Тріщини на стінах – як з ними боротися?

Причини тріщин на стінах можуть бути різноманітними, а з’ясування таких причин часто може виявитися чинником, важливим для нашої безпеки:

  • Нерівномірне осідання фундаменту будівлі, спорудженої на ґрунтах  з різними характеристиками. (у новобудовах) 
  • Провисання стелі і тиск на розподільні стіни. (у будівлях із залізобетонними конструкціями)
  • Використання невідповідних будівельних матеріалів або у неправильний спосіб (неправильно підібраний розчин, поєднання стінових матеріалів з різними фізичними
  • властивостями, занадто швидке висихання штукатурки).
  • Вік і поганий технічний стан будівлі.
  • Відсутність належних проміжків дилатації
  • Незалежні причини (наприклад, зміна інтенсивності дорожнього руху у районі, шкідливий вплив гірничих виробок тощо).

Визначення причин появи тріщин є необхідною умовою для ефективного їх усунення. З вигляду тріщини, її положення на стіні, а також з розміщення стіни відносно сусідніх елементів будівлі досить часто можна зробити висновки про причини виникнення тріщини та про спосіб ремонту пошкоджень. Проте нерідко потрібне досвідчене око спеціаліста.

Якщо тріскання стін є результатом структурних змін, а тріщина йде глибше, ніж шар штукатурки, проблема є дещо більшою і вимагає рекомендацій професіоналів, які визначать зміни і спосіб їх виправлення, а насамперед забезпечать безпеку мешканців. Експерта слід викликати у тому випадку, коли після усунення штукатурки видно тріщини у стінах і конструкційних елементах, оскільки вони можуть бути потенційною загрозою для безпеки будівлі. У випадку розподільних стін допускаються навіть глибокі тріщини (вони часто складають виключно естетичну проблему), загрозу становлять лише тріщини, викликані провисанням стелі.

Якщо тріщина виникла не внаслідок серйозних порушень у конструкції будівлі і є результатом природних напружень, маємо проблему візуального характеру, яку можна легко усунути самостійно.

1. Шпаклювальні маси

Рекомендуються при невеликих усадкових  тріщинах штукатурки (наприклад, у місці проходження електричних кабелів). Іноді на стіні утворюється сіточка з тріщин. Для усунення таких пошкоджень достатньо відповідної шпаклювальної маси.

2. Ремонтні стрічки із скловолокна або нетканого матеріалу.

а. Розширити тріщину металевим шпателем, видалити рухомі елементи штукатурки.
б. За допомогою шпателя, металевої щітки, а потім наждачного паперу очистити краї тріщини.
в. Пензлем або пилососом ретельно очистити щілину.
г. Заґрунтувати тріщину для покращення адгезії.
д. Наклеїти на щілину ремонтну стрічку із скловолокна.
(для стрічки з нетканого поліпропілену необхідно спочатку заповнити тріщину шпаклювальною масою, потім використати стрічку і повторно нанести розчин).
е. На стрічку (вглиб тріщини) вдавити шпаклювальну масу.
є. Після висихання масу притираємо.

Оброблена таким чином стіна стає гладенькою і захищеною від можливих подальших тріщин у цьому місці. Такий метод особливо рекомендується для гіпсових штукатурок, а також тріщин у гіпсокартонних стінах.
шпаклювання тріщин
3. Посилені шпаклівки.

Завдяки вмістові у своєму складі домішок крихти, піску і мінеральних добавок, вони є відмінним наповнювачем, призначеним у тому числі для заповнення виїмок у бетонних, залізобетонних, цегляних конструкціях, мінеральних штукатурках. Готова до використання еластична ремонтна маса ACRYL-PUTZ® FX23 FLEX з додаванням скловолокна після висихання утворює прозоре покриття з видимими волокнами, яке можна покрити шпаклювальними гладями ACRYL-PUTZ® ST10 START, FS20 ФІНІШ або FD12 FASAD.

Тріщини стіни, якщо вони не є результатом пошкодженої або дефектної конструкції будинку, можна легко виправити самостійно. Вибір методу залежить від розміру тріщин, а також від типу матеріалу, з якого виконана стіна.

Галерея:

тріщини на стінах
Тріщини на стінах – як з ними боротися?
Основний
канал
Корпоративний
канал