У гармонії зі світом і собою: як вибрати фарбу для дитячої кімнати

Спальня дитини – територія підвищеного комфорту, де малюк проводить основну частину свого часу: спить, грається, розвивається інтелектуально і творчо. Готуючись до народження улюбленого чада, батьки ретельно вибирають не тільки одяг і меблі, а й оздоблювальні матеріали для майбутнього ремонту дитячої спаленьки.

Фарба для дитячої кімнати повинна бути нетоксичною. Фахівці допускають присутність не більше двох летких органічних компонентів (ЛOC), зокрема, кетонів, альдегідів і розчинників. Після висихання шару кількість ЛOC'ів істотно зменшується. Максимальний показник наявності – не більше 2% від загальної маси летких речовин, що містяться у лакофарбовій плівці.

Для оформлення житлових, спальних і дитячих локацій оптимальними вважаються інтер'єрні матеріали на водній основі, що характеризуються мінімальним показником volatile organic compounds. Після нанесення маси на поверхню утворюється дихаюча паропроникна плівка, яка захищає стіни від проникнення вологи, але не перешкоджає її виходу назовні.

Фарбовані покриття цього бренда не вигоряють під дією ультрафіолету і довгий час зберігають свої фізичні, експлуатаційні властивості. Оброблені поверхні легко мити, ремонтувати, а за необхідності – вносити інтер'єрні акценти. Компанія випускає лакофарбові матеріали для дому в багатій колірній палітрі, що істотно розширює межі для творчості.

Якщо ви маєте намір зробити хороший ремонт за допомогою професійних майстрів чи власними силами і не можете визначитися в асортименті представлених на ринку фарб для дитячих кімнат – варто віддати перевагу надійному перевіреному бренду.

Переваги фарбування стін у дитячій кімнаті

Сучасний ремонт заснований на концепції абсолютної практичності. В оформленні інтер'єру спальні малюка фахівці рекомендують відмовитися від наклеювання дорогих шпалер або застосування інших декоративних технологій, які піддаються швидкій деформації. «Плюси» покриття стін в дитячій водоемульсійними фарбами:
• швидкий і недорогий ремонт: пофарбувати дитячу кімнату можна самостійно, без залучення спеціалістів з дизайну;
• висока покривна здатність, економний розхід матеріалу;
• фарбувальні склади підходять для нанесення на будь-які тверді поверхні: бетон, дерево, деревостружкові плити, цеглу, кераміку;
• висока сполучуваність з різними фактурами,присутніми в оформленні інтер'єру: шпалерами, текстилем, натуральною деревиною, склом;
• чудові показники екологічності, відсутність характерного запаху хімії після висихання;
• висока повітропроникність: в умовах рівномірної циркуляції повітря грибок і пліснява на поверхнях не утворюються;
• хороша ремонтопридатність: зафарбувати пошкоджену ділянку можна без глобальної реставрації стіни;
• простий догляд: фарби Sniezka гарно миються

Фарбу для дитячої кімнати вибирають з урахуванням вимог, що пред’являються до характеристик майбутнього інтер’єру.

Практично всі батьки стикаються з такою проблемою, як розмальовування стін фломастером або ручкою. Це природний етап творчого розвитку малюка: він пізнає світ і вносить у нього свої естетичні корективи. Стіни, покриті світлою фарбою, стануть ідеальним полем для дитячої творчості. А після того, як маленький художник підросте, поверхні легко покрити новим шаром, залишивши, при бажанні, фрагмент полотна для яскравої згадки про щасливе дитинство.

На водоемульсійну фарбу добре клеяться шпалери. Якщо ви маєте намір у майбутньому змінити концепцію дизайну кімнати – зробити це неважко.

Горизонтальні перекриття, пофарбовані декоративно-захисним складом, можна використовувати для індивідуального декору. Розмалювати однотонну стіну героями мультиків або перетворити стелю на зоряне небо можна самостійно, використовуючи доступні технології та лекала.

Для творчості також використовуються водоемульсійні фарби, які ідеально витримують інтенсивні експлуатаційні навантаження. Палітра досить насичена, тому можна досягти найнезвичайнішого тону. Наприклад, латексна фарба Śnieżka EKO Plus випускається у білому кольорі, але тонувати її можна на кольорувальному обладнанні згідно каталогу NCS Cascade.

Як вибрати для дитячої кімнати фарбу відповідно до критеріїв якості

Для дитячої кімнати підходять виключно екологічним фарби – склади, які не здатні викликати алергійну реакцію. Особлива увага приділяється кімнатам для новонароджених та немовлят, організм яких набагато чутливіший до зовнішніх хімічних подразників, ніж організм підлітка чи дорослого. Фарбування дитячої кімнати сертифікованими екологічними сумішами знижує ймовірність виникнення алергічних дерматитів, кашлю та інших реакцій. Фарбування стін в дитячій кімнаті проводиться матеріалами, стійкими до різноманітних механічних впливів, що гарантує довговічність ремонту, адже малюк вивчає світ руками.

Фарбувальний склад повинен мати насичену щільну структуру, а також бути стійким до подряпин і стирання, адже в стіну може потрапити м'яч або інша іграшка, а під час катання на дитячому велосипедику малюк торкається горизонтального перекриття колесами і кермом.

Найбільш відповідний варіант фарби для оформлення дитячої кімнати – водоемульсійна. Залежно від складу матеріали цієї категорії поділяються на такі категорії:

• акрилові;
• латексні;
• вінілові;
• акрилово-латексні;
• силіконово-акрилові;
• силікатні.

Ідеальна фарба для стін у дитячій кімнаті – на латексній основі, яка має високу еластичність і водночас міцність.

