Тріщина в стіні – як відремонтувати пошкоджену поверхню?

Потріскана стіна псує естетику житла та викликає занепокоєння у його мешканців. Не варто даремно хвилюватися – тріщини є природним проявом роботи елементів конструкції новозведених будинків. Як усунути їх швидко та ефективно? До вашої уваги наш порадник.

 

Ремонт тріщини на стіні зазвичай є завданням, з яким можна впоратися самостійно. Особливо, якщо ви використовуєте продукцію марки Śnieżka  Acryl Putz, в асортименті якої є спеціалізовані вироби для ремонту таких тріщин.

З чого починати ремонт тріщин? 

Роботу слід починати з видалення сипучих частинок сміття та пилу, а також із розчищення країв тріщини під кутом 45 градусів – це у подальшому підвищить адгезію ремонтної маси. Далі тріщину необхідно заґрунтувати полімерною ґрунтовкою – вона зміцнює поверхню та забезпечує належне висихання ремонтної маси.

Після закінчення часу, вказаного на упаковці, тріщину можна заповнювати  ремонтною масою Acryl Putz Флекс FX23. Це готовий до застосування виріб з додаванням скловолокна. Містить у своєму складі спеціальну полімерну смолу, яка значно покращує параметри стійкості та забезпечує відмінне зчеплення ремонтної маси з основою. Після висихання маса утворює прозоре покриття з видимими волокнами. З огляду на високу та стабільну еластичність масу можна використовувати для ремонту тріщин шириною до 5 мм без необхідності застосування армувальних стрічок.

Acryl Putz Флекс FX23 наноситься шаром не більше 3 мм. Час висихання одного  шару становить 6 годин. Другий шар наносимо після висихання першого. Після повного висихання на зашпакльовану тріщину можна нанести звичну фінішну гладь Acryl Putz Фініш FS20, яка також містить спеціальну полімерну смолу. Це покращує параметри гладі та забезпечує їй ідеальне зчеплення з основою.

Готова шпаклювальна гладь Acryl Putz Фініш FS20 – це високоякісний виріб, призначений для кінцевого, оздоблювального вирівнювання поверхні стін і стель ручним і машинним методом.  Після висихання  (яке триває кілька годин) гладь надзвичайно легко шліфується, зберігаючи дуже високі параметри міцності. Утворює сніжно-білі, ідеально гладенькі поверхні, які легко фарбувати.

Процес усунення дефекту стіни, спричиненого тріщиною, займає в цілому 3 дні. Не варто скорочувати час висихання між нанесенням шарів, оскільки це негативно позначиться на міцності шва. Поспішати тут небажано. У той же час ремонт тріщини настільки простий, що ви можете зробити це самостійно, заощадивши 3-денну оплату роботи ремонтника.

Коли тріщини можуть бути небезпечними? 

У деяких випадках ремонт тріщин і щілин у стінах не слід виконувати самостійно. Якщо тріщина проходить по несучій стіні майже вертикально, по всій висоті приміщення або утворює ступінчастий контур, тоді є привід для занепокоєння. Такою тріщиною повинен займатися фахівець. Це ж саме стосується тріщин у стелі, які проходять впоперек балок у центрі кімнати чи біля стін. Такі тріщини можуть свідчити про перевантаження та прогин стелі або надмірний тиск в опорній зоні.

Галерея:

shutterstock_1.jpg
shutterstock_2.jpg
shutterstock_3.jpg
shutterstock_4.jpg
Основний
канал
Корпоративний
канал