Зроби це сам - Малярний пролог

Ти купив омріяну фарбу. Ти вже бачиш її на стіні. Ти приступаєш до фарбування. СТОП! Не так швидко. Щоб результат не розчарував, слід належно підготуватися...

Навіть найякісніша фарба не матиме гарного вигляду, якщо перед її нанесенням ми відповідно не підготуємо поверхню. Навіть найкраще пофарбований об’єкт не тішитиме, якщо під час його фарбування ми зіпсуємо сусідні поверхні бризками фарби. Тому пам’ятаймо про три правила: по-перше – організовуємо робоче місце (захищаємо сусідні поверхні), по-друге – очищуємо і ґрунтуємо основу (виконуємо необхідний ремонт), по-третє – обираємо інструменти (якісні та відповідні для використовуваної фарби, виду та розміру поверхні).

Перш ніж розпочати

Готуючись до роботи у приміщеннях, завжди запасись малярною стрічкою та плівкою. Коли підлога, розетки й інші об’єкти довкола перебувають під безпечним накриттям, можеш починати готувати поверхню, яку маєш намір пофарбувати.

Якщо стіни і стеля гарної якості, ця процедура обмежується усуненням пилу й інших забруднень. Задля цього найкраще використовувати малярне мило, розведене у воді. Воно додатково забезпечить гарне зчеплення з основою нанесених згодом емульсійних фарб. Цей метод, можливо, дещо архаїчний, але ефективний. Завдяки цьому пил не змішується з нанесеною фарбою, не збільшує її розхід і не забруднює світлих кольорів.
Але коли на поверхні трапляється пліснява, грибок і складні плями, потрібно місцево застосувати спеціальні засоби. Якщо стіна була попередньо пофарбована, обов’язково перевір адгезію старого шару. Для цього приклей 15-сантиметровий шматок малярної стрічки й енергійно зірви його: якщо до стрічки причепиться стара фарба, це свідчить про необхідність застосувати засіб для ґрунтування. Усі виїмки та тріщини вирівняй за допомогою шпаклювальні маси.
Лише на чисту, рівну і суху основу можна наносити ґрунтувальну емульсію. Вона вирівнює поглинальну здатність основи, підвищує ефективність поверхневої фарби й полегшує зафарбовування насичених кольорів. Паперові шпалери гарної якості можна фарбувати без усунення зі стін, вінілові потрібно усунути. Шпалери зі скловолокна загалом фарбуємо міцними латексними фарбами, слід також дотримуватися рекомендацій виробника шпалер.

Пензель чи валик?

У разі фарбування стін будинку – однозначно друге. Для більшості малярних робіт тобі потрібно щонайменше два інструменти різних розмірів, щоб фарбувати і великі поверхні, і дрібні елементи, і важкодоступні місця. Гладенькі стіни найкраще фарбувати великим валиком (240 мм). Якщо використаєш подовжену ручку, то додатково дістанеш далі, не втомлюючи при цьому спину. У малих приміщеннях (як-от ванна, кухня або сходовий майданчик) краще виправдовує себе валик середнього розміру (100 мм). Щоб дістатися важкодоступних місць і пофарбувати дрібні елементи, обирай міні-валик (35 мм) або пензель – обов’язково з довгою ручкою.
Обираючи валик, зверни увагу на довжину ворсу: для ідеально гладеньких поверхонь використовують валики з коротким ворсом (10-13 мм). Валиком з довгим ворсом (19-25 мм) недосвідчений маляр може залишити на стіні чітку текстуру. Суттєвою також є послідовність фарбування – роботу слід починати з фарбування стелі. Потрібно фарбувати всі стіни безперервно, аж до кінця. Починаємо з фарбування так званих відкосів або кутків, а потім фарбуємо всю стіну. Намагаємося робити це енергійно, щоб окремі пофарбовані фрагменти поєднувати способом “мокрим по мокрому”. Лише після завершення цього етапу можна робити перерву або переходити на інші поверхні.

А тепер уже можна приступати до роботи!

Александра Гнядо

Три правила малярного прологу:
- по-перше – захищаємо сусідні поверхні,
- по-друге – очищуємо та ґрунтуємо,
- по-третє – обираємо інструменти.

Три засоби досягнення мети:
- Śnieżka ҐРУНТУВАЛЬНА ФАРБА – латексна ґрунтувальна емульсія ефективно збалансовує поглинальну здатність і фактуру основи. Завдяки цьому фарба краще покриє поверхню і ми зменшуємо витрати, а також відмінний декоративний ефект.
- Śnieżka ДЛЯ СЛІДІВ ВІД ПРОТІКАННЯ І ПЛЯМ – ця фарба знадобиться скрізь, де важко усунути плями й забруднення. За її допомогою ми ефективно зафарбуємо плями від підтікань води, олії або нікотину.
- інструменти Magnat – відповідні матеріали, з яких їх виготовлено, полегшать процес роботи і втілять у життя естетику фарбування. Зрештою, омріяний результат залежить також від якості інструментів, які ми використовуємо!

Основний
канал
Корпоративний
канал