими волокнами. З огляду на високу та стабільну еластичність масу можна використовувати для ремонту тріщин шириною до 5 мм без необхідності застосування армувальних стрічок.

ACRYL-PUTZ® FX23 ФЛЕКС наноситься шаром не більше 3 мм. Час висихання одного  шару становить 6 годин. Другий шар наносимо після висихання першого. Після повного висихання на зашпакльовану тріщину можна нанести звичну фінішну гладь ACRYL-PUTZ® FS20 ФІНІШ, яка також містить спеціальну полімерну смолу. Це покращує параметри гладі та забезпечує їй ідеальне зчеплення з основою.

Готова шпаклювальна гладь ACRYL-PUTZ® FS20 ФІНІШ – це високоякісний виріб, призначений для кінцевого, оздоблювального вирівнювання поверхні стін і стель ручним і машинним методом.  Після висихання  (яке триває кілька годин) гладь надзвичайно легко шліфується, зберігаючи дуже високі параметри міцності. Утворює сніжно-білі, ідеально гладенькі поверхні, які легко фарбувати.

Процес усунення дефекту стіни, спричиненого тріщиною, займає в цілому 3 дні. Не варто скорочувати час висихання між нанесенням шарів, оскільки це негативно позначиться на міцності шва. Поспішати тут небажано. У той же час ремонт тріщини настільки простий, що ви можете зробити це самостійно, заощадивши 3-денну оплату роботи ремонтника.

Коли тріщини можуть бути небезпечними? 

У деяких випадках ремонт тріщин і щілин у стінах не слід виконувати самостійно. Якщо тріщина проходить по несучій стіні майже вертикально, по всій висоті приміщення або утворює ступінчастий контур, тоді є привід для занепокоєння. Такою тріщиною повинен займатися фахівець. Це ж саме стосується тріщин у стелі, які проходять впоперек балок у центрі кімнати чи біля стін. Такі тріщини можуть свідчити про перевантаження та прогин стелі або надмірний тиск в опорній зоні.

Галерея:

shutterstock_1.jpg
Тріщина в стіні – як відремонтувати пошкоджену поверхню?
shutterstock_2.jpg
Тріщина в стіні – як відремонтувати пошкоджену поверхню?
shutterstock_3.jpg
Тріщина в стіні – як відремонтувати пошкоджену поверхню?
shutterstock_4.jpg
Тріщина в стіні – як відремонтувати пошкоджену поверхню?
Основний
канал
Корпоративний
канал