Силікатні фарби містять у своєму складі мінеральні компоненти, що наділені антибактеріальною дією.

Технічні характеристики фарб, рекомендованих для дитячих, ігрових, навчальних і спальних локацій вказані в описі товару, але професійна консультація фахівця під час вибору і покупки складу не завадить.

Колористичні ідеї фарбування стін в дитячій

На фото ми бачимо, наскільки гармонійний колір стін в дитячій кімнаті. Правильний вибір відтінку – один з головних критеріїв якості майбутнього ремонту. Надмірна яскравість або, навпаки, тьмяність негативно впливають на психіку малюка. Фахівці рекомендують вибирати для стін у дитячу кімнату нейтральний, природний колір, який позитивно впливає на настрій та психоемоційний стан дитини.

У колекції фарб, які підходять для оздоблення стін дитячої спальні, знайдуться моделі, здатні втішити, заспокоїти, а також спонукати до активної діяльності.

Підбір колористичного рішення проводиться з урахуванням статі, віку, темпераменту, емоційної чутливості малюка. Дітлахам дуже подобаються життєрадісні кольори, що стимулюють до фізичної, творчої активності, але не слід забувати, що інтенсивна палітра може бути й втомливою. Як варіант, можна використати комбінацію відтінків. Якщо колір стін використовувати для візуального зонування дитячої кімнати, можна виділити і територію ігор, і зону релаксу.

Різнобарвні поверхні мають свіжий та оригінальний вигляд – це одна з культових тенденцій екологічного ремонту: функціональне приміщення, яке відображає різноплановість зовнішнього світу.

Насичені фарби підходять для однієї стіни: в дитячій уяві інтенсивний оранжевий, малиново-рожевий, червоний асоціюється з радістю, активністю, а тому несе підвищену дозу енергії. Ідеальний вибір для оформлення ігрової зони чи куточка, в якому стоїть письмовий стіл.

Червоно-оранжеві тони в інтер'єрі не рекомендовані для гіперактивних, легко збудливих дітей. Краще віддати перевагу більш «спокійним» тонам, які заспокоюють емоції та позитивно впливають на концентрацію дитячої уваги. До цієї категорії належать синій і зелений кольори, хоча важливий не стільки колір, скільки його відтінок. Так, оливковий, соковитий зелений буде відчутно пожвавлювати інтер'єр, тоді як ментоловий, холодна зелень у матовому виконанні – викликати пригнічений, меланхолійний настрій.

Білосніжна фарба використовується в оздобленні стін дитячої кімнати у ролі елемента, кольору порядку і чистоти. Робити покриття тотально білим не рекомендується. Колір ідеально підходить для фону під різноколірний розпис, у якому будуть задіяні яскраві, насичені тони.

Теплом і затишком віє від жовтого кольору. Універсальними вважаються пастельні тони, що асоціюються з умиротворенням і ніжністю. Однотонний бежевий, салатовий, кремовий, рожевий – колір стін, що ідеально реалізується в кімнаті і немовляти, і підлітка.

Не рекомендується впроваджувати золотисті та сріблясті поверхні. Неприродні тони сприймаються дитячою психікою як щось чужорідне, тому також вносять психологічний деструктив. Повна відмова від темно-сірого і чорного. Ці кольори використовуються для деталей сюжетного зображення тварин або казкових персонажів у поєднанні зі світлими та яскравими барвами.

Колір стін у дитячій кімнаті для хлопчика і для дівчинки

Фарбування стін у дитячій кімнаті здійснюється за гендерним принципом. Традиційно чоловічою палітрою вважається синьо-блакитна, а жіночими тонами – червоний і рожевий у різноманітних відтінкових варіантах. Якщо ви не знаєте, у який колір пофарбувати дитячу кімнату для хлопчика чи дівчинки – дотримуйтесь традицій, впроваджуючи колористичні поєднання. Логічним доповненням стануть деталі: штори, килимки, меблі, декоративні елементи, також підібрані за гендерним принципом.

Важливу роль у виборі інтер’єрної гами відіграє вік дитини: так, насичений синій для немовляти стане фактором емоційного подразнення, йому буде важко сконцентруватися або заснути, тоді як дошкільнику відтінки вечірнього неба допоможуть розвинути посидючість та уважність.

Вибираючи колір фарби для стін дитячої кімнати, слід враховувати такі фактори як:
• архітектурні і технічні особливості приміщення;
• рівень природного освітлення;
• розміри спальні;
• розташування меблів.

Створити умови для правильного сприйняття навколишніх барв допоможе грамотно спроектована ілюмінація. Заздалегідь визначтеся, де будуть знаходитися торшери, бра, світлодіодні джерела. Використовуючи підсвітку, можна створити яскравий інтер'єрний ефект (наприклад, «вікно в галактику»), який включатиметься за помахом «чарівної палички».

Галерея:

дитяча
У гармонії зі світом і собою: як вибрати фарбу для дитячої кімнати
дитяча
У гармонії зі світом і собою: як вибрати фарбу для дитячої кімнати
дитяча
У гармонії зі світом і собою: як вибрати фарбу для дитячої кімнати
дитяча
У гармонії зі світом і собою: як вибрати фарбу для дитячої кімнати
дитяча
У гармонії зі світом і собою: як вибрати фарбу для дитячої кімнати
дитяча
У гармонії зі світом і собою: як вибрати фарбу для дитячої кімнати
дитяча
У гармонії зі світом і собою: як вибрати фарбу для дитячої кімнати
дитяча
У гармонії зі світом і собою: як вибрати фарбу для дитячої кімнати
Основний
канал
Корпоративний
канал